Как ще реагирате, ако разярен баща набие детето Ви, защото дразни неговото?

  • 28 258
  • 395
  •   2
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 28 706
Само предполагам, но си мисля, че едно обаждане до 112 би било полезно, ако родителите на битото дете решат да предприемат действия срещу онзи.

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
В ютуб има един канал с епизоди на "What would you do". Който не ги е гледал горещо го препоръчвам, то е скрита камера и поставят хората в разни такива ситуации за да видят какво всъщност ще направят, и кой ще помогне или реагира.
Смея да твърдя, че и да го снимат в България- няма да се изложим. Ставала съм свидетел на добри дела, не един път.
Какво бих направила аз в такава ситуация? Не знам, трудно ми е да определя. Много е лесно да кажем какво ще направим като се опънем на стола и помислим хубаво, въпроса е че тези ситуации не те предупреждават за идването си, и обикновено действаме много по- различно от очакваното. Едно нещо мога да кажа със сигурност, по- големия срам е да не направиш нищо, от колкото да направиш нещо грешно. Не обичам бездействието на  хората, като дете няма да забравя как като си вървях посред бял ден и някакъв най- вероятно педофил започна да върви след мен, и да ми намига и разни гнусни коментари, аз направих каквото ми е казано от родителите ми- влезнах в първия магазин и помолих за помощ. Още помня тази железария на центъра на града ни, този грамаден магазин, само ме погледнаха и отвърнаха глави и продължиха да си работят. Никой не каза елементарно нещо като "Да се обадим на родителите ти?"
Таа така де, не искам да попадам в такава ситуация, не се знае какво ще направя, може да звънна в полицията, и съответно да свидетелствам после. Може да се хвърля директно върху нападателя... кой ти знае?
За мен няма оправдание за човека, който го е направил това. Този човек е насилник, и най- вероятно практикува тези действия и вкъщи върху семейството си.  Stop

 

Последна редакция: пт, 14 юли 2017, 11:23 от crossfade

# 62
  • София
  • Мнения: 1 626
Опит да се попречи на насилието над детето и ако не става 112!
Съвсем друг въпрос е защо въпросното дете е било само в парка без надзор от страна на родител...

Ако стара въпрос за моето дете: не съществува вариант аз да не съм упражнила контрол над детето си, ако забележа неприемливо поведение от негова страна към другите деца, което да доведе до подобна ситуация. Но ако по някаква причина се стигне до физическо посегателство от страна на чужд човек над моето дете...не знам коя сила на света би спряла естествения ми майчински инстинкт да защитя детето си по всякакъв начин + обаждане до 112
Такава трябва да е и реакцията ми към всяко друго дете дори и чуждо, защото агресията над деца  за мен е криминална проява и трябва да бъде спряна !!!

Последна редакция: пт, 14 юли 2017, 11:22 от Линдичка

# 63
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Когато хора които нямат собствени деца видат как човек бие дете си мислят "Какъв ужасен родител! Как може да бие детенцето".

Когато опитни хора с деца видят същата сцена си мислят: "С какво ли това ужасно дете е нервирало така родителя си?"

Изобщо не бързайте да си правите заключения преди да сте наясно с двете страни на въпроса!

Моите 3 деца са много послушни не съм им посягал откакто разбират реч, но съм виждал такива инатливи изродчета, че...
Що за глупост... Аз имам дете и работя с деца - никога не съм и не бих посегнала. Това само по принцип. А в случая, побойникът е за съд.

# 64
  • Мнения: 9 052
Доколкото на мен ми е известно е престзпление да не се помогне на дете. Т.е. този човек , но и наблюдателите .

# 65
  • Мнения: 5 112
Когато хора които нямат собствени деца видат как човек бие дете си мислят "Какъв ужасен родител! Как може да бие детенцето".

Когато опитни хора с деца видят същата сцена си мислят: "С какво ли това ужасно дете е нервирало така родителя си?"

Изобщо не бързайте да си правите заключения преди да сте наясно с двете страни на въпроса!

Моите 3 деца са много послушни не съм им посягал откакто разбират реч, но съм виждал такива инатливи изродчета, че...
Що за глупост... Аз имам дете и работя с деца - никога не съм и не бих посегнала. Това само по принцип. А в случая, побойникът е за съд.

И аз мисля, че изказването е тотална глупост. Ако някое дете е краен дразнител на площадката или агресор и застрашава другите деца:
1. Предупреждавам и говоря с него
2. Търся родителите му наоколо
3. Взимам му предмета с който застрашава околните
Скрит текст:
В нашият квартал има две деца със специални нужди, които не знам защо са абсолютно винаги сами на площадката. Едното е особено агресивно, а площадките са такива че големи и малки се смесват и няма как да ограничиш контакта им. Един ден изведохме дребното двамата с мъжа ми на игрищата (има голяма спортна зона разделена на две - едната с кошове за баскетбол, другата с фитнес уреди, между двете части има висока ограда; в частта с фитнес уредите всички водим дребните за да ритат топка на равната настилка, да гонят сапунени балони и т.н. защото е по-гладко и безопасно). Двете агресивни деца бяха в зоната с кошовете, ние бяхме от другата страна на оградата и правехме сапунени балони на дребното. По-агресивното дете започна нарочно да рита топката над оградата, точно към мястото където освен нашето дете имаше още 5-6 на възраст от 1-2-3 години. Първият път когато топката се приземи до нашето дете, мъжът ми им "гласува" кредит че е случайно и им върна топката. Вторият път обаче директно им изхвърли топката извън зоната на игрищата. Агресивното дете започна да псува мъжа ми на майка, излезе извън оградата, все си топката и продължи да я рита над оградата, но вече не към нас. Е, какво, мъжът ми трябваше да го хване и да започне да го пердаши ли?! Стига глупости. Взимаш играчката на агресивното или дразнещото дете и търсиш родителите му.

В случая на авторката - по детските площадка няма маркучи, така че сигурно набитото дете е пръскало детето на насилника с нещо (шише, воден пистолет и т.н.) Много по-възпитателно щеше да е да му вземе пръскащата играчка, отколкото да го ошамари. Така само ще научи и него и собственото си дете, че ако е по-голям и силен може да прави каквото си иска, включително да бие. А по този начин нищо хубаво няма да ги очаква в живота, защото винаги има някой с по-големи шамари...

По темата - ако познавам големия мъж бияч на деца ще се опитам да го спра с думи, и/или веднага 112. Ако набитото дете толкова много си е "просело" боя по вижданията на zemonti и то ще си понесе последствия, но не може голям и уж зрял мъж и родител да хваща за гушата, удря и блъска 10-годишно дете (което сигурно тежи колкото две негови ла$на, с извинение за израза).

# 66
  • Мнения: 36 580
И все пак, въпросът е как ще реагирате. Всеки реагира различно и не винаги се съобразява с това, което е общоприето и правилно. Най-добре е да не се случва, а за де не се случва, родителите трябва да не оставят децата си без надзор.

# 67
  • Мнения: 14 654
Не разбирам темата. В заглавието се пита как ще реагираме, ако бият нашето дете. В поста пък става въпрос как ще реагираме, ако видим, че бият чуждо дете.

А аз не разбирам и част от отговорите - уж се говори за свада на площадка и дразнене, а се отговаря за системен тормоз в училище. Случаите на саморазправа няма какво да коментирам, това е ужасно и се надявам, че е само изблик на гняв, който си отшумява с темата и всъщност никой няма намерение да гази с кола други хора за наказание.

# 68
  • Мнения: 36 580
Докато стигна до подобна ситуация, ще съм стара и мъдра. Може би ще реагирам по-меко. Това не отменя факта,че разбирам и оправдавам хората, които реагират остро, въпреки че според мен, те са длъжни да си понесат законовите последствия.

# 69
  • София
  • Мнения: 28 706
Да реагираш остро е едно, и аз съм го правила и съм си изпускала нервите, не съм робот. Да удряш/биеш/пребиваш дете е съвсем друго. Никога не съм наранявала дете – мое или чуждо. За това няма извинение, дори да има обяснение.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 6 599
И като се обадите на 112 какво? Ще дойде полиция след 20-30 минути, когато на мястото няма да има никой - ни бит, ни побойник, само вие, за да обясните защо сте звъняли.

Обаждала съм се за побой над жена.Един тип се опитваше с юмруци да я вкара насила в кола.Патрулката дойде за няма и пет минути.Особено около площадки и училища винаги има патрулни коли.Не съм съгласна,че няма смисъл.Предпочитам после като голяма бяла птица да се обяснявам,както казваш,пред това да гледам насилие безучастно.

# 71
  • Мнения: 6 164
В един конфликт винаги има две страни. Насилието не го оправдавам, но винаги информацията се предава криворазбрано ала тип сензация от зяпачите, както се вижда и тук. Няма нищо казано ама защо и как се е стигнало дотам, точни факти, реакция, последствия ... Вярно на час по лъжичка и в действителност нищо.
Реакцията също е ясна, малко ли примера се извъртяха вече по медии за подобни случки. Няма какво да се коментира толкова - седите, гледате сеира и после соц. мрежи са заляти с възмущаващи се и дотам.
От моите наблюдения обаче по площадките /с едногодишно дете съм/ - големите деца не са научени да пазят по-малките, при което нямат място по пързалки и катерушки, които не са предназначени за тях. Но на кой ли му пука. Писнало ми е да се обяснявам с такива деца, чиито родители не вземат никакво отношение или въобще ги няма. И като следствие от това - ако някое дете застраши живота на моето или нечие чуждо и аз бих го натупала собственоръчно, след като възпитание и разбиране няма и се седи безучастно.

# 72
  • София
  • Мнения: 28 706
В един конфликт винаги има две страни. Насилието не го оправдавам, но винаги информацията се предава криворазбрано ала тип сензация от зяпачите, както се вижда и тук. Няма нищо казано ама защо и как се е стигнало дотам, точни факти, реакция, последствия ... Вярно на час по лъжичка и в действителност нищо.
Реакцията също е ясна, малко ли примера се извъртяха вече по медии за подобни случки. Няма какво да се коментира толкова - седите, гледате сеира и после соц. мрежи са заляти с възмущаващи се и дотам.
От моите наблюдения обаче по площадките /с едногодишно дете съм/ - големите деца не са научени да пазят по-малките, при което нямат място по пързалки и катерушки, които не са предназначени за тях. Но на кой ли му пука. Писнало ми е да се обяснявам с такива деца, чиито родители не вземат никакво отношение или въобще ги няма. И като следствие от това - ако някое дете застраши живота на моето или нечие чуждо и аз бих го натупала собственоръчно, след като възпитание и разбиране няма и се седи безучастно.
В този случай ти с какво ще си по-добра от това дете?

# 73
  • Мнения: 9 052
да. тупалупа!  само да ми падне Simple Smile как си позволява да ми се бърка в жизненото простраснтво! 

# 74
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Няма нищо казано ама защо и как се е стигнало дотам, точни факти, реакция, последствия ... Вярно на час по лъжичка и в действителност нищо.
Ако действително възрастен мъж е бил дете, няма никакво значение как се е стигнало дотам. Не разбирам как може да търсите оправдание за такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт