Какво ви е мнението за Прайда?

  • 112 660
  • 2 313
  •   1
Отговори
# 1 770
  • София
  • Мнения: 24 839
Колко голяма комуна ще те задоволи?
Допреди две поколения 8% от жителите на Израел са живели в кибуци, там също децата са отглеждани общо, сега около 2-3% продължават да живеят така.

А как ги гледат в SOS Kinderdorf?
Как са гледали деца откакто има човечество, след всяка война, пък все хора са ставали?
Къде отива "железният" модел M+Ж, тогава?


В кибуците живееха семейства, мъже и жени, не сбирщина от съвокупляващи се с когото им попадне индивиди.
Хранеха се в общи трапезарии, децата се обучаваха заедно, но никой и за секунда не е помислил да им каже, че нямат бащи и майки.

И тъй като упорито не искаш да схванеш, ще ти го напиша- хората след война, при отсъствие на родителите, по принуда отглеждаха децата накуп в институции.
Но, видяха резултатите и затова ги определиха за вредни, и ги закриват.
Затова има приемни семейства, които дори и 10 деца да приемат за отглеждане, им дават примера- баща и майка.

Железният модел никъде не отива- той си е природния, но защо позволяваме на хора с извратено мислене да се опитват да го оборват, се чудя.

# 1 771
  • Мнения: 1 945
Обяснете ми като на дете липсата на баща с какво точно ощетява децата отглеждани в такава среда?

Бонус въпрос, имаме двойка жени и същата среда. Къде е проблема?
Не знам кой ще  се върже да  обяснява на човек който има  подпис ,
за 1 процент мозък . Аглая да ти обясни. Тя е защитничка на такива като теб .

# 1 772
  • Мнения: 2 789
В тая вселена всеки сам е длъжен да се грижи за добруването си. Нали знаеш, че бедността и нещастието (примерно) са въпрос на личен избор.

В тази вселена живеем заедно и си ходим по главите- в големите градове, така че си оказваме влияние един на друг, отърквайки аурите си и в много случаи зависим един от друг.
Да ти обяснявам ли в детайли, как един шеф или една комисия, на която разчиташ да ти отпусне една сума за филмчето, може да ти стъжни добруването?
И как може да ти се наложи да избереш- или да се надупиш, или не, като и в двата случая ще си далеч от щастието?

Целим се по-високо от това да получим субсидия от НФЦ.

Black_Sapphire, защо ти хрумна, че страдам от ценностни дефицити? Това, че харесвам неща, които ти не харесваш по какъв начин ме прави по-кофти човек от теб?

Аглая, раждаме се с равен старт в тоя живот. Не мога да се съглася, че някой друг би могъл да е отговорен за добруването ми в тоя живот. Всичко се свежда до умението да избираш.

# 1 773
  • Мнения: 12 315
Аглая, раждаме се с равен старт в тоя живот. Не мога да се съглася, че някой друг би могъл да е отговорен за добруването ми в тоя живот. Всичко се свежда до умението да избираш.

По отношение на равния старт - лично аз се гордея с избора си да не се родя в Сомалия.

# 1 774
  • Мнения: 2 843
BigCityNights, аз изобщо не говоря за личното добруване, а за някаква по-глобална кауза, свързана с общото добруване. Аз лично не бих се чувствала щастлива, ако - макар и материално задоволена, макар и образована и неизпитваща дефицит от духовна храна, виждам около себе си нищета - и в материален, и в духовен смисъл, лошо управление, корупция, мафиотщина. Не бих се чувствала достатъчно добре и при сблъсък с откровена неграмотност, интелектуален дефицит - а примери за такъв ни обграждат отвсякъде, включително и в тази тема. Ами тъжно е това.

# 1 775
  • Мнения: X


Black_Sapphire, защо ти хрумна, че страдам от ценностни дефицити? Това, че харесвам неща, които ти не харесваш по какъв начин ме прави по-кофти човек от теб?


Не казвам дали си по-кофти, (не бих си позволила да давам акъл на никого, как да живее личния си живот), макар че очевидно ще е трудно да се сприятелим; казвам само, че вкусовете и нагласите ти са несъвместими с отглеждането на дете, както съвсем правилно си преценил. Може би един ден ще промениш отношението си към нещата и ще станеш по-пригоден за родител, не мога да знам.

Това не означава, че всички хора, които имат деца, са пригодни за родители. Не че не могат да се множат, просто децата им страдат.

Отглежданите от самотни родители деца статистически са изложени на по-големи рискове. Не че няма шанс самотен родител да отгледа съвсем редовно дете. Не че всички деца от семейства стават образцови граждани. Но самотното родителство, пък било то и с някоя периферна заместваща фигура, е по-трудният и свързаният с повече дефицити вариант. Това ще ви го каже всеки самотен родител.

Много сте ми чудни защитниците на нестандартното, вие всъщност имате ли деца или така просто си теоретизирате за чуждите деца? Ако нямате, уверявам ви, че няма как да се произнасяте смислено по въпроса. Нещо не е същото на теория.

# 1 776
  • Мнения: 2 789
BigCityNights, аз изобщо не говоря за личното добруване, а за някаква по-глобална кауза, свързана с общото добруване. Аз лично не бих се чувствала щастлива, ако - макар и материално задоволена, макар и образована и неизпитваща дефицит от духовна храна, виждам около себе си нищета - и в материален, и в духовен смисъл, лошо управление, корупция, мафиотщина. Не бих се чувствала достатъчно добре и при сблъсък с откровена неграмотност, интелектуален дефицит - а примери за такъв ни обграждат отвсякъде, включително и в тази тема. Ами тъжно е това.


Тъжно е, спор няма. Аз избирам да избягам в такива ситуации. Най-добре ми се получава с някой филм на Де Сика и затова след малко ще си пусна "Седем пъти жена".  Но пък от друга страна нищетата за която говориш е източник на богат драматургичен материал. Не изпитвам угризения на съвестта затова щото не съм избрал да се боря с тази нищета (в контекста на това, което двете потребителки развиха като теза). Имам своята среда от хора, които са като мен и не се вълнуват от това, че наоколо бродят хорица белязани от неблагополучие, поквара и каквото друго се сетиш.

Black_Sapphire, изборът ми да нямам деца въобще не е породен от това дали смятам, че ставам за родител, напротив. Убеден съм, че бих се справил не по-зле от всеки друг. Не искам да имам деца само и единствено защото искам да разполагам с живота и времето си и да правя нещата, които ми харесват. Отглеждането на дете би ми попречило. Това е.

# 1 777
  • Мнения: 1 945
BigCityNights, аз изобщо не говоря за личното добруване, а за някаква по-глобална кауза, свързана с общото добруване. Аз лично не бих се чувствала щастлива, ако - макар и материално задоволена, макар и образована и неизпитваща дефицит от духовна храна, виждам около себе си нищета - и в материален, и в духовен смисъл, лошо управление, корупция, мафиотщина. Не бих се чувствала достатъчно добре и при сблъсък с откровена неграмотност, интелектуален дефицит - а примери за такъв ни обграждат отвсякъде, включително и в тази тема. Ами тъжно е това.

А, още по тъжно е извратеняци като твоя колега  университетски преподавател педал ..(ама много начетен и грамотен )карал студенти да правят лицеви опори без горнище, за да им се надслаждава .
Изгониха извратенягата Слава Богу. Ти защо не го защити, че нарушават правата му .
Нали и той душа носи , и той има право на щастие.. ?!

# 1 778
  • Мнения: X
Не искам да имам деца само и единствено защото искам да разполагам с живота и времето си и да правя нещата, които ми харесват. Отглеждането на дете би ми попречило. Това е.

Точно това имам предвид, като казвам, че не си пригоден за родител (макар да се ласкаеш от мисълта, че би се справил, както с всяка друга служебна задачка). Родителството е преди всичко себеотдаване, което очевидно ти е напълно чуждо. Рядко ми се случва някой толкова свободно да говори да егоцентризма си. Напълно си прав, отглеждането на дете не е за хора, заети единствено с изпълнението на личните си удоволствия. Познавам не един и двама такива образи, симпатяги на маса, жените ги харесват. Единият дори има цели 4 деца от 3 различни жени, които никога не вижда и не търси, нито пък е дал и една стотинка за тях. Някои хора не стават за родители и е добре, когато си дават сметка за това.

Мисля си за гей браковете. Дори и в древния Рим, където общо взето хомосексуализмът е бил норма на поведение, децата не са се отглеждани от еднополови семейства. Наистина днешното общество е пионер в този експеримент.









# 1 779
  • Мнения: 4 769
Така е, семейството е социална конструкция, но природата е направила така, че потомство може да произвежда само конструкцията с конфигурация мъж/жена. Не знам дали е случайно, нито дали е завинаги.


Не - потомство се произвежда успешно извън всякакви конструкции. Както вече казах преди, иначе ерекция шяха да получават само женените мъже.

Семейството няма нищо общо с потомството физиологично - където играе "природата".

# 1 780
  • Мнения: 428
Мисля си за гей браковете. Дори и в древния Рим, където общо взето хомосексуализмът е бил норма на поведение, децата не са се отглеждани от еднополови семейства. Наистина днешното общество е пионер в този експеримент.
Децата на патрициите са се гледали от цяла група роби, абсолютно нищо общо с модела М+Ж
Същото и с благородниците откакто свят светува, в Даунтън Аби имаше много показателна сцена, как всъщност лордчето е гледан от гувернантки и е виждал майка си всеки ден за по 10 минути (като беше натъртено какъв жест е бравела бабет, че е отделяла време всеки ден), а баща си почти не.

Я пак ми повтори как това е било конструкция М+Ж за хиляди и хиляди хора?




Обяснете ми като на дете липсата на баща с какво точно ощетява децата отглеждани в такава среда?

Бонус въпрос, имаме двойка жени и същата среда. Къде е проблема?
Не знам кой ще  се върже да  обяснява на човек който има  подпис ,
за 1 процент мозък . Аглая да ти обясни. Тя е защитничка на такива като теб .

ДА си запазя този бисер...
И да се повторя, подписа е такъв заради една хубавица като теб от миналогодишната тема по същия въпрос  Joy Joy Joy

Липсата на адекватен отговор и най-вече изрязването на първата част на въпроса е достатъчно красноречив жест.
Благодаря.

# 1 781
  • Мнения: 1 458
Така е, семейството е социална конструкция, но природата е направила така, че потомство може да произвежда само конструкцията с конфигурация мъж/жена. Не знам дали е случайно, нито дали е завинаги.


Не - потомство се произвежда успешно извън всякакви конструкции. Както вече казах преди, иначе ерекция шяха да получават само женените мъже.

Семейството няма нищо общо с потомството физиологично - където играе "природата".

Ерекцията какво общо има със семейния статус на мъжа? А сутрешната ерекция?
"Производството" на потомство изисква мъж и жена, ако ще да е в епруветка, съжалявам за грубия изказ...

# 1 782
  • Мнения: 459
Хаха, децата на патрициите са имали адски щастливо детство, наистина....какво ли знаем ние простолюдието?! Mr. Green
Питайте деца на разведени или самотни родители как точно им се отразява. И да, възпроизвеждането е само природа, не семейство - но все пак не става чрез пъпкуване, пак е модела мъж-жена.
Но пък тук говорим и за отглеждане на потомството, не само възпроизвеждане и е признак на лудост да се отрича ролята на семейството.

# 1 783
  • Мнения: 4 769
Ерекцията какво общо има със семейния статус на мъжа? А сутрешната ерекция?
"Производството" на потомство изисква мъж и жена, ако ще да е в епруветка, съжалявам за грубия изказ...

Това казвам и аз.

Ако гледаме само "природата", семейството няма нищо общо с правенето на потомство. Т.е. семейството в днешния си вид не е някаква природна нужда.

# 1 784
  • Мнения: 428
little kitty,
Ако правеше разлика между биология и социално поведение, щеше да разбереш.

mimata67, пак ще се повторя от стара тема, мъжът на най-добрата ми приятелка е отгледан от майка и баба. Баща му е починал когато е бил на годинка.
Цитирам ти го приблизително "Не смятам, че съм бил ощетен по някакъв начин".

Децата са страшно гъвкави, паниката, ЛЕЛЕ АМА ДЕЦАТА, която изкуствено създавате е напълно безпочвена. В Щатите и Западна Европа вече имат достатъчно статистики за деца отгледани от две майки, нито момчетата, нито момичетата показват различни проценти в сексуалността от средния. В образователен аспект резултатите им са над средния. Това е.


пп Приятелите ми си имат си чудесно семейство с три деца, може да е нямал баща, но той самият е чудесен такъв и без класическия ролеви модел

ппп НИКОЙ не отрича семейството, говорим за многообразието му, докато вие сте се забили във една от многото форми, истерично твърдейки, че е единствената

Общи условия

Активация на акаунт