Доста изминахме, малко остана априлско бебче да гушне мама - Тема 13

  • 46 369
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • варна
  • Мнения: 262
И аз се потя, нещо страшно е, и се задъхвам. Днес излязохме с детето да купим това онова, ами аз не можах да изкарам докрая, стана ми лошо на спирката и се обадих скорострелно за такси. Имам още два дни на работа и приключвам, никак не ми понася градския транспорт. Прах купих персил сензитив и сега взех тео бебе омекотител, щом свърша персила мисля да взема тео бебе течен. Точно след седмица влизам в девети някак ми е сюрреалистично.

# 16
  • Мнения: 351
Днес съм като нова,вчера бях труп.
Явно нещо от храната е било Sick

Все повече се чудя дали да избера моя док за раждането. Thinking Не е много за частна болница 500лв,но ме спира това,че там всички лекари са много добри,обръщат страшно много внимание и за това се дърпам. Baby
Baby, на мен в държавната ми искат повече 550-600 и ще ги имам по един или друг начин, но са големи кожодери АГ-тата.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 17
  • Мнения: 301
Цоп в новата тема и от мен.  Heart Eyes
От снощи съм със запек и ми излезна хемороид.. #Cussing out А кръста как ме болиии, вечер съм като тюлен #2gunfire
Прах взех Сано максима, а тази седмица ще ходим до бамбино за кошара и ваничка. Ще си харесам и количка, но ММ по-натам ще я купи.
Ето го моят комплект за изписване
http://www.matalan.co.uk/product/detail/S2639413/unisex-7-piece- … -tiny-baby-18mths
Много си го харесвам.  baby_neutral Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 12
За кисилините много ми помагаше гавискон, но миналата седмица нищо не ми помогна. От два дни спряха, но вече храната която ям е само домашно приготвена. Храня се често и по малко - това също помага според мен.

# 19
  • Мнения: 345
Снощи за първи път и аз получих киселини, направо гадост, а бях яла поне 4 часа преди това и то черен хляб с моцарела, от хляба ли, от какво да е. Добре, че си намерих едни таблетки Rennie за киселини, сдъвках една и съм заспала полу-седнала. Сутринта още ги стисках хапчетата в ръка, голям зор е било да ми мине  Mr. Green

И аз нощем се потя между гърдите - ставам да се преобличам, че настивам ако съм изпотена.

Тази седмица и аз влизам в 9-ти месец  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 008
И на мен ми помагаше горе долу хлебната сода, но откакто повърнах след нея, не смея. Щом доктора вдигна рамене онзи ден на прегледа, значи вече няма спасение от киселините. Спя седнала, ако се завъртя на някоя страна, веднага ме почват. Дори и когато се събудя сутрин, след толкова часове наядене,  пак ме изгарят 😯

# 21
  • Мнения: 175
Засега съм ок с киселините, пупу, дано така си остане. И предният път нямах, а бебка се роди с голяма коса. Моят болничен започва от 16- ти и се чудя дали да не си пусна отпуск до тогава, че хич не се чувствам добре вече. До обяд издържам на стола, ама и следобеда ми идва множко вече. Предният път седях до края, хем беше лято, но пък бях с 5 години по-млада и 20 кг по-слаба...

# 22
  • София
  • Мнения: 285
Аз съм супер зиморничава, сега мъжът ми спи по-завит от мен и ставам да го проветрявам поне 2 пъти на нощ. Не мога да повярвам колко ми е горещо. Днес се наврях в една по-широка от небременните ми блузи, само защото е без ръкави, а в мола, в който се разхождах беше безобразно топло. В този мол беше пълно с бременни, като на някакъв парад... Тази седмица влезнах в 8-мия и така като ви слушам как влизате в 9-тия ми звучи нереално. С пазара съм екстра, и кошарата е сглобена, но е още в хола и все се утешавам, че имам време да пререждам, чистя и пера. А пък съм по-тромава вече... Дала съм си стартова дата на 01.03. Simple Smile
Утре ми предстои фотосесия, а ми се обостри розацеята Sad Сигурно ще съм много грозна, но поне ще имаме някакъв спомен от хипопотамския период  Party

# 23
  • Мнения: 1 049
Кате, я стига грозна ще си била, глупости напротив ще видиш колко ще си хубава за фотосесията и ще ви остане един прекрасен спомен. И аз съм едва в началото на 8 месец, но с момичетата с термин първите дни на април, разликата са си точно няколко седмици.
Бейби, според мен да имаш избор на акушерка е добра идея, а и щом има такива, които са толкова мили и цената е доста прилична, аз на твое място бих си взела.
И аз нещо се замислих ако раждам нормално има ли смисъл да си избирам екип при положение, че при мен ще стане ясно към 37 г.с. беба как ще излиза. До скоро бях убедена, че искам, но реално аз доктор още нямам за нормално (моята аг ще ми препоръча, но понеже сега нещата клонят към секцио и затова и не го обсъждаме), но то целта нали е да бъдеш с доктор, който познаваш и му имаш доверие. Аз като се видя с него два пъти например, колко толкова ще сме се опознали Simple Smile
Нещо друго съм се сетила, вие ще миете ли с нещо например препарат дървените легълца (кошарки) или само ще ги минете с влажна кърпа.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 454
frozenka, защо да си хабиш отпуската като може да си пуснеш болнични.И аз с първата работих до край,но сега дори не мога да си го представя.Така хубавичко си починах,лъснах и подредих всичко.С право преди 9-тия,че сега само ми се разхожда с приятелки и нищо друго.Прането и гладенето все отлагам за като наближи.Тези дни се чувствах толкова добре,а днес цял ден съм все едно снощи съм изпила 1л ракия.Дали е от времето или хормони и аз не знам вече.
Аз фотосесия не искам,че съм станала ужасно дебела,а като ви гледам снимките все сте стройни с хубави коремчета и много ви се радвам Simple Smile

# 25
  • Мнения: 76
Здравейте мами,
честита ни нова тема и благодаря за нея.
Аз в понеделник излезнах от малък престой в болница. От отношението в отделението бях доволна, като за 5 дни само веднъж се повториха акушерките. А докторите на визитациите бяха всеки ден различни. Доколкото разбрах се въртят в различни отделения, което ме навява на мисълта, че като ида да раждам ще бъдат същите, така че съм спокойна.
За лекарствата ще си пия докато родя хапчетата си за кръвно / нямало как да ми го свалят повече, че явно съм си свикнала с него и бебчо си върви добре и резултатите са ми добре/ + магнерот, от който много ми се спи. Не знам как е при вас. Сега се боря с гъбички, най-веротно след като пих антибиотик, защото преди това ги нямаше. Ще видим в 36 седмица дали сме изчистили.
Много се ядосвам на себе си, защото при лекар ушите ми започват на бучат и при прегледа при постъпване, кабинета беше като хан. Аз на магарето имаше 3-ма доктора и една сестра и един младеж, който пишеше каквото казваше доктора. Само стажантите ми липсваха. Съответно чух някакви неща, които забравих да питам за мен ли се отнася и дали е нещо нормално и трябва ли да се притеснявам /исках да се махна възможно най-бързо от магарето и да се облека/ . Факт е, че не са ми казали да пазе легло или нещо такова.  Това което чух е / ако съм разбрала правилно/, имам скъсена шийка с 20 % и разкритие 1,5 см. Утре ще си взема епикризата и ще чакам срещата с доктора да обсъдим дали правилно съм разбрала или не. Голяма съм шматка.

Purples - комплектът за изписване ми се състои от: боди с къс ръкав, чорапки, гащеризон, лигавник и отделно от комплекта одеало. Като мисля да имам и едно резервно одеалце в колата за всеки случай ако е студено. А и още не съм видяла одеалцето колко дебело ще е.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Вчера и днес бях цял ден на крак. Сега лежа малко и релаксирам. Днес обикаляхме, за да купим последните неща от списъка ми за беба. Толкова ми е хубаво да си ги гледам сега  Mr. Green
Хапват ми се сладички неща пак, а уж ми беше минало.
Манха, за темата  bouquet
Имах още за споделяне, но забравих  Blush

# 27
  • Мнения: 278
Момичета, да задам поредната порция глупави въпроси: след изписването бебето в столчето за кола ли се вози? Там постила ли се нещо (пелена, одеяло) или директно се слага бебето?  newsm78

# 28
  • Мнения: 1 049
Шкемби, ти в коя седмица си сега? Щом са те изписали, значи всичко е наред.
Фроузенка, наистина защо не си вземеш болничен, в крайна сметка имаш право, не вярвам аг то ти да не иска да ти даде.
Кристална, ами хапни си сладичко, то колко още но остана да се глезим Simple Smile
Вчера бях в лидъла и уж щях да си взимам от онези пурички и кремчета, за които бяхте говорили. За тях разбира се забравих, но с празни ръце не останах Simple Smile

# 29
  • Мнения: 454
Диди, мерси за темичката  bouquet
Аз също съм в клуба на потящите, даже последните дни спим без климатик.
За киселините, боря ги 2 дни с нови хапове и помага. При мен се получават от плодове и зеленчици, но е абсурдно да спра да ги хапвам.
Относно фотосесиите, това е нещо за цял живот и определено си заслужава, аз приличам на малък хипопотам, но си направих, а и фотографката ми каза, че бременните фотосесии са най-обработвани  Grinning
Даже живот и здраве съм си обещала, че ако всичко е наред с мен и бебо ще го водя до 15тия ден на бебешка фотосесия.

Общи условия

Активация на акаунт