Случи ми се нещо странно XV

  • 171 720
  • 768
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 676
Да, Ън, моля те разкажи ни. И на мен ми е интересно. А коя е другата - забравена тема?

# 61
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
А не може ли да сме просто души, да нямаме тела и да си се реем волно, да се усещаме един друг незримо, без да преценяваме с око външен вид и материално проявление. Винаги съм си мечтала за един такъв сценарий.

# 62
  • Мнения: 676
Като малка си мислех, че Адът е тук - на земята. И сме тук да си платим сметката. По заслуги...

# 63
  • Мнения: 301
Като малка си мислех, че Адът е тук - на земята. И сме тук да си платим сметката. По заслуги...

Срещала съм това твърдение, че адът е на земята в някой книги. Ън, може ли да споделиш от кои книги точно черпиш тези информации?

# 64
  • Мнения: 8 815
Оооу....не знам как ще се приеме.... ще го представя като информация, но някак не ми се коментира....дано ме разберете защо.

Идеята е, че има един краен брой души, създадени от Абсолюта, наречен от нас Бог. Те са негово подобие. Бог е дал на тези души своите качества и възможности(  създадени по образ и подобие божие, както се казва в Библията). Да ги наречем условно божествена частица. Тази частица е безсмъртна ,както и нейният създател- Абсолюта. Те имат знанието, но нямат практическия опит, както казваме ние: не питай старило, а питай патило. И те идват тук, за да патят, да придобият опит. За тази цел обаче им трябват тела, да усетят какво е студ, жега, глад, болка. А също и какво е удоволствие, телесно. И как то си взаимодейства с душата. Така божествената частица облича човешкото тяло и го носи като дреха. Докато изпълни всичките си задачи и съблече тялото.
В началото е имало малко тела, малко хора на Земята, но и не всички души се нуждаят едновременно от тела. Прераждането е ставало през по-дълъг период от време. С подобряването на живота обаче все повече тела са се раждали и задържали живи. Това е дало възможност на душите да се прераждат по-често, ако искат. Днес сме вече милиарди. Живи тела. И от недостиг на тела в началото се стига до недостиг на души по-късно. Но Вселенските закони почиват на великодушието и състраданието, не на унищожаването. Телата, за които няма желаещи души, не се унищожават, започват да се анимират не от божествената частица на Абсолюта, а от другаде. От планетарния дух. Защото...планетата ни е живо същество и има своя душа. Само че....този дух  няма как да придаде на тялото онова, което му дава божествената частица. Правилното определение за това липсващо нещо е вечност.
Човешките тела, които живеят без божествена частица, са хора във всяко отношение. Това, което ги отличава е, че животът им е това, което сами си направят. Няма карма, няма предопределени неща, които да им се случат. Те живеят живот какъвто сами си направят. За тях няма прераждане, няма вечност. Всичко е само веднъж, тук и сега. Техният дом е Земята и те нямат шанс да я напуснат, докато другите имат за свой дом Вселената и Земята е само една от спирките по пътя им.

Има и свободни човешки тела, в които се настаняват души на животни за някой живот. Това им дава невероятен шанс да достигнат съвсем близо до човешката душа.

Има и тела, заети от души, дошли за някой живот от друго място, от друга плътност. Не бих ги нарекла извънземни, защото и ние сме извънземни Simple Smile. Всички имаме за дом Космоса.

Понякога си мисля кое е за предпочитане. Честно казано не съм си отговорила категорично. Клоня ту към едното ,ту към другото. Thinking

Акаша, можем и ще го правим. Но това може да стане само в друга плътност. Когато приключим тук, на Земята, ще се преместим в друга плътност и с качването по-високо плътността на телата ще намалява, докато накрая няма да ни трябват изобщо тела. Сега сме в най-плътната материя, защото явно нашите души са още начинаещи. Simple Smile

Ад и Рай за мен не са място. Те са състояние. Нямат локация. тоест и Ада и Рая са тук. И навсякъде.

Да ,сетих се да допълня нещо. Планетата ни като живо същество също има продължителност на живота си. Тя няма да живее вечно, все някога ще престане да живее. Но душите вече ще са приключили мисията си тук и ще се преместят вече всички в по-висока плътност. Вечен е само Бог- Абсолюта и неговите божествени частици, които живеят сега в човешки тела.

Последна редакция: ср, 14 дек 2016, 21:32 от Ън

# 65
  • Мнения: 8 815
Ън е много права, като обяснява взаимодействието душа - тяло. Още по-просто би било да се обясни, ако приемем, че ние не сме тела, част от които е душата, а сме души, които имат тела- също както телата ни имат обувки, дрехи, коли и смартфони, така душата ни има тяло, като инструмент на мисията си на земята. Най-лесно за приемане и логично това е за геймърите- сега в ерата на дигиталната самоличност и дигиталните инструменти по-ясно се вижда значението на тялото за душата. Моят син веднага схвана обяснението като му казах "тялото за душата е това, което за теб е воинът-аватар в игрите ти"


Абсолютно си права. Душата е основното, но ние мислим за себе си като за тела и оттам идва объркването. Ценното е душата, тялото се сменя. Борбата винаги е била и ще бъде за душите. Но повечето си мислят друго. Simple Smile
 Laughing Да, които играят компютърни игри могат да разберат лесно смисъла на Играта, наречена живот.

# 66
  • България
  • Мнения: 757
Благодаря! Препрочитам, за  да схвана, но все е нещо. Интересно е как се различават...

# 67
  • Мнения: 8 815
Благодаря! Препрочитам, за  да схвана, но все е нещо. Интересно е как се различават...

Не ги различавам. Казват ,че им липсват трите С-та:съчувствие, съвест, състрадание. Просто ги имитират, обикновено много успешно. Иначе четох на едно място много сложно обяснение, беше нещо от рода, че имат един духовен център по-малко. Не запомних как се казва....Липсата на този център се компенсира с уникално развито качество на хамелеони. В обществото обикновено са успешни, защото не ги дърпа никаква карма и нямат никакви съмнения и терзания.

# 68
  • България
  • Мнения: 757
Благодаря! Препрочитам, за  да схвана, но все е нещо. Интересно е как се различават...

Не ги различавам. Казват ,че им липсват трите С-та:съчувствие, съвест, състрадание. Просто ги имитират, обикновено много успешно. Иначе четох на едно място много сложно обяснение, беше нещо от рода, че имат един духовен център по-малко. Не запомних как се казва....Липсата на този център се компенсира с уникално развито качество на хамелеони. В обществото обикновено са успешни, защото не ги дърпа никаква карма и нямат никакви съмнения и терзания.
Благодаря ти за изчерпателния отговор  Hug

# 69
  • Мнения: 676
Ън, и аз благодаря. Много е интересно!
Чудя се при това бързо развитие на техниката, подобряването условията на живот до какво развитие ще стигнем? На физическо ниво...

Последна редакция: ср, 14 дек 2016, 22:15 от Newly_

# 70
  • Мнения: 2 718
Ън, много интересно  bouquet Благодаря
Така както описваш хората без души мисля, че точно им пасва определението психопати Wink
Не знам каква литература си синтезирала за този извод, но досега от прочетеното и от доста еклектичните ми виждания по въпроса съм си изградила една теория точно за броя на душите и обитаваните тела.
Скрит текст:
Мисля, че и в този процес има цикличност, а не е еднократно изживяване- в смисъл Абсолюта еманира души, те минават през колелото на прераждането и се връщат към абсолюта за нирвана, която е перманентно състояние. Забелязала съм, че това обикновено е базата на месианските религии по-общо казано, защото тук включвам и будизма. Но християнството, исляма, юдаизма, будизма,зороастрианство и прочие са религии на единичния възход - сътворение, живот, постигане на абсолюта и ми се струват малко ограничени. Според мен и като обединим древните знания със последните научни теории най-достоверна ми се струва теорията за големия взрив- разширението на вселената- последвано от свиване поради ентропия-завръщане към началото и нов взрив. Това е познато като "Диханието на Брама" и дава едно добро обяснение за развитието в големи периоди от време. Съотнесено към душите мисля, че имаме период на разширяване на еманациите /Брама издишва живот?/ и се зараждат все повече и повече души, които извършват пътуването си с пречистване обратно към божеството при вдишването и процесът се повтаря до безкрай. На различни места четох за "хората без души" и съм по-склонна да вярвам, че става дума за млади души, още неспособни да управляват и да си взаимодействат с телата, тъй като телата на животните-хора са надарени с доста добър мозък и интелект, което и позволява да бъдат използвани от душите, но им дава една автономност, която налага тежка борба с телесното, за да бъде използвано тялото по предназначение.
Вече не си спомням от колко книги съм събирала информация, така че не мога да дам някакъв конкретен източник. За теб знам, че имаш добра ОИТ и може би знаеш повече и ще споделиш Simple Smile

# 71
  • BG-DE
  • Мнения: 5 084
Ън, ако не се лъжа авторът на тази теория за хората с кошерно съзнание (мисля, че така той го наричаше) е един руснак но никъде другаде тази теория не съм я срещала, а темата ми е интересна, можеш ли да ми кажеш други автори застъпващи тази идея?

# 72
  • Мнения: 13 836
А в кой момент едно тяло получава душа?

Младите души лесно се разпознават според мен - в живота им рядко има катаклизми, върви им в много начинания, рядко им се налагат съдбоносни решения. Но това са мои лични изводи.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 25 280
А Севрюкова споменава ли по-точно кога ще е е този период на масово чистене на души?  Confused Grinning

Да. Доколкото имам спомен в периода 2025-2032 година.
Относно душите тя не споменава подобна теория като описаната от Ън, поне не съм чела подобно нещо.

Последна редакция: чт, 15 дек 2016, 10:22 от Месечинка виторога

# 74
  • Мнения: 8 815
А, колко въпроси! Shocked
Ми поред.....
Диана Д, и аз бях склонна да мисля, че е цикличен процес, но сега съм малко раздвоена. може да е било цикличен в началото, но не мисля, че все още тече. Душите минават един изключително дълъг път до Нирвана. Касае се не до милиони или милиарди години, а до еони време. Това си е направо безкрайност от всяка гледна точка. Може би само от гл. точка на Абсолюта е някаква крайна величина. Освен това не напредваме еднакво, някои се бавят много повече. Ако това е цикличен процес, който тече и сега, то на едни души им се предоставя опитност при едни условия, да речем на Земята, на други, на които им предстои да бъдат създадени, няма да им се предостави тази възможност поради факта, че Земята няма да има вечен живот. Отнема им се възможността за опитност в много плътна материя, съпроводен с амнезия, където не знаят кои са и целта е да си спомнят. Тук ще вмъкна нещо, може да е интересно
Скрит текст:
Преди няколко дни буквално говорих с една дама, която е много напред в тази материя и тя ми разказа, че при едно ап някой я питал как е името й, настоявал да си го спомни. Не става въпрос за сегашното й име, разбира се, а за изконното, това, което носи, когато съблече поредното тяло. И тя ми разказа, че започнала да се мъчи да си спомни името си. Получило се нещо като завихряне, съзнанието й започнало да отмества пластовете на времето, докато стигнала до нещо като купчина. Там отдолу било написано изконното й име. Когато стигнала до него, разбрала ,че не може да го прочете, забравила е как да го прочете. Тя каза, че ако е успяла да си спомни как да прочете името си, значи вече е завършила цикъла на Земята.
Не знам дали другаде може да се предоставят същите възможности и дали е нужно изобщо.

Не знам къде ще стигнем на физическо ниво. По-интересно ми е как то ще се отрази на духовното ниво и дали ще се отрази изобщо. Има една странна книга, Матрицата 5, звучи доста шизофренично, но там намерих страшно много неща ,които съм виждала самата аз при ОИТ. Склонна съм да вярвам, макар че дори на мен ми идва в повече Laughing И там автора обяснява, че далече по-напреднали от нас технологично, които среща в астрала, са страшно назад духовно. Напредъка не им помага да растат и духовно, той вика, че нямало нищо общо между двете неща. Идеята му е, че само тези, на които Бог е дал възможност, само те ще стигнат до него някой ден. Останалите нямат никакъв шанс за Нирвана.
Минерва, животните са с кошерно съзнание, да. Те също се прераждат, но техния еволюционен път върви заедно, като вид, а не индивидуално като при хората. Тези, на които наблегнах обаче, хм....те не се прераждат изобщо. Един живот, тече както си го направят, и изчезват завинаги. Не бих ги нарекла психопати, редовни граждани са си, само че...за телата им не е имало души, които да ги пожелаят. Затова идват като чист бял лист. Не носят нищо, което да ги обременява, нищо не им пречи. Живеят по-леко, но са лесно манипулируеми. Можеш да им промиеш мозъка много лесно. Те наистина не разбират много неща и имитират останалите или вярват на авторитети.
Чета разни материали, каквото ми попадне, по тези въпроси, но филтрирам информацията. Винаги търся нещо, за което да се хвана, за да го приема. А за да приема нещо, то трябва да съвпада по някакъв начин с личния ми опит от ОИТ, да засрещна позициите, иначе съм скептична. Ето сега за тези, бездуховните, съм скептична. Нямам такъв опит, който да подкрепя тази постановка. само го представям като информация, без да съм страна. Нито приемам, нито отхвърлям.
Не знам кога едно тяло получава душа. Аз не съм се замисляла, нито съм търсила отговор на този въпрос. Ще ви представя една позиция на една дама, която се интересува от него, който иска, да го прочете. Доста сложен е изказа, но...така го обясни тя. Simple Smile
Скрит текст:
Та мисля си - дълго преди зачеването започва процеса на енергийно или духовно ниво. Взаимодействието между родителите води до образуването и струпването на информация и съответно енергийни връзки, които постепенно водят до създаване на информационна верига или това са условията, които по силата на кармичните и други енергийни зависимости привличат душата във физическия свят. Много вероятно и душата или духът в нея също да работи в тази посока - енергиен обмен с родителите и средата, които да доведат до нужните условя. Когато условията, натрупаната енергия достигне определена маса, наситеност, за да е достатъчно силна и да може да привлече душата или вниманието й, се получава първо привличане на част от енергията й на духовно ниво, т.е на по-фината й част. Тази енергия заедно с енергиите на родителите образуват енергийната матрица на бъдещото физ. тяло. Образуването може би става в момента на досега на сперматозоида с яйцеклетката, отделената енергия стикова процеса или от от трите елемента - майка, баща, дете - образува едно цяло. Душата или съзнателната същност, която ще се инкарнира в зависимост от степента си на осъзнатост или пробуденост може да разбира за случващото се, но може и да не го усеща. Или състоянието й е като нашето сега в тяло - съзнанието ни в повечето време е фиксирано в тялото, но при т. нар опитности извън тяло, се съсредоточава навън и можем да наблюдаваме обекти и места извън нас. При неродената в тяло душа съзнанието е съсредоточено в "другия" свят и само при възможност или желание може да вижда и в образуващото й се физ. тяло или около него - т.е какво става в света на родителите. При раждането се случва същото като при живеенето, когато наблюдаваме нещо извън нас, но ако тялото усети проблем, душата или гледната й точка се "връща", съсредоточава в него. Излизащото тяло и промяната, която настъпва с него е като сигнал за проблем за душата, съзнанието, което влиза в него, засмукано е в физ. свят, за да помогне в оцеляването на тялото.Или схемата е такава: енергийно-информационна верига/ струпване, което привлича духа, а после и по-плътната му част - душата, които използват физическия материал от родителите, за образуване на физическо тяло. Като информацията, особеностите на душата извикват тези елементи на физ. носител, които им съответстват най-точно - от цялата гама днк-информация се изявяват тези черти, които са най-близки до характеристиките на инкарниращата се личност и нейния начин на действие, живот.
Образуването на физическо тяло за по-напредналите същности може да става и без наличието на помощен материал, т.е да се появят във физ. свят директно в тяло, без да се раждат. Но това изисква много енергия, т.е трябва да си много напреднал. За останалите по-лесният вариант е да ползват допълнителен готов материал - клетките на родителите.
Сигурна съм, че всичко това описано не е точно така, но го описвам, щото все нещо може да има в него    Много ми трудна тази материя. Имам чувството, че е елементарно, но трябва да се намери точната гледна точка и точният въпрос, който да я активира. Но не мога да измисля въпроса.

Севрюкова говори съвсем бегло за душите и пътя им тук.

Последна редакция: чт, 15 дек 2016, 11:03 от Ън

Общи условия

Активация на акаунт