Чист доход за член от семейството за добър стандарт на живот - ориентири?

  • 38 810
  • 623
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 617
Днес ми е лошо и си лежа .Станах само да хапна, но Сирената пак бе тук! Мисля си че  в момента т. е.днес, дори не си гледа децата,(дано да е така!) Не е възможно все да си в нета от 7 30.Ни ги изведе тия деца, ни ги нахрани, ни нищо; вчера вика тиквеник печа, щуротии все.Взела ни е за балами тука  Laughing


Tя всеки ден е във форума така Simple Smile
Без събота и неделя, когато мъжът й не е на работа.

Сирен, ти започна темата за по-младите, не ние. Сега искаш да я оставим, след като не успя да обясниш, защо 24 годишните са повече склонни на компромиси от майките с деца.
Така и не разбрах, безработна ли си или не?

# 616
  • Мнения: 30 802
Tsugumi, обясних ти, не знам какво точно в "майчинство за отглеждане на дете до две години" не разбираш.

Има различни 24-годишни с различни планове и желания. Не мога да обобщя, има професии, където е ОК да се местиш, има и такива, в които не се отразява добре в дългосрочен план.

За мен е нормално в някои сектори в първите години да си избереш място и да попиваш и учиш максимално, докато "пробиеш". Има си моменти, в които ако гониш само заплащане, може да изпуснеш други неща. Даже може да си позволиш да поработиш pro bono. Това е компромис, който, ясно защо, може да си позволи само млад човек без деца, който трупа опит.

Ако я докарам до 40 у дома, разбира се, че няма да скоча на висока позиция с големи претенции. Най-вероятно ще си избера по-кротка работа, докато се адаптирам, след това ще се местя. Или бих си избрала някоя вдъхновяваща компания, дори за по-малко пари.

Това с поработването може и да се случи, но не точно в момента. Просто не се знае кой от дните ще има дрямки и кротка игра и кога ще има рев и ужас. Все пак трябва някаква предсказуемост, не мога да поемам дори малки ангажименти, без да знам, че мога да си ги впиша в деня.

# 617
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Я, ново 20  Joy

# 618
  • София
  • Мнения: 12 011
Мамасита, това, че съм завършила ФЖМК, не означава, че нямам друго образование. Не, не работя като журналист, но пък много от колегите ми работят точно това.

За разлика от теб аз познавам добре КТ. Точно затова знам, че пишеш пълни глупости.

Така и не разбрах, безработна ли си или не?


Или е безработна, или е некадърна в писането. Според мен е и двете.
Но пък е изключително забавно днес тук.

# 619
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 407
Цитат
Хайде моля ви се да коментираме намирането на работа, претенциите и какви са всъщност критериите

Критериите в Пловдив специално са яка шуробаджанащинка или баснословен късмет да те вземат някъде по нормален начин и по каналния ред със CV-та и пълния му набор от документи за кандидатстване...
Аз незнам ,явно не мога да се сравнявам с теб,най-малко с увереността ти и със завършения АУБ ,но факта,че с моят обикновен ПУ,както и на моя набор 1983,когато 2001г се влизаше зверски гадно вече 12 години бачкам нещо коренно различно и в друга сфера ме натъжава безкрайно...Успокоявам се,че не съм единствена ,масово наборите ми са така ,и  положението не е никак розово  Confused

# 620
  • Мнения: 30 802
Това слято "незнам" случайно ли е? Защото ако не е случайно, имам няколко отговора защо не можеш да се пласираш и си мислиш, че в Пловдив е шуробаджанащина.

Змия, когато работиш като журналист поне толкова години, колкото и аз, тогава ще ми говориш как се пише текст, който става за публикуване.

# 621
  • Мнения: 1 261

Имаше обаче един пост преди ем-найсе страници (наваксвам със закъснение), който беше много смислен: за баланса и дисбаланса. Много точен. Иска ми се да го извадя и да го цитирам, защото смятам, че това постоянно търсене на баланс може да ни изяде главите на нас, работещите майки. Има си в живота време за всичко.
ама преди това имаше други постове, в които обясняваше, че трябва да има баланс  Laughing
и изведнъж се извъртя на 180 градуса

# 622
  • София
  • Мнения: 17 342
Е, Алвина, то пък може ли човек да не си смени няколко пъти мнението в рамките на една тема  hahaha

# 623
  • Sofia
  • Мнения: 3 044
Темата не е "Срещи с The Siren of Titan", а както е видно въпреки модераторската намеса и тя и останалите потребители я припознават и третират като такава. Това може да се харесва някому, но предвид това, че от сутринта няма нищо общо с настоящото си заглавие (и постъпилите в този смисъл доклади) смятам да я приключа.

Общи условия

Активация на акаунт