Рецепти за православните пости - 2017 година

  • 102 969
  • 843
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Благодаря. Този въпрос си е за тук. За там имам друг.  Laughing

# 46
  • Мнения: 373
savina_33, благодаря ти  Hug
Точно това ще се опитам да направя този път, да наблегна на салати и по-свежи неща за хапване, пожелавам си да се справя  Wink

# 47
  • Мнения: 357
Здравейте, включвам се и аз с въпрос -- тъй като следващата седмица няма да можем да добавяме никаква екстрахирана мазнина към храната, дайте идеи за естествени източници на мазнина. Аз засега се сещам за маслини, ядки (сурови: кашу, орехи, слънчоглед) и авокадо. Любимото ми кокосово масло (слагам си в "бронираното" кафе) и фъстъченото масло предполагам, че трябва да ги изключа през седмицата на строгия пост, нали така?

# 48
  • София
  • Мнения: 7 911
Здравейте, включвам се и аз с въпрос -- тъй като следващата седмица няма да можем да добавяме никаква екстрахирана мазнина към храната, дайте идеи за естествени източници на мазнина. Аз засега се сещам за маслини, ядки (сурови: кашу, орехи, слънчоглед) и авокадо. Любимото ми кокосово масло (слагам си в "бронираното" кафе) и фъстъченото масло предполагам, че трябва да ги изключа през седмицата на строгия пост, нали така?

През следващата седмица храната се приготвя без никаква мазнина, независимо дали е екстрахирана или от естествен източници (вкл. и кокосовото масло). Напомням обаче, че тези правила не се отнасят за бременни жени, малки деца, болни и възрастни хора.

В същото време нямате проблеми да ядете, маслини, ядки, авокадо и други продукти в естествения им вид.

# 49
  • Мнения: 357
Благодаря!

# 50
  • Мнения: 2 803
Здравейте, групичка! Включвам се при вас да си споделяме рецепти! Прекрасна тема!

На всички желая леки и спасителни пости!

# 51
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
И аз се включвам в темата.Този път ще постя с Божията помощ.Имам стомашни проблеми и се моля да не се обострят.

# 52
  • София
  • Мнения: 7 911
И аз се включвам в темата.Този път ще постя с Божията помощ.Имам стомашни проблеми и се моля да не се обострят.

Отивате при лекаря, той ви обяснява дали въобще може да спазите поста или пък ако може в какво се състои той. После отивате при свещеника, обяснявате му какво ви е казал лекаря и каквото каже свещеника това ще правите. Това е истинския пост.

# 53
  • Мнения: 38
Записвам се да следя. Първи пост ще ми бъде. Ще издирвам вегански рецепти, макар че повечето са много смахнати. Grinning

# 54
  • София
  • Мнения: 409
Здравейте! Записвам се при вас, за 6-та поредна година постеща през Великия пост.
Тъй като сега житувам, преходът към поста ще е плавен Simple Smile

# 55
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Благодаря за съвета Дядо Хаджия!

# 56
  • Мнения: 427
Здравейте! Записвам се при вас, за 6-та поредна година постеща през Великия пост.
Тъй като сега житувам, преходът към поста ще е плавен Simple Smile

Извинете, че Ви питам, но защо сте решили да не "заговявате" преди поста ?
Нали има заговезни и седмица където не се пости сряда и петък.

# 57
  • Мнения: 1 291
Имате ли проверена рецепта за ядково кисело мляко? Намерих и рецепта за сирене от кашу в нета. Някой, ако е правил, моля да сподели изпитана рецепта.

Може ли да ви се оплача, че месото вече ужасно ми липсва!  Confused

# 58
  • София
  • Мнения: 7 911
...
Може ли да ви се оплача, че месото вече ужасно ми липсва!  Confused

Чакай бе ние сега почнахме.  newsm62

# 59
  • Мнения: 413
 И аз имам въпрос относно строгите пости:Може ли да се яде локум и халва?

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 15:56 от ДАН

Общи условия

Активация на акаунт