Искам да кажа ... (131)_17.07-23.07

  • 54 769
  • 904
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Белинда, пробвай някой от романите за Пендъргаст. Мисля, че ще останеш доволна. Престън-Чайлд са страхотен тандем.
Цялата седмица съм втора смяна. Този път се радвам, защото напоследък ми се спи до по-късно. Имам време за още едно кафе и потеглям.

# 46
  • Мнения: 22 036
Янтре, не можете ли да дадете апартамента под наем и да купите къщата с ипотека?
Аз харесвам къща,

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Я кажете къде да натисна за да спра известията от конкретна тема? Малко ми е хаотична още новата версия. Не съм натиснала камбанката за да я следя, просто съм публикувала веднъж и искам да се отпиша, защото не ми е интересна вече.
горе в левия ъгъл избираш Меню, после Нови отговори, после заставаш на темата и се появява едно кошче под нея, после го натискаш и повече не влизаш в темата.

# 48
  • Мнения: 39 341
Кате, а да монтирате телевизора на стената? Така ще е още по- изчистено от към мебели?

# 49
  • Мнения: X
Я кажете къде да натисна за да спра известията от конкретна тема? Малко ми е хаотична още новата версия. Не съм натиснала камбанката за да я следя, просто съм публикувала веднъж и искам да се отпиша, защото не ми е интересна вече.
горе в левия ъгъл избираш Меню, после Нови отговори, после заставаш на темата и се появява едно кошче под нея, после го натискаш и повече не влизаш в темата.

Това е полезно да се знае. Благодаря, Лили.

# 50
  • Мнения: 11 911
   
     Искам  да кажа, че къщата ни много прилича на тази от картинката, но съвсем субективно ще кажа, че нашата е по-хубава Simple Smile
Завидях!  Blush
За такава къща във възрожденски стил и на Балкана до някое ручейче, река или езеро веднага се навивам и не бих се замисляла.



       За съжаление, не е на планина, това ми беше мечтата, но решихме, че няма да е използваема през повечето време.Къщата е в едно семпло село, не е кой знае какво, но въздухът е чудесен. Наблизо е Камчия.

# 51
  • Мнения: 4 785
Да се изкажа набързо по въпроса за къщата, че после няма да имам време хахаха.
Ние сме от тези взели твърдо решение за къща:
В град до София е - там има всичко: магазини, включително денонощни, денонощни аптеки, болница, хубави детски градини, хубави училища. Сутрин сме на 7 мин. с кола от две метростанции (15 мин. в баш час пик). Градски транспорт - автобусите са на 15 мин. сутрин и вечер в пиковите часове, на 30 в по-непиковите и в най-ненатоварените на 40-45. Последният автобус е в 11 вечерта, първият май е към 5 и нещо сутринта. Има маршрутки и влак също. Аз съм израснала така, никога не съм имала проблем, никой от съучениците ми не го пускаха след 10 между другото, така че аз се вписвах в разписанието без никакъв проблем. От дискотеки са ме прибирали нашите, но те така или иначе биха го направили, няма как да оставя детето да прекоси по нощите цяла София само, така че... а и на дискотека не се ходи всяка вечер в тийн възраст. Реално голяма част от съучениците ми пак не ги пускаха след 11, бяха детски дискотеки, но с една част сме оставали до по-късно. Не съм пропускала нито едно събиране, когато съм пожелала, по никакъв начин не съм си нарушила социалния живот. Отделно имахме апартамент, в Гео Милев, т.е. на комуникативно място спрямо центъра, който не се даваше под наем - нито един път не съм поискала или не ми се е наложило да го ползвам. Отделно имах и много приятели, които не ми бяха съученици и си бяха в града, в който живеех. В студенстките години си бръмчах с колата. Инфраструктурата е отлична - пътят до София е много добър, широк, направиха голям пътен възел на влизане и няма грам драма, пътува се бързо. Никога не съм пропускала час/излизане заради непроходимост. Има чисто нова канализация от миналата година - винаги е имало откакто се помня, сега е подменена.
Заради тези неща нямаме никакво колебание, плюсовете няма да коментирам спрямо апартамента, за нас са много и големи (това е въпрос на лично усещане). На този етап не мислим за продажба на апартамента, само за отдаването му под наем.
Но трябва да се преценят множество фактори, за всеки са различни.

# 52
  • Мнения: 17 987
Тази нова версия, ще ме прощавате, ама нищо по- хубаво не виждам в нея, много често ми дава грешка и не мога да отворя въобще, често виждам по 2 поста повторени. Опитвам се да кача снимка от галерията на телефона, не става, първо беше недостъпна тази функция, после се оказа, че съм нямала памет...дръжки, имам си, и в телефона и в СД картата. Все още плюс не съм забелязала.

Последна редакция: пн, 17 юли 2017, 11:39 от raja_nikol

# 53
  • Мнения: 22 433
Аз също не виждам плюсове, а куп мигащи и светкащи чудеса, бавна навигация, постоянно забиване на форума и т.н.

# 54
  • sofia
  • Мнения: 8 937
По темата: лятото - къща, зимата - апартамент в града.

В четвъртък заминаваме на море. Днес и утре трябва да довърша някакви простотии в работата и "дим да ме няма".

# 55
  • Мнения: 6 705
Маре, и аз предложих на мъжа ми за тв на стената, но той нещо не се съгласи.
Белинда, ще видя и в Икеа, в Бургас има вече.

Аз още си джиткам със старата версия, ми за к'во от сега да се натоварвам.Като ми прекъснат достъпа до старата версия ще го мисля.Но и на мен не ми харесват промените Rolling Eyes

# 56
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
За къща съм и аз въпреки, че никога не съм живяла в апартамент служебно съм запозната с междусъседските разправии по блоковете. Да и в къщата има "криви" съседи, но няма общи части Simple Smile.
Селото, в което живеем е на 4 км. от града. Има училище /с най-зеления двор/, магазини, аптека, лекар. Автобуси има на всеки 40 мин., таксито до вкъщи е 4 лв. Simple Smile.

# 57
  • Мнения: 2 622
По темата  - сравняваме несравними неща.
Както самата София, така и повечето квартали, селца и градчета около нея са с доста по-уредени комуникации, отколкото останалата част от страната. Конкретно за Пловдив и околността, особенно от северната страна, която Янтра я интересува сме далеч от представата за удобства. Има голяма разлика от последен автобус в 19.30 и такъв в 22.00. Вариантът сам младеж или сама жена с такси по тъмно, извън града никак не ми се нрави. А в града къщи почти не останаха. В нашия квартал всичко се продаде за да има по апартамент за всяко дете. Останаха единици и така ги затулиха кооперациите, че не знам дали си струва.

# 58
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Живяла съм в апартамент, от 20 години съм в къща във вилна зона до Сф. Като гледам как се развива града, скоро може и в "широк център" да се окажем.
По темата - независимо от хамалогията, съм "за" къща.

# 59
  • Мнения: 14 303
таксито до вкъщи е 4 лв. Simple Smile.

Тук завидях, на мен ми е минимум толкова от апартамента до центъра 😁

Общи условия

Активация на акаунт