Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 087 084
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 36 855
  • София
  • Мнения: 15 479
Тези, които не са членки на ЕС могат да си правят каквото искат, а ние трябва да изпълняваме нарежданията им. Меркел ги покани, Меркел вече я няма, но вълната върви и никой не ги спира.Нали сме външната граница на ЕС, защо нямаме право да ги спираме и връщаме обратно, а трябва да ги държим тук?

# 36 856
  • Мнения: 7 856
Имаме пълното право да ги спираме, което за съжаление не правим, за връщането - май ако ги хванат на самата граница ги натирват обратно.
Проблемът е нашенски - май по закон такива трябва да са в затвора, а не в лагери. Ако не е така, кретените в парламента вместо да си ги мерят да променят законите. Гърците направиха това и секна наплива към тях.

# 36 857
  • Мнения: 6 923
Нашият закон си е много добър в това отношение, но не се прилага. Права си, че трябва да са в затвора, но къде място? А и много ресурс се иска да се установи националност, точната им самоличност и възраст. Затова го карат на деклариране. Нали видяхте как се оказа, че онова малкото брадато детенце, дето уби полицаите, било  пълнолетно. Но какви усилия изискваше доказването.
И да, нямаме интерес да ги хващаме у нас, защото после, като забегнат в Германия, ще ни ги върнат на нас да си трошим главите, в първата страна от ЕС, където са влезли и са регистрирани, а не в страната по произхода им.

В Англия са си сваляли националното знаме от сгради, че обиждало 'гостите" . А в магазините не можеш да минеш със свинско на каса, на която е 'гостенка" , че ще я обидиш. И са много гласовити, с претенции. Май това европейците , ще се окажем много мека Мара с тях, но ще е късно, когато се осъзнаем.

ЕДИТ
Тези двете разпоредби са напълно ясни и достатъчни. просто трябва да ги прилагат. Съгласна съм и в лагерите за бежанци да ги въдворяват, но без право да излизат. Нали пак за онова брададото се изясни, че си напускало лагера за по няколко дни, в които вероятно е превозвало други такива. Май доста права имат, без да се спазват законите ни.  Може би трябва да се отдели съдебен състав, който да се занимава само с такива дела и набързо да приключват. Веднага ще се откажат да минават през бг. Но явно евромеките не ни дават да си прилагаме законите.
Цитат
https://www.lex.bg/laws/ldoc/2135453184
ЗАКОН ЗА УБЕЖИЩЕТО И БЕЖАНЦИТЕ
Чл.4 (5) Чужденец, влязъл не по законоустановения ред в Република България, за да поиска закрила, пристигайки направо от територия, където са били застрашени животът и свободата му, е длъжен да се представи незабавно на компетентните органи и да посочи уважителни причини за незаконното си влизанеили пребиваване  на територията на страната.

Цитат
https://www.lex.bg/laws/ldoc/1589654529
НАКАЗАТЕЛЕН КОДЕКС
Чл. 279. (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. относно влизането в сила - ДВ, бр. 26 от 2004 г., в сила от 01.01.2004 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Който влезе или излезе през границата на страната без разрешение на надлежните органи на властта или макар с разрешение, но не през определените за това места, се наказва с лишаване от свобода до пет години и с глоба от сто до триста лева.

Последна редакция: чт, 20 окт 2022, 14:00 от Diorela

# 36 858
  • Мнения: 7 856
Като не искат да имат нищо общо с прасетата, ми хрумна една нелепа мисъл. Достатъчно прасета се колят у нас, да вземат да навържат черепите им по оградата 🤣.

# 36 859
  • София
  • Мнения: 15 479
Аз пък не виждам как едно тридневно свинско в хладилника ще развали и вмирише
седмично козе и овче. По-скоро свинското ще поеме миризмата на вторите.
 Хайде малко по темата Невена. Има си тема за вегетарианци и вегани.
То пък козето и овчето миришат "прекрасно", така смърдят,че сигурно осмърдяват всичко друго вътре.  
Скрит текст:
Скрит текст:
У нас не се консумират такива меса.Само пилешко и свинско, много рядко на телето баба му.И пуешкото даже ми мирише, а заешко, понеже гледахме  декоративно зайче и след това, като купих, никой не яде, и на мен ми се връщаше, кучетата го изядоха. Патици също, веднъж купих, много мазна, цедих зелето през гивгир, да се отцеди от мазното.А иначе  много вкусно ми изглежда в клипчетата на китайците.
Явно, че кой с каквато миризма е свикнал още от рождение, само на тях не им мирише или им мирише вкусно.

Като не искат да имат нищо общо с прасетата, ми хрумна една нелепа мисъл. Достатъчно прасета се колят у нас, да вземат да навържат черепите им по оградата 🤣.
А , имаше и такива неща, свински глави слагаха, да не минават от там .

# 36 860
  • Мнения: 6 162
И свински опашки по самата ограда и свински копитца по земята от българска страна... Бас държа, че няма да се спре никой. Свинското е проблем само в хладилниците и всички форми на обществено хранене

# 36 861
  • Мнения: 10 073

 Скоро очаквам да премахнат кръстовете от църквите, за да не се обидят, така както лидл беше направил от гръцката седмица.
Пропуснала си -  и това вече направиха някои католически храмове в Германия, за да не дразнят скъпите.
Обаче полумесеците на минаретата им стоят и даже от високоговорители ги призовават за молитва.

# 36 862
  • Мнения: 14 659
Католическите църкви ги приемаха,криеха,хранеха и едва ли не им се извиняваха.Не,че доста храмове оставиха запуснати местни власти или превърнаха в дискотеки.Цялата им либерална политика доведе до там да се усмива,омаловажава вековна култура и традиции,а за сметка на това да се лигавят и превземат на откровенни диващини.Та даже чак да им се възхищават ''чудо невиждано''.Пак беше на Коледен базар в Германия през 2015г.Новонатресените поканени навсякъде,всички да видят колко добре си живеят народите.Насред базара германка пееше и се кълчотеше в ориенталски ритми.Местните зяпаха в потрес,а някои поклащаха глави в знак на отрицание.На кой мюсюлмански празник да пеем ''Тиха нощ,свята нощ'' примерно?

# 36 863
  • Мнения: 10 073
И друг път съм писала и чудила как на тях е позволено открито да ни мразят и
 възползват от това си право, а ние с търпимостта си сме расистите. Confused
Не, че чакам обяснение, де.

Последна редакция: сб, 22 окт 2022, 13:56 от delpel

# 36 864
  • Мнения: X
Всъщност всичко е точно. В бедната ни страна няма как да се осигурява висок стандарт и придобивки за чужденци, след като и местните нямат такива. И те, и ние доволни, че заминават за Германия. Остава и германците да са доволни.

Доволни са и има защо.

# 36 865
  • Мнения: 15 960
Супер тогава, щом няма недоволни.

# 36 866
  • Мнения: X
В гедерето сто процента има. 🤣

# 36 867
  • София
  • Мнения: 948
Пита ли ги някой в бившето ГеДеРе доволни ли са или не? Според мен ако питаха хората за мнението им, доста от модерните занимания нямаше да се вършат. Ама нали само едни бюрократи и едни политици решават, та... гледаме "Комедия от грешки".

# 36 868
  • Мнения: 15 960
В гедерето сто процента има. 🤣
Ами защо им пращат тогава? Всички бежанци и мигранти да идват при вас в богатите провинции и да няма недоволни. Както се вижда, вълната мигранти се е засилила в последно време, ето едно решение.

# 36 869
  • Мнения: 4 385
Сега чета в норвежката преса поредната стрелба в центъра на Осло. Някакъв младеж изстрелял 3 куршума от близко разстояние по някакъв друг младеж на оживен площад, където хората седят по кафета и ресторанти и гъмжи от хора. Раненият е с опасност за живота в болница. Изстрелял куршумите и дим да го няма хубавеца, разказват очевидци. Това става в район, който е от много засегнатите от миграцията. Полицията казва лаконично, че  става дума за конфликт, които им е ясен и е местен. Не е някакъв, който стреля случайно, а е локален конфликт, в който са замесени много хора. Това е на полицията кодовата дума за ''гангстерска разправия, където една гангстерска група мигранти стреля по друга гангстерска група мигранти''. На хората им е писнало от ''шведски състояния'', което стана култов израз в Норвегия и описва всичкото обогатяване със стрелби посред бял ден на открито, запалени коли, престъпност, наркотици и какво ли не, което идва от Африка и Близкия изток. Норвежците, които гласуваха за партиите на отворените граници нямат право да се оплакват, ама ей на, и те се оплакват, че им се в влошило качеството на живот и е нараснала престъпността. За това гласувахте, това получихте. Ама покрай вас страдат и другите.

Синът ми много се засмял, когато празнували рожден ден на внучето в градината и едно мюсюлманче в групата заявило ''алергичен съм към свинско'' като погледнало кренвиршите в хлебче. Учителката обяснила на сина ми, че детето не е алергично, ами родителите не му дават да яде кренвирши. За десерт са имали маршмелоус, но мюсюлманчето и това не могло да яде, че имало желатин, а то алергично и към желатин.

Последна редакция: нд, 23 окт 2022, 10:23 от Fenris

Общи условия

Активация на акаунт