"За... аз пари не давам!"

  • 54 333
  • 597
  •   1
Отговори
# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Не ходя на маникюр, педикюр, козметик, рядко ходя на фризьор, защото ненавиждам.
Не давам пари за скъпа козметика, дрехи и обувки. На сносни цени се намират чудесни неща, особено по разпродажбите тук.
Не давам пари за филми и книги. Доскоро купувах много книги, сега нямам тази възможност и инвестирах в четец.
Не си купувам скъпи телефони. Никога. Използвам наличния си телефон, докато тотално се скапе.

# 31
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Не давам пари за козметика, освен дрогерийна и в малки количества.
Не давам пари за скъпи дрехи, обувки, ни най-малко чанти, портфейли и аксесоари.
Не давам пари за скъпи бижута, имам много, но евтини, които сменям. Скъпи имам достатъчно за поводи, но все са ми подаръци.

Засега това, ако се сетя, ще допълвам.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 020
Imp Скоро отказах да дам пари за една почерпка в кафе и едно събиране, защото свърших голяма услуга на мой приятел като жертвах доста часове от личното си време. По време на услугата настъпиха "скандали" и саморазправа и бях блъсната няколко пъти към касата на вратата със сила.
Накарах му да ми плати едното кафе и малко хранене, защото вместо мъж да си поеме задълженията, както подобава, аз бях подложена на стрес и насилие...

Не давам пари за услуги рекламирани като безплатни, а в крайна сметка се оказват палтени като отидеш на място... Пример давам с Орифлейм и как печелиш при тях "безплатна процедура" за нещо си и после ти искат 2лв. Unamused


Не давам пари за обществени тоалетни. Знам, че има химически, но те са под всякаква критика.
Не давам пари за екскурзовод, който ти натрисат без да те питат искаш ли.
Не давам пари, за да ме настанят на по предно място на някакво събитие. Смятам, че свободно можеш САМ да си избереш къде да бъдеш.
Не давам пари и за ВИП маси, които по нищо не се отличават от останалите + менюто им, което е по-скъпо заради ВИП-а.

Последна редакция: вт, 18 юли 2017, 10:41 от viksdesire

# 33
  • Мнения: 14 635
Пари за благотворителност на организации НЕ давам!

# 34
  • Мнения: 11 911
      Когато се ядосам на мързела на сина ми, често му казвам / макар и на този етап да не ме разбира съвсем точно/ :"Аз пари за Свободния университет нямам".Казвам го на майтап, но има огромна доза истина и съм категорична по въпроса. Ставали са гафове, някой около мен се обижда, но аз говоря за себе си и за моето дете. Предпочитам да работи тежка работа, неквалифицирана работа, но да ми се мотае някъде пет години , колкото да му се "брои" ,че учи някаква грандиозна специалност, няма да стане.
     
     
Скрит текст:
      Не бих дала пари за нещо, което за мен няма стойност, но то с всеки е така. Не давам пари за мляко ,сметана и подобни, но защото не ползвам, без да съм веган, а просто имам непоносимост към млечни.За козметични процедури в салон, фризьорски услуги давам доста пари, там друго ми се свиди- времето.
Давам пари за почивки, екскурзии, приятни преживявания.Давам пари за лагери на детето, за извънкласни занимания.Не давам пари за цигари,защото не пуша но за алкохол в прилично количество- най-често бира, а лятото и мента- да.За кафе - позлатила съм тази промишленост.За кино- не, за театър, концерти- с удоволствие.Давам и за домашна помощница, давам за сезонни плодове и зеленчуци, но за извън сезонни - не. С мъка се удържам да не давам пари за шоколад, но трудна работа.Там, както се предполага, не е в парите работата Simple Smile

      Но няма нещо, което да ползвам , да има цена и да се откажа да платя.Щом ползвам- плащам.
     

# 35
  • Мнения: 9 052
И аз не давам за мобилен телефон . Нямам такъв.
За шезлонги и чадъри на плаж също не.
И аз за цигари не давам .
И за много други неща не  Simple Smile

# 36
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не давам пари за мърчандайз продукти: Елзи, Стар уорс и прочие.
детето един път поиска нещо със стар уорс и аз му обясних, че това е филм, т.е. история и като порастне още малко ще го гледаме заедно.
съгласи се.
1-2 пъти съм купувала храни с някакви аним. герои отгоре, но това беше в периодът му на тотално неядене. нямаше голям ефект  Whistling

не давам пари за маникюр, скъпа козметика. за парфюми давам, но ги ползвам дълго, та не е голям разход.

не давам пари, за да притежавам нещо самоцелно. трябва да има някаква функция или да го ползвам.

не давам пари за продукти, които се рекламират агресивно, че се грижат за моето здраве и благоденствие: дали ще са храни, лекарства или нещо друго.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 952
Мразя да давам пари за таксита. Незнам защо , ама винаги имам чувството, че са хвърлени пари на вятъра.И че неоправдано скъпо ми вземат. Отделно ми е неприятно да се возя в такси, все ми се падат мърляви коли, мрънкащи и псуващи, изнервени шофьори, които задължително накрая нямат дребни пари да ми върнат. Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Не давам пари на хора, които видимо ще си купят алкохол или цигари с тях.
Мисля че с това се изчерпва списъка ми. Давам пари за това, което ми трябва или искам (ако имам възможност). Когато нямам възможност да дам, не значи че не бих дала ако беше друга ситуацията.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 363
за софтуер  Grinning

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Не давам пари за скъпи телефони.Ползвам си телефона 1-2години поне.


# 41
  • На планетата земя
  • Мнения: 758
За цигари и алкохол,не пуша и не пия.

# 42
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Пари честно казано не давам за скъпи козметични процедури - мразя да вися по салони! Мога да с купя скъпа козметика, но не и да си причиня салон. Знам, че имам ген на своя страна - много ме питат в кой салон ходя, заради кожата - ми... никъде. Но най-забавно е за фризьора - къде си поддържам тази коса. А аз ходя на фризьор на 6 месеца най-малко, за подстрижка, при фризьорката ми от дете, която ме подстригва за 10-15 минути и ми взима крупната сума от 5 лв. И ме питат хора, които оставят по 50+ лв. за подстригване. Ами как да им кажа, то ще си умрат от гъдел! А прическата ежедневната си я оправям сам сама. Даже се и боядисвам сама (имам малко бели косми и е лесно).

Иначе от нещата, за които трябва да плащам, а аз не винаги го правя (по-често не) са:
 - филми - тегля от торенти, изключая тези, които гледам на кино;
 - музика (едно време купувах дискове/касети, сега вече не);
 - книги - чета доста на четец, но си купувам и хартиени. Обаче впечатли ли ме истински една книга я купувам на хартия. За книги винаги бих дала пари, проблемът е, че чета доста, попадам на бози, за които не си заслужава да давам пари. Освен това, няма къде да ги държа.
 
Нещата, които смятам за абсолютно задължение и плащам винаги са (въпреки че има опция да се скатае):
- данъци;
- сметки към разни дружества (ЧЕЗ, ВиК и пр.);
- градски транспорт;
- винетка;

.... като се сетя за още ще допълня.
Абсолютно и аз съм така от косата до сметките Simple Smile

-Добавям, че пари не давам за алкохол и цигари, не ми се полагат безплатно, но не обичам да пия, на 2 месеца 1 път да си купя сайдер или да изпия 1 чаша вино , а цигари не пуша от 2 год.и половина.

-Да допълня, също не давам пари за чадър на плажа. Ако ми трябва си го нося, друг е въпросът, че почти няма място да си сложиш хавлията и чадъра.
-Не давам пари за скъпи дрехи, намирам си това, което искам по-евтино. Гледам да се харесам, а не марката.
-Не давам пари за маникюр и за прически за сватби, рождени дни, кръщене... и прочие , както и за гримьор. Освен ако не е моята сватба смятам, че мога да се справя и сама и пак да изглеждам прилично добре за събитието.
-Не давам пари и за проф.фотосесии, сега е модерно.

Последна редакция: вт, 18 юли 2017, 12:35 от Tiffany Aching

# 43
  • Мнения: 30 802
Много ми се иска да кажа "за правителство пари не давам". Мечтая си за неформална икономика, децентрализирана и без данъци. Което скоро може да стане реалност де...та така, най-голяма файда ще има да не давам пари за ГЕРБ и идиотските им харчове, нито да давам пари за ЕС и социалния им инженеринг.

За новини и статии пари не давам. Сори за колегите, но в нета има достатъчно интересно съдържание и без да плащам премиална цена.

За софтуер давам пари, ама за качествен. Иначе второразредни творения не купувам, или търся безплатна версия, или крада. Ползвам Gimp, не Фотошоп, скъпичко ми идва. Уиндоус 10- безплатно, но предишният беше купен. На една работа няколко години живях с Убунту, който не поддържаше десен клик на мишката и командите ctrl-c+ ctrl-v. Мисля, че ми скъси живота с поне 8 месеца това упражнение.

# 44
  • Мнения: 9 903
За клатещите се колички 😆

Общи условия

Активация на акаунт