Доста изминахме, малко остана априлско бебче да гушне мама - Тема 13

  • 46 369
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Момичета, да задам поредната порция глупави въпроси: след изписването бебето в столчето за кола ли се вози? Там постила ли се нещо (пелена, одеяло) или директно се слага бебето?  newsm78
Да, задължително в столче. Може да използваш пелена, одеалце, порт бебе.

# 31
  • Мнения: 76
PurpleS в 34 седмица съм. Сестра ми доста време си е ходила с разкритие, така че тя ми действа успокояващо. Сега с док. ще обсъждаме какво е положението. Нормално, секцио, да очаквам ли преждевременно раждане и други такива неща. Вярвам, че не е нещо, което да ме притеснява, но като не го питах и малко се притесних.

При мен киселините бяха много рядко и малко. Сега поне от един месец не съм имала въобще. Дано така си остане.
Не знам дали е, че спим на студено и спя по тениска, а и явно хормоните са ми наред, но засега стоя настрана от клуба на потящите се.

# 32
  • Мнения: 520
айде и аз тук, да не ви изпусна.

днес ми е ужасен ден - това бебе май не е спало изобщо, само скача, натиска ме, блъска ме, направо някакъв ад. не мога ни да стоя права, ни седнала. като стана, едвам пристъпвам... направо не знам как ще се издържа... а имам още 2 седмици до 9тия месец...

поне не ме мъчат киселини и потене.

дано утре да се нормализират нещата със Скокльо...

# 33
  • Мнения: 76
Lindichka, пробва те колко може да издържиш и случай, че си забравила, че е там. Аз не мога да се оплача от бебчо днес, но сега май е решило да се забавлява все едно си е хванало пъпната връв и я дърпа като въженце. Така ме придърпва, че още малко ще го потърпя и ще видя как ще се разберем.  newsm78.

# 34
  • Мнения: 339
Хайде и аз в новата тема Simple Smile
Манха, мерси  bouquet
За киселините и аз не знам какво да правя и какво да пия вече - намалих храната, избягвам и не ям много храни, а резултат никакъв  Sick Май така ще е до края. На беба главата му е до диафрагмата, та ми удря крушета честичко. Не се е обърнал и корема още ми е високо. Притискаме и понякога ми е трудно да дишам, особено като вървя, пуфтя като парен локомотив  Mr. Green
В петък бях на отворени врати в Надежда. Не останах много впечетлена от акушерката, която ни води. Беше отегчена и все едно слушах запис, от развалена грамофона плоча. Само когато отговаряше въпросите ни даваше инфо, с което искаше да е изчерпателна и точна. Така, че е добре предварително да се подготви човек с въпроси, които го интересува. Останалото е ала-ба-ла.
Вече съм болнични и почвам подготовката за бебока - мисля да освежим спалнята, ако има време и хола. После пране, последни покупки и подреждане и т.н. Май бая работа се очертава  newsm78
Мече, и аз бях на отворените врати в Надежда. Бях със съпруга ми, облечена в черно. Малко се стресирай като видях, че скоро ме чака това, нали все си казвам мисли положително, че май съм се навила че ще кихна и ще ми го дадат с панделка бебето 😀
При мен киселините малкооо ме мъчат и не се потя много. Утре съм при лекар от Надежда за мое спокойствие и ми е странно при друг АГ, различен от този през последните 8 месеца.
Надявам се да започна с прането тия дни. Много ме мъчи дишането - задъхвам се, трудно дишам, а и носът не ми помага. Като изключим и болката в кръста/опашката другото е Ок 🙂
Лека вечер и само положителни емоции за всички!

# 35
  • Мнения: 152
И аз в новата тема  bouquet

Не съм от потящите се, но от време на време ми става много лошо и тогава ме облива пот от глава до пети и ако си изстискам бельото мога да напълня цяла кофа  Mr. Green. Дишането ми се затруяднява и имам чувство че ще се свлека на пода - хапвам нещо сладко и ми поразминава.

Киселините и мен много ме тормозят, ама нито Гавискона нито Бианацид нео ми помагат трайно. От газираната вода ставам по-зле. Сода не съм пробвала, но за сега когато имам киселини, преди лягане взимам Шуслерова сол #9 и не само заспивам но и до сутринта нямам проблем.

Шкемби, защо те приеха в болница......заради разкритие, или? В коя болница беше.....така като чета си доволна  newsm78

Иначе при изписването, мъжа ми беше постлал памучна пелена в кошницата на колата и директно сложихме госпожицата там....беше лятото и много топло, та нямаше нужда от никакви завивки, пелениили одеалца.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз започнах да се потя преди месец, но веднага махнах едната завивка и спрях парното, сега си спя без проблем. Киселини нямам, дори свикнах със ставането до тоалетната нощем ни това не ми  пречи.

# 37
  • Мнения: 76
Викси, ами аз влезнах по препоръка на доктора, който съм избрала за раждането. Болницата е Шейново. Без оплаквания, но заради високо кръвно през цялата бременност доки искаше да направи допълнителни изследвания към днешна дата преди да обсъдим предстоящото раждане. При мен още от самото начало всеки месец искаха да ме вкарат за малко в болница, но аз се пазарих  Whistling и все се разминаваше, но реших, че вече наближава края, а и не се бях сетила за някои неща, които доктора ми обясни. Определено бях решила, че щом досега всичко е наред ми се е разминало. Не ме е плашил, но искаше все пак той да провери всичко и тогава да обсъдим какво ще е най-добре за нас и вариантите за раждане и колко често ще трябва да се виждаме, което лично на мен много ми допадна, че не си даде заключението на база най-различни изследвания от различни доктори в различните седмици на бременността. Не смятам, че съм имала сложна бременност, но и не е минала и без проблеми с посещения само в деня на консултациите.

# 38
  • Мнения: 1 111
Добре е да сложите бебето в кошницата, да. Аз си я бях застлала с една пелена, на която бях пробила дупки за коланите.
Да се оплача и тук, че малко се притесних от вчера. До преди това и аз едва дишах, защото корема беше много високо, но сега се смъкна. С предната бременност си стоеше високо до края. Като прибавим и болките... Дано си дочакам 9 месец поне.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Manha,моя се смъкна преди месец,но ей ме на от днес в 9-ти месец.Тогава се бях притеснила излишно.Вече поне за това,че няма да е недоносено си отдъхнах.

# 40
  • Мнения: 1 111
Знам, че това не значи задължително скорощно раждане, просто не очаквах и като не ми се е случвало преди се шашкам. Леко. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 154
Добро утро, девойки! Първи ден по майчинство!  Shocked Знам, че ще свикна, но все имам чувството, че просто ми е ден за работа от вкъщи без да имам много работа.  Crazy
Жегата ме гони здраво. Чак се изненадах, че тази сутрин си облякох суитчър върху тениската. Много горещо ми става на моменти и в това отношение офиса хич няма да ми липсва. Пък киселините... Не е редовно, но снощи например, се въртях 30 минути от тях посред нощ. Все си казвам, че ще устискам още малко без хапчета, но не съм сигурна вече. Не се бях сещала за Шуслерите. Викси, по колко таблетки смучеш вечер?
И на мен ми е някак омаяно от вчера. Като прибавим и всякакви леки неразположения и вече с нетърпение си чакам часа утре да видя как сме с бебка. Вярно, че поне добутах до средата на 8-ми месец и все си мисля, че вече няма страшно, но ми се ще да си дочака поне началото на април. Хем и аз да си поседя в нас, да си се приготвим и т.н.
Днес ще звъня да си запазя и час за фотосесия. Слонче или не, но да си имам спомен.  Blush
И за финал, вчера домъкнах още кашони с бебешки дрешки и пак ще падне сортиране. А трябва да направим и едно за играчки, че е ужас. И помпата да си намеря... Ох, няма да ми е скучно май. А, да. Поръчахме си и креватче от Виденов на промоция. С колелцата и всичко за 170 лева. Сега и матраче да вземем и сме готови с още една задача. ММ гледам на Бертони/Лорели. Някой с впечатления?

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Тази сутрин така ме стреснаха с едни дрелки. Санират ни блока и като включиха изведнъж някаква машинария, направо подскочих. И коремът ми се стегна. От вчера съм с доста контракции, корема много ми тежи и всеки път като стана, имам чувството, че ще ми изтекат водите  Confused Да мине 10 март да се успокоя малко.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 166
Благодаря за новата тема  Hug

Моят корем още не се е смъкнал, но за сметка на това контракциите осезаемо зачестиха. АГ ми предписа Магнерот, но се чудя дали да го взимам, при положение, че с предната бременност по това време го спрях, а хем имах индикации за преждевременно раждане. Предният път ми бяха казали, че се натрупва в организма и, с цел матката да се подготви за родилния процес, е хубаво да се спре към 34 г.с.

# 44
  • Мнения: 454
За матрачето- има магнифлекс на промоция в айко за 140 и няколко лева с 5 5 год. гаранция.

Общи условия

Активация на акаунт