Как ще реагирате, ако разярен баща набие детето Ви, защото дразни неговото?

  • 28 197
  • 395
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 36 486
Принципно, ще извикам полиция, защото това е престъпление.

От друга страна, заглавието на темата ме подсети за един случай, който преди време споменаха по новините - май за САЩ ставаше дума - момченце показало на баща си хулиганът, който го тормози в училище и от който многократно са се оплаквали без полза на учителите и неговите родители, и таткото ги набил (нещо за счупен нос май пишеше... не съм сигурна, но имаше счупено...). Човекът, естествено е бил арестуван, но според мен си струва. Все още не съм омъжена и нямам деца, но ако попадна в подобна ситуация, ако не мога да набия хулигана (някои са доста едрички и силни от малки), ще го прегазя и ще го излежа. След като родителите не са го възпитали - това му/им се пада.

# 46
  • София
  • Мнения: 28 571
Скрит текст:
Принципно, ще извикам полиция, защото това е престъпление.

От друга страна, заглавието на темата ме подсети за един случай, който преди време споменаха по новините - май за САЩ ставаше дума - момченце показало на баща си хулиганът, който го тормози в училище и от който многократно са се оплаквали без полза на учителите и неговите родители, и таткото ги набил (нещо за счупен нос май пишеше... не съм сигурна, но имаше счупено...). Човекът, естествено е бил арестуван, но според мен си струва. Все още не съм омъжена и нямам деца, но ако попадна в подобна ситуация,
ако не мога да набия хулигана (някои са доста едрички и силни от малки), ще го прегазя и ще го излежа. След като родителите не са го възпитали - това му/им се пада.
Ехаааа Misc Pill

# 47
  • Мнения: 25 612
Не разбирам темата. В заглавието се пита как ще реагираме, ако бият нашето дете. В поста пък става въпрос как ще реагираме, ако видим, че бият чуждо дете.
Но каквото и да пита всъщност авторката, стана ясно, че като цяло още не сме се научили как да реагираме адекватно в подобна ситуация, без значение към кого е насочена агресията.
Добър повод да се позамислим...

# 48
  • Мнения: 36 486
Скрит текст:
Принципно, ще извикам полиция, защото това е престъпление.

От друга страна, заглавието на темата ме подсети за един случай, който преди време споменаха по новините - май за САЩ ставаше дума - момченце показало на баща си хулиганът, който го тормози в училище и от който многократно са се оплаквали без полза на учителите и неговите родители, и таткото ги набил (нещо за счупен нос май пишеше... не съм сигурна, но имаше счупено...). Човекът, естествено е бил арестуван, но според мен си струва. Все още не съм омъжена и нямам деца, но ако попадна в подобна ситуация,
ако не мога да набия хулигана (някои са доста едрички и силни от малки), ще го прегазя и ще го излежа. След като родителите не са го възпитали - това му/им се пада.
Ехаааа Misc Pill

Мда - както казах, в моят случай ситуацията е напълно хипотетична, но според мен грубата реакция е напълно оправдана, когато не става с добро Simple Smile На никой търпението му не е безгранично. Родителите, които възпитават децата си, че животът е джунгла и е ок да тероризират връстниците си, трябва да са подготвени, че в "джунглата" са възможни всякакви изненади Grinning

# 49
  • София
  • Мнения: 28 571
Ти колко деца възпита?

# 50
  • Мнения: 391
Потрес пълен - Клара щяла да снима клип как бият детето и да го пуска в ютуб. Нямам какво да кажа в тази тема - омерзена съм.

 Всеки нормален човек с коефициент за интелигентност над 0 , би разбрал че написаното е казано с ирония ,провокирана от това ,че все повече хора точно това правят при подобни ситуации.  Да поясня:  НЕ бих снимала клип и не бих го пуснала в интернет ,подобни действия не толерирам и не приемам за нормални. Заяжданията са ви напълно излишни,освен ако не толелирате агресия към деца.
"Дразненето" се е изразявало в пръскане с вода и някакви реплики. Бащата е направил забележка , но не са спряли . Вярно е ,че има непоносими деца ,но да го набиеш ,душиш и какво ли още не ,си е за затвор . Нямаше счупени ръце и крака ,както някой беше питал ,но детето беше в шок .

Последна редакция: пт, 14 юли 2017, 10:31 от Klara.

# 51
  • Мнения: 36 486
Ти колко деца възпита?

Ако си чела поста ми, знаеш, че николко. Това по никакъв начин не променя мнението ми, нито фактът, че има хора, които са възпитали децата си и разсъждават точно като мен. А ако все пак си прочела поста ми и знаеш какъв ще е отговора, тогава защо задаваш реторични въпроси - направо си кажи каквото мислиш да кажеш. Иначе е тъпо.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Добре де, в крайна сметка как приключи ситуацията?

# 53
  • София
  • Мнения: 28 571
Ти колко деца възпита?

Ако си чела поста ми, знаеш, че николко. Това по никакъв начин не променя мнението ми, нито фактът, че има хора, които са възпитали децата си и разсъждават точно като мен. А ако все пак си прочела поста ми и знаеш какъв ще е отговора, тогава защо задаваш реторични въпроси - направо си кажи каквото мислиш да кажеш. Иначе е тъпо.

В поста ти прочетох, че нямаш деца. Аз не попитах това. Попитах "колко деца възпита", което може да означава и чужди. Все пак, толкова категорично се изказа, че реших, че професията ти е свързана с деца. Иначе и аз мога да тръгна да коментирам как се пилотира самолет, но съм виждала пилотска кабина само по филмите, така че ще се въздържа.

# 54
  • Мнения: 2 502
Не съм била и никога не бих набила чуждо дете. Това в случай, че не ми е изпила чавка акъла. Grinning
Сега сериозно - дърпала съм за ръката чуждо дете, което се е нахвърляло да хапе, щипе и прочие сина ми, когато беше малък. Не знам дали това е престъпление, но и много не ми пука, в противен случай трябва да седя и гледам как детето ми пищи и другото от дума не разбира, колкото и да му обясняваш, че не се хапе.

# 55
  • Мнения: 47 983
Децата ми вече са големи- достатъчно, че да ходят навън сами но не достатъчно, че да умеят да се пазят
Много се надявам ако не дай Боже се случи някакъв инцидент или проблем, около тях да има адекватни възрастни и да постъпят така
Уча ги и сами да се пазят, не са и агресивни, но...всичко се случва, всякакви хора има...
Иначе напоследък хората повече снимат и пишат, отколкото реагират...купил едно кило домати от някоя баба или станал свидетел на инцидент- снима и пише постове, вместо да действа...

# 56
  • Мнения: 4 841
Картинката беше много грозна ,не искам да я описвам в детайли.Само ще кажа ,че си беше истински бой ,не някакъв шамар или дърпане на ухо.
дано вашите деца никога не бъдат хващани за гушата,бити със зверски шамари който отекват на няколко метра и блъскани на земята,
да го набиеш ,душиш и какво ли още не ,си е за затвор .

Клара, като имате претенции за коефициент на интелигентност над 0, дали бихте обяснили ВСЕ ПАК вие какво НАПРАВИХТЕ след така описаното насилие? Моля да не подценявате аудиторията, подавайки на час по лъжичка информация.
Ако това, което описвате, е истина, детето би трябвало да има сериозни наранявания, а не просто да е в шок. Няма как голям, силен и агресивен мъж да направи всичко това, което описвате, и на детето да му няма нищо.

Много съм далече от начина на мислене, че жертвата си го е търсила, напротив - посягането е абсолютно недопустимо, при НИКАКВИ обстоятелства.
Но за да противостоим на насилието, желателно е да сме обективни, и да не изпадаме в прекалени хиперболи.
Та задавам въпросите си отново: какво реално се случи, и какво предприехте вие след това, за да има справедливо наказание над побойника?

# 57
  • Мнения: 11 747
И като се обадите на 112 какво? Ще дойде полиция след 20-30 минути, когато на мястото няма да има никой - ни бит, ни побойник, само вие, за да обясните защо сте звъняли.

# 58
  • Мнения: 12 016
Потрес пълен - Клара щяла да снима клип как бият детето и да го пуска в ютуб. Нямам какво да кажа в тази тема - омерзена съм.

 Всеки нормален човек с коефициент над 0 , би разбрал че написаното е казано с ирония ,провокирана от това ,че все повече хора точно това правят при подобни ситуации.  Да поясня:  НЕ бих снимала клип и не бих го пуснала в интернет ,подобни действия не толерирам и не приемам за нормални. Заяжданията са ви напълно излишни,освен ако не толелирате агресия към деца.
"Дразненето" се е изразявало в пръскане с вода и някакви реплики. Бащата е направил забележка , но не са спряли . Вярно е ,че има непоносими деца ,но да го набиеш ,душиш и какво ли още не ,си е за затвор . Нямаше счупени ръце и крака ,както някой беше питал ,но детето беше в шок .

Все повтарям на дъщеря ми, че не бива да дразни и провокира, защото това може да има лоши последици. Обяснявам как всеки човек си има граница на търпението, която ако се премине става страшно. За съжаление децата не винаги разбират това, докато не стане късно. Детето е получило труден урок - да не провокира и, че провокацията може да има неочаквани и нежелани последствия. Надявам се, че това е урок и за всички присъстващи. И да, в така описаната ситуация бащата е прекалил.
Скрит текст:
Вчера прибирам детето от ДГ. Тя и едно момченце са гонени и дърпани за дрехите от три момиченца. В последните дни тя се оплакваше от тези деца, че я дразнят и дърпат. Учителката и тя ги вижда и се опитваме да прекратим ситуацията. Момченцето е изпратено в беседката. То протестира. Отвеждам го до беседката и говоря с него и моята да не се поддават на провокации, че по-умният ще се оттегли, за да прекрати... Момченцето казва :"Да, и мама това ми казва". И през това време идват трите госпожици и пред мен започват да дразнят и обиждат момченцето. Казах им да престанат. Но трудно чуха. Очакваха да очернят детето ми и другото, да ги изкарат виновни и да злорадстват. Е, не им се получи. Учителката ги накара да седнат и те в къщичката та си поговорихме с всички, за приятелството, търпимостта, за това, че не бива да се дразнят и провокират... дойде още една майка и нейното дете веднага потърси "закрила" и взе да показва някаква драскотина на ръката си. Същото това дете във втора група разплакваше моето, щипейки го и удряйки го. Тогава учителката уж говори с другата майка. Но коментарът на друга учителка от градината беше - "Знам го това дете. Майката го учи да бъде агресивно."
Клара, колко голямо е детето на рязарения баща и колко деца са дразнели неговото? Пръскането с вода изглежда невинно, но ако потърпевшото дете е цялото мокро, не обича водата, не обича да стои мокро или просто не може да си играе заради тях? А те продължават въпреки забележките? Може би по-логичната реакция е да си изведа детето от техния обсег. Но това няма ли да е погрешен сигнал към дразнещите - "Вие победихте, махаме се и ви отстъпваме площадката." Днес ще прогонят малките с водната си игра, утре ще пукнат нечия глава с камък или ледена топка, вдруги ден ще блъснат някого по стъпала или на улицата под колите. И винаги "шегите" и "провокациите" им ще са насочени към някой по-слаб и беззащитен.
Сега сериозно - дърпала съм за ръката чуждо дете, което се е нахвърляло да хапе, щипе и прочие сина ми, когато беше малък. Не знам дали това е престъпление, но и много не ми пука, в противен случай трябва да седя и гледам как детето ми пищи и другото от дума не разбира, колкото и да му обясняваш, че не се хапе.
Аз се развиках и изгоних едно от пясъчника, защото няколко пъти  хвърли пясък в очите на сина ми. Майката през това време си говореше на съседната площадка и реагира какво прави детето й чак, след като повиших глас. /става въпрос за 2-3-годишни деца/

# 59
  • Мнения: 11 911
      Не съм била свидетел на насилие над дете , но синът ми и майка ми, които по-често са на площадката в последно време ми разказват за не един и два случая, при които се налага викане на полиция. Веднага са се отзовавали полицаите и са правили каквото е нужно.
      Аз, за съжаление, почти никога не ходя по площадки с телефон, затова ако съм свидетел на такава сцена и няма как да се обадя, вероятно ще преценя дали е възможно с думи да  спра агресора.

      В темата става въпрос, че едното дете дразнело другите.Има значение и това как точно дразни и каква е търпимостта на останалите към дразненето.Има ситуации, в които и най-възпитаното дете може да е дразнител.

Скрит текст:
Например моят син в първи втори клас дразнеше  и получаваше както забележки от учителите ,така и ритници и юмруци от децата. "Дразненето" се изразяваше в това, че им викаше "Бебета" и се хилеше.Обаче никой не съобразяваше това, че когато на него му се подиграваха"Ти що си в първи клас като си такъв малък, дребен и т.н." той си мълчеше и преживяваше тихо.Дразнещият и обиждащият на "бебета" беше 18кг в първи клас и най-нисичък, а"бебетата" бяха по 30кг ,че и повече някои и глава над него.Не че го оправдавам, но понякога трябва да се вниква и в предисторията на "дразненето", преди да се обяви за чак толкова укоримо.
   
 

Общи условия

Активация на акаунт