Кралски работи и клюки - 10

  • 125 316
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 15 654
Чичо й е бил крал. Абдикирал е, защото се е влюбил и избягал с неподходяща американка.
Така бащата на Елизабет става крал, а след смъртта му - тя.

Благодаря Hug
Направо си й е било писано да бъде кралица и се е справила перфектно със задачата Simple Smile

# 691
  • Мнения: 9 676
Редактирах си предния пост и ти пуснах 2 линка за да прочетеш историята им. Интересна е.
Ето от кого Чарлз е наследил гена да обича точно определена жена напук на целия свят. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 692
  • Мнения: 15 654
Редактирах си предния пост и ти пуснах 2 линка за да прочетеш историята им. Интересна е.
Ето от кого Чарлз е наследил гена да обича точно определена жена напук на целия свят. Stuck Out Tongue Winking Eye


Изчетох и двете статии на един дъх. Начина, по който са написани /особено първата/ ме остави без думи. Страхотни са. Изтеглих и двата филма, които са направени за тях и при първа възможност ще ги изгледам. Много ти благодаря Hug

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 14 079
Прозвищата в английския кралски двор:

http://www.spletnik.ru/buzz/monarchy/81785-vombat-i-drugie-prozv … -korolevskoy.html

# 694
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Лейди, гледай the crown, мн е интересен... няма много от преди да е кралица (виж the king speech), но е интересен... Simple Smile

# 695
  • Мнения: 9 676
...Начина, по който са написани /особено първата/ ме остави без думи.
Ева.бг разказват историите страхотно!
Тук можеш да прочетеш за Маргарет, сестрата на Елизабет II. И тя е била "шило в торба". Wink
Скандално, не ами... Wink
Скрит текст:

Ето и една интересна история за Лий Радзивил (сестра на Джаки Кенеди). Не е много за кралската ни тема, но да кажем, че и Лий има място тук, след като е била омъжена за принц.

# 696
  • Мнения: 15 654
Лейди, гледай the crown, мн е интересен... няма много от преди да е кралица (виж the king speech), но е интересен... Simple Smile


Свалих го. И короната ще я дръпна задължително. Обожавам подобни филми. Единствено Елизабет ми се опъна нещо - два пъти го започвах и не можах да го догледам. Благодаря ти Hug

# 697
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Елизабет не съм гледала, но King's speech и Короната много ми харесаха. Първо виж King's speech и после Короната, исторически така са подредени събитията и мисля, че така ще е по-лесно и за асимилиране, кога, какво, защо. Плюс, че The King's speech е филм, а короната са два сезона, бая има да се гледа 😂

# 698
  • Мнения: 15 654
Изтеглих "Речта на краля" и филма на Мадона W.E. Сега тегля "Короната" Сериала 2 сезона по 10 серии ли е? Първия сезон е качен серия по серия, а втория уж целия, но да знам дали са всичките - да не се окаже, че са повече

# 699
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
 Сега погледнах в Нетфликс - 2 сезона са по 10 сериии Simple Smile не са повече.

# 700
  • Мнения: 15 654
Сега погледнах в Нетфликс - 2 сезона са по 10 сериии Simple Smile не са повече.

Много ти благодаря Hug

След малко сядам да гледам Речта на краля и после почвам сериалчето Grinning

# 701
  • Мнения: 15 654
Момичета, може ли някоя от вас да ми каже при кой английски крал е била ограничена кралската власт? Интересно ми е кой се е съгласил да се намалят правата му

# 702
  • Мнения: 6 713
Хубаво е името на принц Луи(с), може би е малко нетипично английско, поне за мен.

За успешното управление на Елизабет - спор няма, удържа фронта и империята си, то управление е силно казано, но все пак. Такъв народ, обиколил планетата и все още владеещ големи територии от нея, не може лесно да бъде сломен. Но както е всеизвестно, няма нищо вечно, така че Кралството ще претърпи най-вероятно промени в някакъв момент, и при който се получат тези промени, може би няма да бъде непременно защото някой е лош ръководител, а просто нещата се променят. Шотландците не искаха ли да подновят референдума си, но нещо такова бях чела преди време? Т.е. ако те излязат от кралството, това определено ще бъде голям минус.

За това, че бабата определя имената на децата и колко броя да бъдат, струва ми се прекалено. Но не съм запозната де, може и да греша.

# 703
  • Мнения: 5 630
Момичета, може ли някоя от вас да ми каже при кой английски крал е била ограничена кралската власт? Интересно ми е кой се е съгласил да се намалят правата му
Мисля, че е при Джон Безземни с подписването на Магна харта. Не се е съгласил доброволно, имало е бунт на бароните му.

Последна редакция: пн, 30 апр 2018, 14:37 от kati_v

# 704
  • Мнения: 15 654
Момичета, може ли някоя от вас да ми каже при кой английски крал е била ограничена кралската власт? Интересно ми е кой се е съгласил да се намалят правата му
Мисля, че е при Джон Безземни с подписването на Магна харта. Не се е съгласил доброволно, имало е бунт на балоните му.

Благодаря - и за него ще поровя да прочета Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт