Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 087 089
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 36 840
  • Мнения: 1 445
Хм, ами то излиза, че съвсем правилно съществуват тези канали за преминаване на чужденци през България към Западна Европа. При това, съвсем основателно с политически чадър (някой политик е мислел не само че ще напълни джоба си, ами и за народа, в смисъл, да не се смесват с нас). Сега и да ги хващат, резултатът е, че България ще се напълни с бежанци от изтока и Африка. Страната ни няма никаква полза и разумна причина да задържа тези хора тук. А те самите пък остават тук едва ли не като заложници, и ни напред, ни назад. Ми да си минават и заминават за където са тръгнали, за какво са ни тука?
Edit: Бежански поток може да се спре по границите само с крайни мерки. Сещате се какви. Другото е вятър работа.

Последна редакция: ср, 19 окт 2022, 19:38 от Space_woman

# 36 841
  • Мнения: 5 794
Ние сме свързани всички в Европа все пак... не е добре да се случва, което се случва! Трябва да се премахне този полицейски чадър и въобще да не ги пускат, освен хората които минават легално, и доказват че са преследвани и т.н.

# 36 842
  • Мнения: 10 073
Изработили са си  схема за доказване на преследване от властите в техните страни.
Всичко е отрепетирано и добре работещо. Не че германските власти не знаеха, но за
идеята на комсомолката си затваряха очите и ги пишеха в графа бягащи от режима, а голяма част от
пристигналите се търсеха за криминални престъпления. И Мажд Алгафари неколкократно го е
споменавал.

# 36 843
  • Мнения: 14 659
Цитат
А за храната права си - толерантните германци им осигуриха халал манджите след като и там хвърляха
храна и реваха, че шоколада не им стигал
Освен,че реваха и хвърляха,налитаха на бой на доброволците жени.В първата тема имаше снимка на много младо момиче и удрящият я по главата грозен арабин.Не знам дали бяха минали 2-3 седмици от мюсюлманското нахлуване в ЕС,предимно Жърмани.Съвсем прясно беше.Спомням си,че Гери (авторката на темата) коментираше снимката.В случая девойката го отнесла,защото свършило сладкото от ягоди.Не съм съгласна,че германците са толерантни,или по-точно еднопосочно.В детски градини и училищни столове,не предлагали свинско,за да не обидели новодошлите.В офиси и не знам къде по месторабота били помолени,да не слагат свинско в хладилниците,да не ''замърсят'' храната на мюсюлманите и те естествено се съобразявали.Смеят ли да не го направят?Къде им е толерантността към хапващите свинско?И аз се обиждам,но никой не ме пита.
Цитат
Знаете как рушиха в Харманли. Да оставим това, че по време на бунта трошиха десетки дограми, ами
мивки запушени от излята храна, матраци обгорени от цигари и още и още унищожено оборудване.
Дали някой от тях се нае нещо да оправи или  плати?
Писала съм го поне 3 пъти.Същото било положението във Военна рампа и без бунтове.Нормално ежедневие.

# 36 844
  • Paris, France
  • Мнения: 14 094
Свинското месо се разваля много бързо. Не е като овчето или козето, които могат да престоят и седмица на хладно и да са годни за ядене.

Аз също не допускам свинско в хладилника.

Това няма общо с религията. Християните, следващи евангелието на Марк, като копти, например, а също и някои други, не ядат свинско.

Не бих допуснала и конско, магарешко, камилско месо, както и морски дарове.

На мене ми харесва, че не сервират свинско, конско и подобни меса в училище. Жалко, че нямат вегански менюта. Много момичета не си ядат храната в стола заради месо.

# 36 845
  • Мнения: 10 073
Аз пък не виждам как едно тридневно свинско в хладилника ще развали и вмирише
седмично козе и овче. По-скоро свинското ще поеме миризмата на вторите.
 Хайде малко по темата Невена. Има си тема за вегетарианци и вегани.

# 36 846
  • Мнения: 1 745
Хайде малко по темата Невена. Има си тема за вегетарианци и вегани.

Не знам как още само с хляб и сол, по стар български обичай не се предлага да се изхранват, то расизъм няма как това да се нарече, защото българите генетично сме по-близо до арабите, отколкото до англо-саксонците или скавдинавците, все пак.

# 36 847
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 500
Тука релативизирането е станало голямо почти като в другата тема, където ме бяха докарали до там да обяснявам защо трета световна война не е особено готина идея.
Дано да нямаме роднинска връзка и със сомалийците, че никой няма да може да ме обвини в расизъм за превода на този абзац.


Изведнъж сомалиецът извади нож. На 200 метра от дома наръгва майстор-бояджията Саша К. (35, глава на семейство) във врата и го убива,откъсва му едната ръка. Бояджията Йонас (20) иска да помогне на шефа си. На него убиецът му вкарва ножа многократно в гръдния кош и крещи "Искам справедливост за децата си". Според Шпигел също така е крещял излямисткоят боен вик "Аллаху акбар" (може свинското в хладилника да се е развалило). Жертвите - явно случайно избрани.

Откъснатата ръка хвърлил на балкона на приятелката си.

# 36 848
  • Мнения: 5 794
Леле реших, че това със свинското е спекулация,   просто ми звучи нелепо 😂  дори в Израел, където живеят основно араби мюсюлмани и евреи, които също не ядат свинско .. може да се намери по магазините и т.н. защото идват туристи, живеят и християни и трябва да има от всичко избор!
Как така няма в училищата свинско заради мюсюлманите бежанци 🙄🙄🙄. Скоро очаквам да премахнат кръстовете от църквите, за да не се обидят, така както лидл беше направил от гръцката седмица. Бррр не искам да живея в такава Европа. И после някой се чуди защо Европа ще бъде ислямизирана, то е процес, който вече е започнал.

# 36 849
  • Мнения: 900
Леле реших, че това със свинското е спекулация,   просто ми звучи нелепо 😂  дори в Израел, където живеят основно араби мюсюлмани и евреи, които също не ядат свинско .. може да се намери по магазините и т.н. защото идват туристи, живеят и християни и трябва да има от всичко избор!
Как така няма в училищата свинско заради мюсюлманите бежанци 🙄🙄🙄. Скоро очаквам да премахнат кръстовете от църквите, за да не се обидят, така както лидл беше направил от гръцката седмица. Бррр не искам да живея в такава Европа. И после някой се чуди защо Европа ще бъде ислямизирана, то е процес, който вече е започнал.
Ще ти се наложи да живееш,освен ,ако нямашдруг избор.
В училищата са забранени религиозни символи,но забраната среща съпротива от мюсюлманите заради забрадките на момичетата.

# 36 850
  • Мнения: 5 794
Какво значи религиозни символи? Кръст на врата като медальон?  Да, помня ги когато протестираха дори за бурките във Франция. Брр значи те могат да носят хиджаби в училище, а аз не мога да нося кръст ли? 😂
Ами засега в България не е така... надявам се, че като цяло Източна Европа ще се запази.

# 36 851
  • Мнения: 900
Какво значи религиозни символи? Кръст на врата като медальон?  Да, помня ги когато протестираха дори за бурките във Франция. Брр значи те могат да носят хиджаби в училище, а аз не мога да нося кръст ли? 😂
Ами засега в България не е така... надявам се, че като цяло Източна Европа ще се запази.
Да не можеш да носиш кръст ,защото в християнството,носенето на кръст не е задължително,доката хиджаба бил задължителен.Свиквайте с Европейските ценности,нали за това ревем?

# 36 852
  • София
  • Мнения: 15 479
Затова никога не трябваше да влизаме в ЕС, или трябва да излизаме по-бързо.Турция не е в ЕС и хем не слуша и изпълнява тъпите им нареждания, хем си прави каквото иска, всичко, което е в неин интерес, не чужд,  хем не зависи от ЕС,  хем си иска пари за бежанците от ЕС и ги получава, хем не ги гледа, въпреки дадените пари, а уж  е първа сигурна страна за бежанците и с тяхната вяра, а ги пуска към ЕС, хем и турците без да са в ЕС си пътуват свободно навсякъде в ЕС.

# 36 853
  • Мнения: 7 856
Какво общо имат нашествениците с членството ни в ЕС? Те продължават към Сърбия, която не е член.
Колкото до Турция, тя от мнооого години драпа за ЕС, но по понятни причини няма шанс за това.

# 36 854
  • Мнения: 5 794
Те и Полша, Словакия и Унгария са в ЕС, но там не е така. Дори почти няма такива бежанци или мигранти.

Общи условия

Активация на акаунт