Консултативна тема за асистирана репродукция

  • 231 068
  • 992
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 456
Здравейте д-р Станулов, моето питане е възможно ли е да се премине към инсеминация при наличие на два задържани фуликула. След лечение със Золадекс съм за ЕМ и на втория цикъл след 6та инжекция или имам задържани два фуликула от ляво, където е ЕМ или отново кисти. Притеснявам се, че ако отново са ЕМ кисти желая да пробвам инсеминация, но незнам дали е възможна. Благодаря ви!
   Здравейте Мира_голд,
дали са фоликуларни кисти (задържани фоликули) или шоколадови кисти (ендометриозни) е сравнително лесно да се разбере по ехографския им образ. Предполагам че лекарят ви, ви е казал, че са задържани фоликули, съответно можем да приемем, че наистина са такива.
   По принцип, не правим стимулации, когато имаме кистични формации. Понякога обаче е възможно спонтанно забременяване при наличие на задържани фоликули, особено когато не са хормонално активни.
   Общо взето бих ви посъветвал, при положение че нищо не ви притиска, да изчакате.
   С най-добри пожелания.
  Доктор Георги Станулов

# 826
  • Мнения: 456
Уважаеми Пациенти на „Виена Ин Витро Център“,

Обстоятелствата свързани с промяна на собствеността на Токуда Болница София и по-конкретно придобиването ѝ от Аджъбадем Сити Клиник, наложиха преструктуриране на „Виена Ин Витро Център“.

Подборът на най-доброто място и оптималната форма, под която да функционира центъра продължи до последния момент, това доведе до известни неудобства за които искрено се извиняваме.

Целият екип и оборудване на „Виена Ин Витро Център“ ще се преместят и интегрират в структурата на „Университетска Болница Лозенец“ (известна като Правителствена Болница, с адрес: жк „Лозенец“, ул. „Козяк“1), която е оптималното място позволяващо ни да съхраним нашите принципи за качествено обслужване и успешно лечение.

Процесът по преместването ще обхване последната седмица на месец октомври и първата седмица на месец ноември 2017 г.

Стремим се да осигурим максимално бързо възстановяване на дейността на центъра още през месец ноември, като вярваме че от средата на месеца ще са възможни прегледи и стартиране на ин витро лечение. До тогава поради текущата организация на преместването, прегледи и консултации няма да бъдат възможни.

Очакваме в началото на ноември да е налична необходимата инфраструктура за лабораторни изследвания в Болница Лозенец. Работим по ценовата листа, като не се очакват съществени изменения в цените.

Относно пациентите подали заявление за финансиране от Центъра за Асистирана Репродукция: стремим се да разполагаме максимално скоро с нов договор и се извиняваме за всякакво причинено неудобство. Ако по различни причини, изчакването не е приемлива опция за вас, ще ви съдействаме по всеки възможен начин за промяна на лечебното заведение, в което желаете да проведете лечението си.

Относно пациентите със замразени ембриони, сперматозоиди и яйцеклетки: очаква се, още следващия месец, замразените ембриони и гамети да бъдат транспортирани и съхранявани в Болница Лозенец, при спазване на всички необходими условия за транспорт и съхранение на криоконсервирани клетки, тъкани и органи съгласно наредба № 28 за Дейности по Асистирана Репродукция.  Ако не желаете да се възползвате от тази възможност, вашите ембриони / гамети  биха могли да бъдат транспортирани в друг ин витро център след предварително подписване на информирано съгласие от Ваша страна.

Материалната база във Болница Лозенец е на изключително високо ниво, в резултат на това Ин Витро Центърът ще отговаря на всички нормативни условия и изисквания. Намира се на първия етаж в централната сграда.

Сърдечно благодарим за вашето разбиране и търпение!


Телефоните на ин витро центъра в Аджъбадем Сити Клиник Токуда Болница ще бъдат активни до момента, в който публикуваме на сайта ни новите координати. Имейлите ще бъдат активни и след преместването ни, за да можем да отговорим на всички ваши въпроси!

С Уважение Екипът на „Виена Ин Витро Център“

# 827
  • Мнения: 233
Здравейте Доктор Станулов!
Бих се радвала да чуя Вашето компетентно мнение по следния въпрос.
Очаквам цикъл на 03.11.2017г. с идването на който трябва да започна прием на естрофем като подготовка за ЗЕТ.Междувременно вчера се наложи да ми извадят мъдрец и прием на антибиотик три дни/до днес включително/.Въпросите ми са:
-мислите ли че е проблем ваденето на зъба за предстоящия ЗЕТ/до предполагаемия трансфер ще са минали 25 дни от ваденето на зъба/Тъй като чух коментари от сорта, че самото вадене си е инфекция един вид.../
-и другият ми въпрос е свързан с ТСХ, което преди месец беше 1/приемем еутирокс за да го държа в норма/Понеже не успях да направя контрола преди приема на АБ и сигурно резулатата сега ще се повлияе.Мислите ли че ще влезе в норми до трансфера?
Много Ви благодаря предварително.
   Здравейте @Усмивка@,
личното ми мнение е, че нито приема на антибиотик, нито ваденето на зъб са проблем за трансфер след повече от 20 дни. Изследвайте ТСХ до края на седмицата и евентуално вземете мерки.
   С най-добри пожелания
  Доктор Георги Станулов
Много Ви благодаря за отделеното време.

# 828
  • Мнения: 494
Здравейте отново!Преди няколко дни ви бях писала и останах много доволна от отговора ви.Сега имам още един въпрос.Правих пункция на яйчници на 25.09.Нямаше трансфер.От няколко дни имам силно сърцебиене и завишено кръвно.Моя апарат го измерва 130/100 и пулс 95/100.Усещам и бучене в едното ухо.Кръвното малко поспадна на 115/95,но пулса си е учестен 95.Искам да попитам дали това може да се окаже следвтвие от стимулациите или няма нищо общо.Бях стимулирана с гонал,мериоферт,цитротид и овитрел.Ако това според вас се дължи на лекарствата какво бихте ми препоръчали да пия за нормализиране на пулса.

# 829
  • Мнения: 19
Здравейте д-р Станулов.

Преди три дни видяхме две чертички на теста за бременност. Преди това бяхме пуснали изследвания на приятелката ми за тромбофилия и днес ми върнаха резултатите. Оказа се, че е хетерозиготен носител C/T на MTHFR C677T и хетерозиготен носител на 4G/5G на PAI 4G/5G. Положителен резултат за Солево изолилране също. 

Проблемът е, че не сме в България и ще се приберем след около седмица за преглед и евентуално лечение. Искам да попитам имаме ли място за притеснение относно бременноста? При нас има Неофолик Мета, което приятелката ми приема по 1 на ден.

Поздрави.

# 830
  • Варна
  • Мнения: 361
Здравейте, предстои ми инитро Февруари - Март. Доктора ми изписа Inofolic до тогава. Какво Ви е мнението за този препарат?

# 831
  • Мнения: 181
Здравейте,
Диагностицирана съм с ЛУФ синфром и другия месец ще подавам документи за инвитро към фонда. Днес питах мояа лекарка дали е възможно луфа да се повлияе от инжекция с прегнил и да се спука фоликула, тя каза не. Каза, че имало и други инжекции за луф, но няма да ги ползвам. Ще ми изписва дуфастон и ще чакаме инвитрото. Това малко ме притесни. Може ли да ми кажете дали наистина инжекция с прегнил ще направи задържания фоликул още по-голям или ще го спука? Също ако знаете нещо, което да го повлиява, ще съм ви много благодарна. Не искам да правя инвитро, ако няма реална нужда и може да се мине по-леко.
Поздрави!

# 832
  • Мнения: X
Здравейте, искам да попитам доктор Мефтуне Шефкетова към Вашия екип ли ще се присъедини и от кога? Rolling Eyes newsm78

# 833
  • Мнения: 456
Здравейте отново!Преди няколко дни ви бях писала и останах много доволна от отговора ви.Сега имам още един въпрос.Правих пункция на яйчници на 25.09.Нямаше трансфер.От няколко дни имам силно сърцебиене и завишено кръвно.Моя апарат го измерва 130/100 и пулс 95/100.Усещам и бучене в едното ухо.Кръвното малко поспадна на 115/95,но пулса си е учестен 95.Искам да попитам дали това може да се окаже следвтвие от стимулациите или няма нищо общо.Бях стимулирана с гонал,мериоферт,цитротид и овитрел.Ако това според вас се дължи на лекарствата какво бихте ми препоръчали да пия за нормализиране на пулса.
  Здравейте bronze,
според мен е почти невъзможно да се постави  диагноза и е немислимо да се изпише терапия по интернет. Целта на консултативната тема е дискусия на въпроси свързани с асистираната репродукция.
  С най-добри пожелания
  Доктор Георги Станулов

# 834
  • Мнения: 456
Здравейте д-р Станулов.

Преди три дни видяхме две чертички на теста за бременност. Преди това бяхме пуснали изследвания на приятелката ми за тромбофилия и днес ми върнаха резултатите. Оказа се, че е хетерозиготен носител C/T на MTHFR C677T и хетерозиготен носител на 4G/5G на PAI 4G/5G. Положителен резултат за Солево изолилране също. 

Проблемът е, че не сме в България и ще се приберем след около седмица за преглед и евентуално лечение. Искам да попитам имаме ли място за притеснение относно бременноста? При нас има Неофолик Мета, което приятелката ми приема по 1 на ден.

Поздрави.
   Здравейте ivanov2212,
според мен : хетерозиготното носителтство на C/T на MTHFR C677T (при положение, че приемате метафолиева киселина) и хетерозиготното носителство на 4G/5G - не би следвало да преставляват проблем.
  С най-добри пожелания
  Доктор Георги Станулов

# 835
  • Мнения: 456
Здравейте, предстои ми инитро Февруари - Март. Доктора ми изписа Inofolic до тогава. Какво Ви е мнението за този препарат?
  Здравейте Neli___,
това е един чудесен препарат с много добра поносимост и относително малко странични ефекти. Често го използвам при жени с PCOS. Ако само поликистозата е проблема, не рядко може да се достигне до бременност, дори само с него.
  С най-добри пожелания
  Доктор Георги Станулов

# 836
  • Мнения: 456
Здравейте,
Диагностицирана съм с ЛУФ синфром и другия месец ще подавам документи за инвитро към фонда. Днес питах мояа лекарка дали е възможно луфа да се повлияе от инжекция с прегнил и да се спука фоликула, тя каза не. Каза, че имало и други инжекции за луф, но няма да ги ползвам. Ще ми изписва дуфастон и ще чакаме инвитрото. Това малко ме притесни. Може ли да ми кажете дали наистина инжекция с прегнил ще направи задържания фоликул още по-голям или ще го спука? Също ако знаете нещо, което да го повлиява, ще съм ви много благодарна. Не искам да правя инвитро, ако няма реална нужда и може да се мине по-леко.
Поздрави!
   Здравейте tella27,
Прегнил имитира нормалния пик на ЛХ в организма и може да спомогне овулацията. При жени с доказан LUFS, обаче - ин витро е индицираната терапия. Смятам, че лекарката ви в случая е права.
  С най-добри пожелания.
  Доктор Георги Станулов

# 837
  • Варна
  • Мнения: 361
Здравейте, предстои ми инитро Февруари - Март. Доктора ми изписа Inofolic до тогава. Какво Ви е мнението за този препарат?
  Здравейте Neli___,
това е един чудесен препарат с много добра поносимост и относително малко странични ефекти. Често го използвам при жени с PCOS. Ако само поликистозата е проблема, не рядко може да се достигне до бременност, дори само с него.
  С най-добри пожелания
  Доктор Георги Станулов

Благодаря за отговора. Нямам поликистоза. Мотива на доктора са, че влияят много добре на яйчниците преди инвитро, макар че по принцип нямам проблем с тях. Какви са страничните ефекти и нужно ли е да пия и фолиева кисилина по същото време докато пия този препарат?

# 838
  • Мнения: 456
Здравейте, предстои ми инитро Февруари - Март. Доктора ми изписа Inofolic до тогава. Какво Ви е мнението за този препарат?
  Здравейте Neli___,
това е един чудесен препарат с много добра поносимост и относително малко странични ефекти. Често го използвам при жени с PCOS. Ако само поликистозата е проблема, не рядко може да се достигне до бременност, дори само с него.
  С най-добри пожелания
  Доктор Георги Станулов

Благодаря за отговора. Нямам поликистоза. Мотива на доктора са, че влияят много добре на яйчниците преди инвитро, макар че по принцип нямам проблем с тях. Какви са страничните ефекти и нужно ли е да пия и фолиева кисилина по същото време докато пия този препарат?
Здравейте Neli___,
препоръчителната дневна доза фолиева киселина е 400 μg (0,4mg), толкова се съдържа в две сашета. При положение, че нещо друго не го налага, смятам че не е необходима допълнителна фолиева киселина. Странични действия по принцип не се очакват.
С най-добри пожелания.
Доктор Георги Станулов

# 839
  • София
  • Мнения: 23 165
Здравейте, искам да попитам доктор Мефтуне Шефкетова към Вашия екип ли ще се присъедини и от кога? Rolling Eyes newsm78
пропуснахте този въпрос.
та явно ще се присъединява, остава въпроса кога точно  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт