Искам да кажа ... (131)_17.07-23.07

  • 54 770
  • 904
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Какво значи повдигнати пътеки? Като бабуни ли? Ако е това, защо е нужно? Не може ли светофар с бутон?
Не исках четири въпроса един след друг да задам, но така се получи. Grinning

В търсене на комплект куфари съм. Старите почти се разпаднаха. Видях много хубав комплект и на хубава цена, но е на централната улица във Валета, при което не ми е въобще ясно как ще се закарат тези куфари до колата. Ще взема да ги питам дали не доставят по домовете.

# 31
  • София
  • Мнения: 5 960
Какво значи повдигнати пътеки? Като бабуни ли? Ако е това, защо е нужно? Не може ли светофар с бутон?
Не исках четири въпроса един след друг да задам, но така се получи. Grinning


Да, Чек, като бабуни, но са плавни и ако спазваш ограничението от 50 преминаването е с леко намаляване на скоростта. По евтино е от светофар на всеки 50-100 м и също толкова ефективно. Това ми е мнението и от гледна точна на шофьор, и от гледна точка на пешеходец.

# 32
  • Мнения: 6 705
Лято, какво стана, че клекна?Пиши!

То и големия апартамент си иска поддържане и чистене.Аз искам за час, два да съм го лъснала и да съм по разходки.

Гледах хиляди картинки в нета, едни грозни секции и обемни отгоре на това.Нищо не харесах Rolling Eyes
Миналата година съвсем случайно попаднах в една тема на апартамента на Титина, тук в БГ някъде, много ми хареса.Светъл и много изчистен.

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Кате, ние новите мебели си ги правихме по поръчка - според мястото, според вкуса ни за цвят, според изискванията какво да има по тях. Идват от фирмата на място, мерят, показват ни после на компютъра как ще изглеждат и си стискаме ръцете. Даже дотук(в Приморско) ги водехме да ни направят мебелите.

# 34
  • Мнения: 11 911
      Имам къща на село, имам и жилище в града, в центъра. Всичко ми е на пешеходно разстояние- двете сгради на местоработата ми в продължение на няколко години, детската градина на детето/ когато ходеше на ДГ/, училището му и надявам се- бъдещото училище след VІІ клас/
     
      Независимо от това, животът на село ми е мечта, която двамата с мъжа ми сбъдваме малко по малко. В нашия случай- ще имаме жилище/ а/ в града, но основно ще живеем в къща. Още не е готова за живеене, но винаги, когато ходим там да свършим нещо или просто за релакс, не ми се тръгва. Съседите работят във Варна, а единият- извън Бг, така че справят се някак.
Парцелите са големи, нищо не ми затулва пространството, въздухът е разкошен, макар селото да е съвсем обикновено, нищо особено. Само съжалявам, че не се получи така бързо, както очаквахме.

     Когато синът ми беше малък и отиваме някъде пеш се е случвало по големите кръстовища да спре и да кашля като обезумял, докато сълзи му излязат от очите, задушаваше се от мръсните газове.Жалко, че по-рано не успяхме с къщата.

С двора няма да имам никаква работа- имаме естествена детелина и смятам така да си остане. Ще оформим малко пространство за градинка , но аз обичам да се занимавам.

     Не зная как бих погледнала на нещата, ако трябваше напълно да се откажа от жилище в града, наистина, не мога да преценя.Но много хора около мен живеят така и са доволни.

     Искам  да кажа, че къщата ни много прилича на тази от картинката, но съвсем субективно ще кажа, че нашата е по-хубава Simple Smile

# 35
  • Мнения: 11 677
Ние живеем в къща извън града. При нас разстоянието е 5 км, автобуси даже не знам дали има Simple Smile
С две коли сме, децата учат в града. Но и аз мога да излизам от работа, по всяко време и те могат да идват при нас на работа без да давам отчет на никого.
Много лично решение е, но за нас се оказа идеалното.
Янтре, успех Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 18 679
Понеже сега видях какво ме е питала Лято в предната тема, да кажа, че чета поредицата за Патрик Хедстрьом и Ерика Фалк на шведската писателка Камила Лекберг и да поясня, че аз говорех за Лий Чайлд, а не за Линкълн Чайлд, който е писал за Пендъргаст. Това последното го гугълнах, понеже не съм го чела, но отзивите за страхотни, а и май го има в Читанка, така че - Лято, благодаря за сламката!
И съжалявам, че нещата не са се развили добре при теб😦

# 37
  • Мнения: 6 705
Лили, и ние всичко правим по поръчка.Но понеже на едната стена ще кухнята, перпендикулярно трябва да сложим шкаф или скрин за тв, но да е лека конструкция за да не запълни помещението, та събирам идеи.Имам 2-3 снимки от нета харесани.Много ми харесва скандинавския стил- бяло, изчистено и просторно.

# 38
  • Мнения: X
   
     Искам  да кажа, че къщата ни много прилича на тази от картинката, но съвсем субективно ще кажа, че нашата е по-хубава Simple Smile
Завидях!  Blush
За такава къща във възрожденски стил и на Балкана до някое ручейче, река или езеро веднага се навивам и не бих се замисляла.

Лили, и ние всичко правим по поръчка.Но понеже на едната стена ще кухнята, перпендикулярно трябва да сложим шкаф или скрин за тв, но да е лека конструкция за да не запълни помещението, та събирам идеи.Имам 2-3 снимки от нета харесани.Много ми харесва скандинавския стил- бяло, изчистено и просторно.
Има много теми в под-форума' Дом'. Там с Титина дълго време участвахме със снимки и идеи в интериорната тема. Препоръчвам!

Лято, не знам за какво става въпрос, но съжалявам, че нещата не са се подредили както желаеш  Hug

Последна редакция: пн, 17 юли 2017, 10:17 от Анонимен

# 39
  • Мнения: 6 705
Контеса bouquet Hug

# 40
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 026
Добро утро!
Сега се излюпвам, днес поне се наспах.
Днес ще се обаждам на приятелки, да ги организирам да събираме играчки.
Снощи към 2 заспах, добре, че поне днес късно станах.
Лято, после ще ти пиша, нещо не мога от телефона да видя как се праща ЛС, може ли някой да ми подскаже?
Тая нова версия не съм я научила.

# 41
  • Мнения: 39 343
Eй, прочетох ви най- накрая! Мерси за темата, Лили!
Лято, да почвам ли да стискам палците, или вече е късно?

Моето мнение е къща- в града, в селото, но не апартамент.
Сега да се изкажа по казуса на Янтра. Всички споменахте разкарването на децата. Ок, това го има. Има го и младежкия живот в града, НО децата не живеят само по улиците и по купоните. Все пак на Янтра децата ще минат 2-та метра съвсем скоро. А и не само поради тая причина, но ще им трябва още една спалня, още една баня. Отделно тя писа, че къщата е след основен ремонт. Това си е супер, защото тя няма да се занима. Просто ще си вдигне багажа и ще се нанесе. Постройките в двора, също може да се превърнат я в лятна кухня, голяма площ за запой  с приятели, а защо не и в още една спалня. Нашият двор се поддържа лесно. Няма треви- няма проблеми. Окантен е с лехи с различни цветя и храсти а вътрешното пространство е с плодни дръвчета. Под тях- нищо. Идеално се почиства. Само есента има повечко листа, но не ни тежи.

# 42
  • София
  • Мнения: 18 679
Кате, ако харесваш толкова скандинавския стил, защо направо не си купиш мебелите от Икеа? Те повечето сякаш са на модули и могат да се правят всякакви комбинации.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Я кажете къде да натисна за да спра известията от конкретна тема? Малко ми е хаотична още новата версия. Не съм натиснала камбанката за да я следя, просто съм публикувала веднъж и искам да се отпиша, защото не ми е интересна вече.

# 44
  • София
  • Мнения: 18 679
Безумна е тази камбанка, да. Току що ме уведоми, че имало 3 нови мнения в тема,  в която съм писала...през 2010 година ( човече, хванало се за главата).

Общи условия

Активация на акаунт