Момче или момиче - здраво да е АПРИЛското мъниче - Тема 6

  • 44 742
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 175
Здравейте, момичета, най-сетне се реших да пиша - вече съм в 14та седмица и засега всичко е наред въпреки проблемите, които съпътстват бременностите ми. Имам вече едно палаво момиченце на 1г и 11м. Бебчо пак се очаква да е момиче, но по-натам ще кажат със сигурност.

Включвам се с каквото се сещам.
По съвет от приятелка с 3 дечица купихме количка Bebeconfort High Trek - изключително доволна съм от нея и сега пак ще си я ползвам. С помпащи се големи гуми, проходими навсякъде, ръчна спирачка, много удобна за наклони, удобни и лесно закрепящи се кошове и т. н. Не съм фен на китайските колички (Чиполино, Лорели, Киндеркрафт и подобните - на външен вид го докарват, но иначе са неудобни и за бебето, и за майката. Бутала съм на приятелки и сме си говорили - съжалявали са за избора.) Но в крайна сметка всичко е въпрос на личен избор и мнение Simple Smile

Кърмих до 1г и 1м и ми се наложи да ползвам помпа - първо се препълни, защото бебка беше мъничка и сучеш по малко, а после кърмата ми драстично намаля - трябваше да целя и в двата случая и ползвах електрическа Медела - ставаше бързо и безпроблемно, и не те болят ръцете. Пазя и нея.

Първият ми триместър беше ужасен - не бях човек от всичките неразположения, сега започнаха да отшумяват. Пожелавам всички вече да се чувстваме добре и до края да мине безпроблемно Simple Smile

Да не прекалявам от първия път Wink лека вечер на всички Simple Smile

# 721
  • София
  • Мнения: 18 679
Най-добрата ми приятелка е бременна Heart Eyes Отново ще си бременеем заедно! Ужасно съм щастлива Grinning

# 722
  • Мнения: 1 111
Добре дошла Lady Simple Smile
belinda, много готино, весела и лека бременност да изкарате заедно!

# 723
  • Мнения: 1 280
На мен май ми никне мъдрец.  Tired За капак ми падна преди седмица една пломба и сега явно имам оголен нерв,защото като пия нещо студено откачам. ooooh! Чакам срещата ни със зъболекарката с нетърпение. #Cussing out

# 724
  • София
  • Мнения: 18 679
Така се развълнувах за бебето на приятелката ми, че забравих да ви се похваля с чуден шопинг от НМ. Много съм доволна, много са им хубави дрехите за бременни, с кеф си взех. Отделно си взех и един анцуг и една блузка - обикновени, не за бременни, но ми стават. Обаче съм качила един номер, взех си 38 Laughing 36-ти дънки ми седят като клин hahaha

# 725
  • Мнения: 520
Belinda, супер, че ще си имаш компания. Аз бях така предната бременност, сега съм самотник Wink изпреварих приятелката, а тя отдавна искаше 2ро...

Да ви се оплача - днес за първи път ревнах от истериите на детето и пълното безхаберие на ММ...Обикновено аз съм спокойната, но днес нещо ми стана...
Резултатът е счупена детска вана (което не знам как  се е получило - жалко, сега ще трябва нова да се купува, мислех, че ще изкара и второто). Почвам да се плаша, че тия истерии ще станат по-страшни като се роди бебето...

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Колко хубаво да сте бременни заедно  Heart Eyes
За зъболекар не ми се мисли - имам чувството, че всички зъби ме болят  Confused Хубавото е, че имам два излязли мъдреца, а повече няма и да имам, та се чувствам късметлийка в това отношение. Но пък двата, които имам, са пломбирани - дано не се обадят нещо.

# 727
  • Мнения: 351
На мен кърменето ми беше много трудно.Малката си сучеше по учебник,обаче аз не произвеждах достатъчно кърма.Направих абсолютно всичко,но просто кърмата не беше достатъчно.Консултантите по кърмене не можаха да ми помогнат.Явно е физиология.Малката беше на смесено хранене до годинката 70 % на 30 % кърма спрямо АМ.Убедила съм се в ползите и важността на кърменето,защото малката не боледуваше докато пиеше кърма,после настана някакъв ад,а не е ходила на ясла.За мен е важно майката да дава всичката кърма,която има,колкото толкова.Но,не и с цената на всичко.Аз спрях на годинката,защото трябваше да се оперирам.
Сигурно е прекрасно да имаш кърма за три бебета и всичко да е лесно,обаче е факт,че далеч не при всички жени е така.Хубаво е да сме реалисти,защото и аз четях,че видиш ли нямало жени без кърма и ако имаш желание ще кърмиш,но не е точно така.
Стефи не е било лесно и за мен,  защото бях и все още съм де с плоско зърно,  нямаше кой да ме научи. Два дена ревящо бебе ме побъркаха.  За капак не ми давахя формула в родилното. Някъде по време на някоя от консултациите бях казала,  че ще кърмя и толкова. Тук пише кърмене затова не може да ви дадем формула докато не се докаже, че нямате кърма. Е да,  ама аз имах. Детето просто не можеше да захапе. До мен обаче  лежеше 14 годишна родилка - испанка  ,  чиято  майка  ми помогна.  Жената отиде до аптеката и ми купи силиконови накрайници и два дена ме учи да се справям  с  кърменето и едно нещо  ме научи т при кърменето правила няма. Всяко бебе  е различно и майката се справя в зависимост от малкия тиранин. Жената имаше 4 деца и ми обясняваше,  че три е кърмила до  2 год.,  а четвъртото не е успяла. Такя,  че мили мами не го мислете от сега.  Нека всичко е наред с бебоците и живот и здраве като се родят ще го мислим кърменето.  Hug

# 728
  • варна
  • Мнения: 262
Аз не успях да се справя с болката при кърменето. Моите зърна също не са ясно изразени. Когато станеше време за кърмене мъжът ми излизаше от стаята, защото не можеше да гледа как ме боли и сълзите по бузите ми. Борих се колкото можах, но не ми се получи и в крайна сметка се изцеждах и й давах от шише няколко месеца. Не беше лесен период. Сега ще видим, ще опитвам отново.

# 729
  • Мнения: 1 111
И аз бях с такива зърна и много ме болеше. Като прибавим и юздичка, за която разбрах по-късно беше ужас направо. И на мен силиконовите зърна ми помогнаха много.

# 730
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Аз не успях да се справя с болката при кърменето. Моите зърна също не са ясно изразени. Когато станеше време за кърмене мъжът ми излизаше от стаята, защото не можеше да гледа как ме боли и сълзите по бузите ми. Борих се колкото можах, но не ми се получи и в крайна сметка се изцеждах и й давах от шише няколко месеца. Не беше лесен период. Сега ще видим, ще опитвам отново.
Мен също ме боляха зърната в началото,но в рамките на седмица се оправиха.Наистина в началото кърмиш и ревеш от болка,зърната са целите в рани.Аз се мажех с крем на Медела без отмиване.Започнах още в родилното и мисля,че той ми помогна.Много е важно да се носят крема и помпата още в родилното  Peace

# 731
  • Мнения: 351
Момичета, на някоя от последните 2-3 страници някой беше предложил име за новата тема и беше много готино. Време е да пуснем нова, че и тази изписахме:)

# 732
  • Мнения: 1 111
Ще пусна нова, чакам 50-а страница, че да не ми се скарат пак Simple Smile Ако някой се сеща за името да каже, иначе ще ровя после.

# 733
  • Sofia, Младост 3
  • Мнения: 674
Момичета, на някоя от последните 2-3 страници някой беше предложил име за новата тема и беше много готино. Време е да пуснем нова, че и тази изписахме:)
Намерих предложението , на unchita е - "Вече знаем пола и празнуваме - за АПРИЛ ще пазаруваме".  baby_neutral

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз от днес съм в болничен и на лежащ режим /бях писала в групата във фейсбук, че ми казаха, че имам контракции и бебето стояло ниско, въпреки че плацентата и шийката са ок/. Гинеколожката ми каза, че няма страшно , но да полежа, за да се вдигне бебето. Напусках и изследвания - влагалищен секрет и урина.
За магнезий докторката ми каза, че ще ми го включи след 2 седмици,защото в моята седмица /17-та/ матката нямала нужните рецептори,за да се повлияе от магнезия.....Ох, да идва вече април.

Общи условия

Активация на акаунт