Kредитна карта на 14 години

  • 13 047
  • 313
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 603
Кредитна карта за малко дете ми звучи много несериозно,но дебитна стана. Повечето гимназии искат дебитна за превеждане на стипендии,НО след завършване детето ще се наложи или да си закрие сметката,или да плаща таксите. Дебитните карти са по-сигурен вариант за дете под 18.
Споменавате за дете в друг град. Аз използвам картата на единия ми родител,за да няма такси за превод. Yum

# 31
  • Мнения: 21 455
Няма такси за превод . Клиент съм на същата банка, от която е издадена картата, но дори да внасям на каса, пак няма такса.

# 32
  • Мнения: 22 036
Аз пари в брой от години не използвам.

# 33
  • Мнения: 21 455
Аз пари в брой от години не използвам.
Не си на четиринайсет и не си в България. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 22 036
Даже вече казах, че е добре децата да ползват кеш, за да се научат да смятат.  След това, картата си е удобство.

Между другото, преди три години в България не изтеглих и един лев. На всякъде приемаха карти.

# 35
  • Мнения: 2 078
синът ми тази пролет стана на 16 и още на следващия ден му извадих дебитна карта /тийнеджърска/, която беше и в някаква промоция, според която до следващата пролет банката връща 10% кешбеш върху всички плащания на пос-терминал

заложените лимити бяха някакви смехотворни - 10 или 20 лв, максималното, което успях да поискам и да дадат бяха 100 лв на транзакция и за теглене, което вече ни устройваше

наистина си е идеален маркетингов ход - привързваш бъдещ активен потребител, който ще свикне да си търси банкомати само на неговата банка /теглене без такса/ и ще има добър спомен от кешбека, който му се добавя към дневните пари за месеца, които му превеждаме на първо число

от нея си плаща картата за градски транспорт, тренировки за разни спортове и храна /за него или вкъщи/ - тези пари му ги възстановявам, а за другите - лични разходи - сам си прави сметка докъде е с харченето спрямо края на месеца, категорично стана по-спестовен, а и на нас ни излиза по-добре сметката, вместо през няколко дни да даваме някакви суми, на които им се губи края, а и като цяло почти не използваме кеш за никакви плащания, и се налагаше да тегля специално заради това

картата я загуби някъде в края на третата седмица  Laughing блокирахме я вечерта, след няколко дни имаше нова, през това време седя на сухо, после таксата за преиздаване отново беше за сметка на дневните му - смятам, че му беше полезен урок Simple Smile

# 36
  • Мнения: 9 903

Между другото, преди три години в България не изтеглих и един лев. На всякъде приемаха карти.
Ходила си само по молове и не си се возила на такси 😀 шегата настрана, но все още на много места трябва кеш. А и за едно кафе да вадиш карта...

# 37
  • Мнения: 22 036
Права си, забравих такситата, но на всякъде другаде си беше ОК.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 703
В ПИБ издават дебитни карти на деца над 7г.

# 39
  • Мнения: X
Ама те картите са към сметката на родителя. Каква е разликата дали ще му дадеш пари в брой?
Аз не намирам никакво преимущество на банковите карти в детски ръце. Каква спестовност, каква дисциплина? С карта се харчи много по-лесно и неконтролируемо и само си представям тийн с карта в онлайн магазин.

# 40
  • Мнения: 474
Всъщност ние открихме сметка на дъщеря ми - на нейно име си е, ние не й знаем паролите, ще слагаме по 100 долара на месец. Както иска така да си ги управлява.
Защо просто така твърдите, че с карта се харчи повече? Харчи се както и в кеш.

# 41
  • Мнения: 22 036
Ама те картите са към сметката на родителя. Каква е разликата дали ще му дадеш пари в брой?
Аз не намирам никакво преимущество на банковите карти в детски ръце. Каква спестовност, каква дисциплина? С карта се харчи много по-лесно и неконтролируемо и само си представям тийн с карта в онлайн магазин.

Аз не съм му издала, но като ходи някъде му връчвам моята и да се оправя. Пари има по 50 на седмица, а и му слагам в училищната карта толкова, да си купува храна, ако не си е направил обяд.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 481
Всъщност ние открихме сметка на дъщеря ми - на нейно име си е, ние не й знаем паролите, ще слагаме по 100 долара на месец. Както иска така да си ги управлява.
Защо просто така твърдите, че с карта се харчи повече? Харчи се както и в кеш.
Реално се харчи повече. Няма да забравя колежка, връща се след дълъг период в чужбина и решава да плаща само с дебитна карта. Отива в почивката, купува си вафличка от 40 ст., която й излиза 60, заради плащането на транзакцията. Така за 1 месец тук 20 ст., там 20 ст. се събира някаква сума.
Сега не знам как е. Кредитна карта не бих издала нито за себе си, нито за децата.

# 43
  • Мнения: 474
Да, като плащаш в чужбина има скрити разходи, но не значи, че харчиш повече. Примерно ако плащам в евро с тукашната ми карта знам, че ми сменят парите по някакъв курс, който може да не е най-добрия.
Като си използвам картата в Канада и плащам в канадски долари  знам точно колко харча и няма никакво значение дали е кеш или с карта.
Не го разбирам този страх от кредитната карта - трябва просто да си дисциплиниран и да си я покриваш изцяло на края на месеца.

# 44
  • Мнения: 22 036
Не мога да разбера какъв е този страх от кредитни карти. Разплащанията с тях са удобни, а и носят накакви бонуси. Плащам всичко с кредитна карта и си покривам разходите винаги. Закупих си мебели, нов комп и платих на куп сметки с кредитна карта, по която нямам лихва за 20 месеца, а сумата мога да я платя и сега, но предпо1итам да не си давам от спестяванията.

Общи условия

Активация на акаунт