Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 087 091
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 36 825
  • Мнения: 15 960
За щастие никой от тях не остава в България,  ние сме междинна спирка към мечтаната им цел.
За съжаление не сме само междинна спирка, та те превзеха целия център на София, вече си имаме в центъра арабски квартал.
Просто в последно време много се засили потокът през нас, нали чувате и четете в новините, постоянно хванали мигранти някъде из страната. Явно се получава някакво задръстване, не могат толкова бързо да се измъкват на Запад и се застояват повече отпреди у нас.

# 36 826
  • Мнения: 7 856
Има араби, че оито са съгласни да работят и могат да се интегрират. Но в момента масово пъплят афганци, които изобщо нямат нито желание, ето акъл за това.

# 36 827
  • Мнения: 10 073
Леко се поразтревожиха германците, нищо чудно да погнат и нас като транзитна държава, която не поема
достатъчно отговорности. И хич не се чудя, че сега ги хващат и остават тук. Преди едва ли са били единици, но
си поемаха на запад без никакви усложнения.
Притесняват се за криза криза подобна на 2015-2016 год. Освен това се търси начин за ограничаване на нелегалните мигранти, пристигащи по балканския маршрут. Продължава извънредния контрол по границата с Австрия, контрол и по чешката граница. Политици от управляващата коалиция в Берлин смятат, че спешно се налага общоевропейска среща на високо равнище по въпроса за бежанците.


Германия е изправена пред най-големия бежански натиск от години
Според германското Министерство на вътрешните работи нарастващият брой кандидати за убежище в Германия се дължи включително и на това, че държави като Турция, Тунис и Либия, които са първите спирки на придвижващите се към Европа, преживяват в момента политически и икономически кризи, а други транзитни държави като Гърция и Италия почти не отделят средства за бягащите хора и ги насърчават да продължат пътя си към Германия, макар че в рамките на ЕС всъщност са длъжни да поемат отговорност.

В Германия все по-трудно се намират жилища. Положението е по-добро единствено в селските региони. Гералд Кнаус, може би най-известният и авторитетен експерт на тема "бежанци" в цяла Европа, предупреждава: "Предстои ни небивала зима по отношение на бежанците, ако положението в Украйна продължи да се влошава и хората там нямат ток и отопление, защото Русия разрушава електроцентралите или използва оръжия за масово унищожение."

Почти познах кои ще предпочетат селските райони Wink

И за интеграцията пишат как успешно, наред с украинци и други бежанци записали курсове по немски.
Пу, пу - да не им е уроки на вторите. Може пък украинците да ги вкарат в пътя. Joy

От DW:  
https://www.dw.com/bg/germania-e-izpravena-pred-najgolemia-bezan … godini/a-63392101

# 36 828
  • Мнения: 14 659
Гръцките гранични власти  са намерили 92 голи мигранти.Казали са,че са ги качили на лодка в Турция и са ги препратили.Цирк!Може мигрантите и сами да са се разхвърляли,за по-голяма достоверност,търсейки съчувствие.Всичко може да се очаква в името на заветната цел.
https://www.vesti.bg/sviat/goli-92-migranti-kraj-reka-marica-6153353
И при нас цирковете продължават.Всеки ден говорят за заловени нашественици и то,защото хукнаха да пазят границата и водят учения,заради ескалация на напрежението покрай войната.Днес на магистарала ''Тракия'' заловили 75 броя в камион.Нашенският шофьор бил дрогиран.Може за кураж да е шмръкнал нещо.
https://btvnovinite.bg/bulgaria/zadarzhani-sa-75-migranti-na-am.html

# 36 829
  • Мнения: 1 445
По-интересно е какво става след като ги заловят. Аз не знам каква е съдбата на тези хора, насочили се към Европа, след като биват стопирани на наша територия.

# 36 830
  • Мнения: 900
По-интересно е какво става след като ги заловят. Аз не знам каква е съдбата на тези хора, насочили се към Европа, след като биват стопирани на наша територия.
Наблъскани са в бежанските лагери,при крайно мизерни условия,много от тях стоят"заклещени " в страната с години.

# 36 831
  • Мнения: 5 794
По-интересно е какво става след като ги заловят. Аз не знам каква е съдбата на тези хора, насочили се към Европа, след като биват стопирани на наша територия.
Наблъскани са в бежанските лагери,при крайно мизерни условия,много от тях стоят"заклещени " в страната с години.
A прави ли се нещо да влезнат в системата, докато стоят тук? Тоест да учат езика, да намерят някаква работа?

# 36 832
  • Мнения: 900
По-интересно е какво става след като ги заловят. Аз не знам каква е съдбата на тези хора, насочили се към Европа, след като биват стопирани на наша територия.
Наблъскани са в бежанските лагери,при крайно мизерни условия,много от тях стоят"заклещени " в страната с години.
A прави ли се нещо да влезнат в системата, докато стоят тук? Тоест да учат езика, да намерят някаква работа?
Не ,нищо,оставени са сами да се оправят.
Като си подменях посудата ,приятелка ме помоли да им дам старата,и да ви кажа условията са мизерни.

# 36 833
  • Мнения: 10 073
И какви се очаква да бъдат условията, след като те нямат интерес да опазват.
Знаете как рушиха в Харманли. Да оставим това, че по време на бунта трошиха десетки дограми, ами
мивки запушени от излята храна, матраци обгорени от цигари и още и още унищожено оборудване.
Дали някой от тях се нае нещо да оправи или  плати?
Предполагам и в другите домове е същата разруха по тяхна вина. Наясно сме, че никой няма желание
да остава тук и вероятно рушенето е начинът им за протест.
Есента на 2015 г. да не би да събаряха палатките в Германия, където ги настаниха, да не би да
съсипваха физкултурните салони? И там си беше мизерия, влага и студ, а тук настанени в специални
общежития.

# 36 834
  • Paris, France
  • Мнения: 14 094
И какви се очаква да бъдат условията, след като те нямат интерес да опазват.
Знаете как рушиха в Харманли. Да оставим това, че по време на бунта трошиха десетки дограми, ами
мивки запушени от излята храна, матраци обгорени от цигари и още и още унищожено оборудване.
Дали някой от тях се нае нещо да оправи или  плати?
Предполагам и в другите домове е същата разруха по тяхна вина. Наясно сме, че никой няма желание
да остава тук и вероятно рушенето е начинът им за протест.
Есента на 2015 г. да не би да събаряха палатките в Германия, където ги настаниха, да не би да
съсипваха физкултурните салони? И там си беше мизерия, влага и студ, а тук настанени в специални
общежития.

В Германия бяха свободни и им даваха джобни. В България условията са мизерни и ги хранят с гнусни сандвичи, които на мене  и за междинна закуска няма да ми стигнат. Фирми за сандвичи си пълнят джобовете от мизерията на хората.

В Германия има надежда. След някакво време ги настаняват в нормален дом, има курсове по език, професионални  работа. В България те нямат намерение да останат.

Признавам си без бой, че и аз не бих останала в България на тяхно място.

# 36 835
  • Мнения: 15 960
Всъщност всичко е точно. В бедната ни страна няма как да се осигурява висок стандарт и придобивки за чужденци, след като и местните нямат такива. И те, и ние доволни, че заминават за Германия. Остава и германците да са доволни.

# 36 836
  • Мнения: 10 073
Е, да де Невена - ти си си избрала къде да живееш.
А за храната права си - толерантните германци им осигуриха халал манджите след като и там хвърляха
храна и реваха, че шоколада не им стигал. То и при нас се съобразиха с техните претенции и вкусове.
Затуй предпочитат там, но както гледам, май нещо Урсула започна да намеква, че трябва да се търси решение за намаляване притока по балканския маршрут. Основният проблем, бях пуснала линк на DW, са жилищата.
Та скоро настаняването и при тях ще бъде проблем. Скъпите не желаят по селските райони, където все още може
да се намери решение по въпроса.

# 36 837
  • Мнения: 5 794
Къде този късмет. Все пак доста очевидно остават, а повечето които са избрали Обетованата земя, вече се превръщат в проблем от национална сигурност.
Преди 3 години френски генерали не писаха ли такова писмо до президента?

# 36 838
  • Paris, France
  • Мнения: 14 094
По селата местните не ги желаят. В Англия нямаше кьорав чужденец в селата преди 30 години, сега също не са много. Във Франция има чужденци, но са си купили къща или са я наели. Никой селски кмет няма да допусне настаняване на мигранти в неговото село. В момента тук, един кмет се противопоставя на строеж на общежитие за мигранти и казва, че даже няма да направи референдум, защото 80% от хората в селото не ги щат там.

Преди 3 години френски генерали не писаха ли такова писмо до президента?

Писаха.

# 36 839
  • Мнения: 15 960
По селата местните не ги желаят. В Англия нямаше кьорав чужденец в селата преди 30 години, сега също не са много. Във Франция има чужденци, но са си купили къща или са я наели. Никой селски кмет няма да допусне настаняване на мигранти в неговото село. В момента тук, един кмет се противопоставя на строеж на общежитие за мигранти и казва, че даже няма да направи референдум, защото 80% от хората в селото не ги щат там.
Ами любовта им значи е взаимна. В началото на мигрантската вълна 2014-2015 г. наричаха българите расисти, ама май и на Запад масово са расисти. В селата всичко си е уредено, познават се, тихо и спокойно, не искат проблеми, а в големия град място много, можеш да се местиш и да си избираш "нормални квартали и училища", както се изразяваше една бивша съфорумка.

Общи условия

Активация на акаунт