Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 086 697
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 13 425
  • Мнения: 14 637
Ако не бяха помощите без да им разбирам по колко и за какво,едва ли от време на време работещи мюсюлмани,щяха да ''изработват'' по осем чавета.Ако трябваше да ги изхранват със собствен труд по честен начин,сигурно биха се ограничили до 1-2 деца.После какво ми припадат от възторг за абитутеренти 80% с бради и кърпи по главите. ooooh!Къде,какво е геройството?Тия немци не знам глупави ли са наистина или са свръх лицемерни същества?

# 13 426
  • Мнения: 2 420
И друга много разпостранена комбинация при немците има
бащата работи на пълен щат,но е Selbstständig, Beamte, или печели наистина много и затова е с частна здравна застраховка
тогава майката работи някакъв миниджоб в който е социално осигурена, тоест има здравна застраховка, въпреки че не са опрели до едни 400 евро. Спестяват от частните застраховки.
Тези майки тогава се водят в статистиката работещи.
По този начин при немците статистически се получават много по=малко случаи на неработещ/нерегистриран като търсещ работа, което беше в основата на цялата конверзация в момента, ако не сте забравили.

# 13 427
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ами нали казвате, че им допълват доходите до минимума, което не се брояло като помощи. Поработва бащата нещо почасово, плюс детските, допълването и др., нещо на черно, алъш-вериш и тем подобни и закърпили месеца.


тц, по-сложно е.
не ми се занимава да търся линкове и източници.

за да му допълват доходите, не може да работи на черно.
ерго: или е нает и има договор (съществува мин. раб. заплата), съотвено от бюрото по труда ще гледат да работи на пълен ден, за да е над минимума, или е самонает и трябва сам да си плаща осигуровки и здравни, т.е. трябва много повече да заработва.
ако той няма осигуровки, децата също няма да имат и директно отиват на помощи, тогава държавата поема здравните.

незнам от какво живеят тези турци дето не работят и не са на помощи. Peace

# 13 428
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
После какво ми припадат от възторг за абитутеренти 80% с бради и кърпи по главите. ooooh!Къде,какво е геройството?Тия немци не знам глупави ли са наистина или са свръх лицемерни същества?

абитур е по-високото завършено образование, т.е. има шанс да почнат да работят... Mr. Green
обикновено забрадените изкарват хаупт, т.е. нямат голям шанс.
затова им се радват.

# 13 429
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 479
И аз не знам, но карат S класи:joy:

# 13 430
  • Мнения: 15 960
И аз не знам, но карат S класи:joy:
Нещо покрай дюнерите ще да заработват. Mr. Green

# 13 431
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 479
Чудех се дали да ви разкажа за самозапалилият се сирийски бежанец, за побооя над шофьора на автобуса, за новата партия на Серж Менга, ограбения посред бял ден в Берлин чичко, пребитата жена с двете й кучета или нападнатото момче в трамвая, за дето е носело кръст. Накрая реших да ви пиша за почти закланата шефка на сирийския коафьор...Хора, както е казано в текста - дефектът на добрия човек е по-силен от инстинкта за самосъхранение. По-силен от здравото мислене. Шефката търси вината в себе си - дали не са се престарали с мъжа си да му помагат във всяко едно отношение, дали не са го канели твърде често на гости...Та той до този момент е бил толкова мил човек! И добър фризьор! Е, вярно, че напоследък закъснявал за работа, не му се учил немски и не му се слушали заповеди, че всъщност искала да го гони, но пък какво щяло да стане с него, вярно, че е избухнал скандал с клиент, който не бил доволен от работата на добрия фризьор....след което тръгнал да коли шефката си...обаче поведението му иначе с нищо, ама с нищо не предполагало такива действия! Жената до последно вярвала в него и всичко е просто необяснимо...

И после идва черешката на тортата - женицата е умилена от многобройните писма в подкрепа, които е получила. Сирийци й подарявали цветя, писмо, в което се дистанцират от действията на техния съгражданин и се извиняват за тях.
http://www.pi-news.net/brandenburg-von-moslem-attackierte-gutmen … -fehler-bei-sich/ Не ви ли прилича на Сами Кедира?

# 13 432
  • България
  • Мнения: 6 214
Рок срещу чужденците събра хиляди неонацисти в Германия (видео) 16.07.2017 | 19:27
Източногерманският град Темар с население 3000 души се оказа домакин на около 4500 неонацисти, пристигнали за рокконцерт, предаде ДПА. Събитието под наслов "Рок срещу чуждестранната доминация" премина без инциденти в съботната вечер. Около 1000 полицаи от Тюрингия и други германски провинции бяха разположени, за да гарантират сигурността на събитието и да предотвратяват сблъсъци между посетителите на концерта и контрапротестиращи. Само неколкостотин от общо 2000 регистрирани неместни контрапротестиращи пристигнаха за събитието. Преди да влязат на мястото на концерта, което бе обградено от високи метални огради, посетителите бяха претърсвани от полицията. До събота следобед са били регистрирани 10 инцидента на незаконно излагане на символи на неразрешени организации, както и осем инцидента с нанасяне на материални щети, незаконна употреба на наркотици и отправяне на обиди - всички, извършени под влиянието на алкохол, съобщи полицията. Въпреки че граждански организации, църкви и отделни граждани призоваха за протести, градът остана като цяло спокоен.

Прочети повече на: https://www.novini.bg/news/433864-%D1%80%D0%BE%D0%BA-%D1%81%D1%8 … D0%B5%D0%BE).html
Последното изречение ми дава надежда.  Grinning

# 13 433
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 479
И на концерта, естествено, имаше арестувани. Заради антиконституционни татуировки и тениски. Повтарям, татуировки и тениски.

Да ви припомня, момичета, какво става, ако не си носим хиждабите.

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18664440_184216292 … 6&oe=5A0D333A

# 13 434
  • Мнения: 1 701
Скрит текст:
Рок срещу чужденците събра хиляди неонацисти в Германия (видео) 16.07.2017 | 19:27
Източногерманският град Темар с население 3000 души се оказа домакин на около 4500 неонацисти, пристигнали за рокконцерт, предаде ДПА. Събитието под наслов "Рок срещу чуждестранната доминация" премина без инциденти в съботната вечер. Около 1000 полицаи от Тюрингия и други германски провинции бяха разположени, за да гарантират сигурността на събитието и да предотвратяват сблъсъци между посетителите на концерта и контрапротестиращи. Само неколкостотин от общо 2000 регистрирани неместни контрапротестиращи пристигнаха за събитието. Преди да влязат на мястото на концерта, което бе обградено от високи метални огради, посетителите бяха претърсвани от полицията. До събота следобед са били регистрирани 10 инцидента на незаконно излагане на символи на неразрешени организации, както и осем инцидента с нанасяне на материални щети, незаконна употреба на наркотици и отправяне на обиди - всички, извършени под влиянието на алкохол, съобщи полицията. Въпреки че граждански организации, църкви и отделни граждани призоваха за протести, градът остана като цяло спокоен.

Прочети повече на: https://www.novini.bg/news/433864-%D1%80%D0%BE%D0%BA-%D1%81%D1%8 … D0%B5%D0%BE).html
Последното изречение ми дава надежда.  Grinning
Обаче голямите национални немски вестници не са отразили новината, явно крият, само локалните пишат малко за това, ама като късо инфо. Мерси за новината.

# 13 435
  • Мнения: X
Ами да, не е като марш на 30 имами против тероризма Grinning

# 13 436
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Обаче голямите национални немски вестници не са отразили новината, явно крият, само локалните пишат малко за това, ама като късо инфо. Мерси за новината.

няколко пъти по новините даваха от мястото  newsm78, отразиха го достатъчно.
за обществените говоря, аз частните не ги гледам.

всеки път казваха, че всичко е преминала мирно и кротко, имало е 1 000 полицая.
на фона на левите в Хамбург си е за хвалене  Joy
но иначе десните са опасни  Laughing

# 13 437
  • Мнения: 14 637
И аз не знам, но карат S класи:joy:
Нещо покрай дюнерите ще да заработват. Mr. Green
Чисто бЕл прашец.Това се говори и у нас за дюнерджийниците откакто са ги отворили.Мои познати търговци бяха съседи по магазини с дюнерджийница.Наемите еднакви,количеството клиентела различни.та имаха обективна преценка как може да се издържат със сметки,заплати и пр.Само с дюнери не става. Mr. Green
И на концерта, естествено, имаше арестувани. Заради антиконституционни татуировки и тениски. Повтарям, татуировки и тениски.

Да ви припомня, момичета, какво става, ако не си носим хиждабите.

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18664440_184216292 … 6&oe=5A0D333A
Къде са пляснали това сравнение на близалките?Наистина всеки народ си заслужава управляващите. ooooh!После да не се чудят на антиконституционни татуси и пр.Казвали са ми,че преди години точно на концерти,полицаите са намотавали тиксо по крайниците в/у такива татуси.От известно време арестуват,който не ги е покрил с дълъг ръкав или панталон.

# 13 438
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 479
Силвър, татусите са били основно на чужденци, дошли за концерта, в чиито страни не са забранени.
А че дюнерджийниците са предимно параван за такива сделки е ясно, както и че в шиша баровете вали повече сняг, отколкото навън и то целогодишно.
Близалките са от един фб ОБРАЗОВАТЕЛЕН САЙТ. наистина така пише. Има още много подобни.

Ася, с какво са опасни десните (освен, че казват истината) и за кого?

# 13 439
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ася, с какво са опасни десните (освен, че казват истината) и за кого?

е как, навсякъде дъвчат за заплахата от дясно. Whistling
NSU и недоглеждането на отговорните, райсбюргерите с нарастващо въоръжение (счита се, че са 1000 човека общо в ДЕ) сега последно Марко, военният...
само на десните се гледа като заплаха, макар да се изкарват цифри, че левите са повече, нарастват по-бързо и са по-опасни. то се и видя в Хамбург де... Whistling
обаче не, това не били леви, това били каоти Thinking

сега скоро гледах предаване за идентитерите (не го пиша на немски, за да не излиза в търсачките), т.е. млади, които са десни, но използват леви методи, вкарват убежденията си в определена естетика, използват медиите (видео, фото), за да се инсценират в социалните медии. едната даже следваше медийни комуникации или нещо подобно  Whistling
говорят интелигентно, логично, обосновано, но всичко е ПР и премислено до последната дума.
тези се считат за особено опасни, защото индоктринират много перфидно и млади хора, които не са подготвени за подобни внушения се поддават лесно. оттам нататък ти трябва определена критична маса, за да стане частното мнение обществено  Wink -  няма смисъл да обяснявам как с райони с различно етн. население дълги години са си живяли мирно и как изведнъж започват да се бият. все пак имахме пример пред вратата: Сърбия, Косово и т.н.

от друга страна като гледам в моето обкръжение немците как към определени теми са доста, хм как да кажа - наивни, мога да си представя, защо има подобен страх от това инсцениране.
когато им казвам, че те не са живели в диктатура и не знаят колко са перфидни методите за контрол, обикновено ми казват, че имам травма  Joy
макар много от тях да живеят в момента също по мое мнение в диктатура, но невидима: разплащат се само с карта, ползват разни бонус-карти, с които се следи покупателните им преференции, гледат paid TV on demand, т.е. напълно прозрачни и наблюдавани са, но за тях всичко това е техн. прогрес и супер удобно и не представлява никаква заплаха, защото виждаш ли нямало какво да крият. Rolling Eyes
подобно мислене ми е супер наивно, но не им се бъркам, тяхна си работа.

Общи условия

Активация на акаунт