Искам да кажа ... (131)_17.07-23.07

  • 54 817
  • 904
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 965
За новата версия само ще кажа - кучетата си лаят, керванът си върви ooooh! Ще карам на старата докато може, а когато вече не може - ще се оправям някак си. Аз и без това пиша само в няколко теми, другото не ме интересува.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 36 690
Благодаря, Лиляна, вече елиминирах една тема и ще разчистя и други.

Мярнах, че си питала за стипендиите в предната тема. В тукашния университет при кандидатстване за стипендия за успех изискват бланки за доходите на всички членове на семейството на студента. Предполагам, че и в пловдивския ще е така.

# 62
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз питах за общежитията. Но тази сутрин звъннах в пловдивските общежития и ми потвърдиха, че искат същите документи като миналата година(да си бяха актуализирали информацията поне). Синът е успял да събере всичко вече и утре потегля с баща си за записване. Аз само навигирам от тук.
Варненското класиране още не се е появило, а писаха, че ще е днес. Ще си загубят по-силните деца, които ще се запишат другаде.

С новата версия на форума свикнах бързо. Фонът ми е ОК, само тази камбана с известията леко ме дразни, че не е винаги отгоре, а трябва да скролна за да се появи. Тук нетът ми е много зле, ту е бърз, ту ужасен и не мога да оценя форумът ли забива често или е от нета.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 36 690
А, объркала съм се значи. А това за загубата на по-добрите деца, вярвай ми, изобщо не ги касае. От няколко години тук работят здраво в насока прием на колкото е възможно повече чуждестранни студенти, стават мнозинство вече. Може да се сетиш защо. За българските не им пука особено. Поне това е моето наблюдение дотук, споделяно и от множество учащи към момента в университета.

# 64
  • Мнения: 6 717
Познато момиче, което целенасочено и упорито се подготвяше за медицина кандидатства в София, Пловдив и Варна.Приеха я и на трите места, но тя избра Варна.Не знам по какво съображения.Може би локацията.Нямам престава наистина.
Получих известие, че на 1.08. ни викат в училище да оценяваме новите учебници. Rolling Eyes

# 65
  • София
  • Мнения: 18 679
И в МУ в Плевен май е така. Гледам като се разхождам, че бая индийчета и африканчета цъкат из града, не ще да са екскурзианти😆

# 66
  • Варна
  • Мнения: 36 690
Тук има адски много германци напоследък.

Белинда, ти да не си от Плевен? Аз съм много зле с ориентацията кой откъде е тук.

# 67
  • Мнения: 10 874
Лято, после ще ти пиша, нещо не мога от телефона да видя как се праща ЛС, може ли някой да ми подскаже?
Тая нова версия не съм я научила.
Все още от мобилната версия не могат да се пращат съобщения.

И в МУ в Плевен май е така. Гледам като се разхождам, че бая индийчета и африканчета цъкат из града, не ще да са екскурзианти😆
Да, така е, в последните години наистина е пълно и определено не са екскурзианти. Grinning

Ходих на лекар, ще живея. Smile Всъщност от вчера са малко по-добре нещата, върнаха ми се апетитът и вкусът и по това разбрах, че се оправям, само една гадна кашлица, дето започна тия дни ме тревожеше, но ще я боря с предписанията на доктора и до събота трябва да съм като нова. Hands Pray

# 68
  • Мнения: 2 622
И в МУ в Плевен май е така. Гледам като се разхождам, че бая индийчета и африканчета цъкат из града, не ще да са екскурзианти😆
В Пловдив е същото. 90 % от гореспоменатите са британски граждани. Само, че Тереза Мей рече, че няма да признава дипломите на европейските граждани и таз година може и да е по-малък наплива. Но в Пловдив специално винаги е имало много гърци и турци.

# 69
  • Мнения: 22 457
В Плевен има всякакви - гърци, турци, индийци, пакистанци, африканци (не ги знам точно от къде идват) германци и англичани.

# 70
  • София
  • Мнения: 5 965
И в МУ в Плевен май е така. Гледам като се разхождам, че бая индийчета и африканчета цъкат из града, не ще да са екскурзианти😆
В Пловдив е същото. 90 % от гореспоменатите са британски граждани. Само, че Тереза Мей рече, че няма да признава дипломите на европейските граждани и таз година може и да е по-малък наплива. Но в Пловдив специално винаги е имало много гърци и турци.

Тя хубаво е рекла, обаче не води тя хорото.
Нали много се канеха нищо да не плащат за излизането  от ЕС, ама онзи ден подписали и ще си платят всичко каквото им е поискано.
Сега с нетърпение чакам да видя как ще се уреждат търговските взаимоотношения и по-точно мита и ДДС при внос и износ.

# 71
  • Мнения: 2 622
Голяма каша забъркаха с решението да излязат от съюза, но така поне спокойно може да кажем, че живеем в интересни времена.

# 72
  • Мнения: 3 026
Медицинските университети в различните градове имат ли някакъв рейтинг /макар, че не съм много убедена в тях/?

В случая на Лиляна, логистично погледнато, Пловдив е най-добрият избор, защото това са много години следване, друго си е да си по-близо до вкъщи.

# 73
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 819
Гледах хиляди картинки в нета, едни грозни секции и обемни отгоре на това.Нищо не харесах Rolling Eyes
Миналата година съвсем случайно попаднах в една тема на апартамента на Титина, тук в БГ някъде, много ми хареса.Светъл и много изчистен.
Благодаря за милите думи, и аз много си го харесшам този апартамент (малък, компактен, ваканционен). И т.к. все търся някакви мебели ( за др апартамент), кажи какжо горе долу търсиш, да ти дам подсказки, какво къде има.

Така ме мързи, още седмица и половина до отпуската ( в която пак ще поработвам, но от родна земя)

# 74
  • Мнения: 1 794
Ееех,какво ми се натресе на главата!!!
Взех си отпуск 3 дена,да оправям документи,да поизчистя и да идем с децата малко да пояздим.Днес е ден първи,понеделник.Всичко,което имах да върша по учрежденията го свърших,ама на половина.Но,аз се прибирам супер позитивна и пълна с енергия.Решавам да обядваме в градината и сервирам една чудесна маса.Наготвих вкусни и добре изглеждащи спагети.Бяло винце изстудено.Разсипвам порциите,всеки си взима чинията и потегля към масата.Оси,заради тях изнасяме само чиниите,а не цялата купа.Последен е най-малкият,заявява,че Е много гладен.Сипвам солидна порция,той благодари,обръща се "грациозно" и изсипва всичко на земята.Мамо,УПС!
досега сме чистили,навсякъде доматен сос,кайма и мазен босилек за разкош!
Направо ми направи деня!Уфф...!

Общи условия

Активация на акаунт