"За... аз пари не давам!"

  • 54 330
  • 597
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13 276
Направо не смея се обадя след като изчетох последната страница.
За ГТ не давам, спорадично решавам да направя опит да го ползвам и ме отказва в миг, ходя пеш
Винетките ме дразнят, хем я плащаш, хем кофти пътища.
А за задължителните неща какво да ги коментираме, нямаме право на избор да платим или не

# 46
  • Мнения: 43
За цигари - не пуша.
За билетчета от Националната лотария (или каквато и да е от опциите, които се навъдиха).
За софтуер, игри (компютърни).
За част от филмите, които гледам.
За сериали.
От горепосочените само за софтуер наистина ми се свиди. Бих плащала за филми и сериали ако имаше по-адекватно предлагане в Бг. Плащам за спотифай.

# 47
  • Мнения: 11 910
      Още нещо се сетих- за частно училище.Може би ако живеех в София, щях да съм склонна, в нашия град няма никакъв смисъл.

# 48
  • Мнения: 400
За маникюр и педикюр. Купувам си лакове и сама се лакирам.

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Почнах да съжалявам фризьорките и маникюристките.

# 50
  • Мнения: 19 012
Софтуер

Книги - смятам, че щом може да се заеме от библиотеката книга срещу символичен абонамент, няма проблем да се заеме електронен вариант на книга.

Сериали  и филми

Музика-албуми, общо взето новите албуми на всички изпълнители се качват в ютюб или може да се слушат безплатно и легално в спотифай. Често ходя на концерти на любимците си, а и това им е основен начин за печелене вече, та смятам че в голяма част си плащам за музиката.

 Градски транспорт за 1-2 спирки, по простата причина, че най-близкото място, от което мога да си купя дневна карта, която ми е единствен изгоден вариант в момента, е на около 15 минути пеша...В хубаво време ходя пеш.
Смятам, че в столичен европейски град е абсолютно недопустимо системата за таксуване да е като в страна от третия свят. Например не мога да си купя дневни карти, които да валидирам в деня, когато смятам да ги ползвам или такива да се проват от шофьора или апарат в превозните средства.

# 51
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Почнах да съжалявам фризьорките и маникюристките.
Защо? Някои жени обичат да ходят по салони, това, че аз и други мислим, че е излишно нищо не означава. Аз съм доволна от моята фризьорка, не бих я сменила. Майка ми ме боядисва. Не обичам да си правя прически за поводи. Обичам да се лакирам сама. Има и други като мен.

# 52
  • sofia
  • Мнения: 8 937
За неща, които мога да имам и без да давам. Като няма друг начин - давам, много ясно.

 

# 53
  • Мнения: X
И аз пари на Националната лотария не давам и изобщо много мразя да купувам неща, които се рекламират агресивно. 

# 54
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
За скъпи дрехи,чанти и обувки, за гримове-не използвам такива,за маникюр също.За цигари и алкохол -не пуша,пък за пиене най-много 1 чаша вино или 1 бира да изпия и то по-рядко от веднъж месечно.За скъп телефон също не бих дала пари, стария ММ ми го подари за Коледа 2013-та и го ползвах до преди 3 дни,когато ми подари нов,пак подобен на стария и не много скъп.За книги давам малко пари, а повечето ходя и ги взимам от библиотеката.За такси не давам пари-ходя или с ГТ(имам годишна карта и ми излиза много евтино) или ММ ме кара до където трябва.

# 55
  • Мнения: 18 447
Не давам пари в български магазини за неща, които мога да си поръчам от Англия/Германия за по-малко. Не е баш по темата, защото все пак давам пари де.

Баш по темата - в кюпа с недаващите за маникюр/педикюр при професионалист. Едно, че не мога да попадна на такава, която да не ме осведомява за личния си живот, друго - че ми писна да нагласям часове. Откакто една ме поряза на две места с блок-пилата прекратих.

# 56
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Почнах да съжалявам фризьорките и маникюристките.
Не ги жали, имам поне 3 приятелки, които пък не дават пари за шампоан и нямат такъв вкъщи - абсолютно буквално. Май само аз и още една не сме с орлов и закотвящ поглед от завоя маникюр. 😆
В много редки случаи давам пари за маникюр, обикновено ако ми се налага лак, та и за лакове не давам.

# 57
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Не давам пари за неща които няма да ми донесат удоволствие или направят кефа че съм си ги купила. Напр. не ми стигат парите за дънките който съм си харесала - няма да дам пари за по-евтини, който не харесвам, само в името да имам дънки.
Не харесвам посредствените неща и предпочитам да нямам нещо, отколкото да имам нещо посредствено и некачествено вместо него.
Не давам пари за хазарт ( билетчета, тото, казина и т.н.)
За съжаление има неща, които макар и кофти, нискокачествени но са задължителна част от ежедневието Sad

# 58
  • Мнения: 5 998
Почнах да съжалявам фризьорките и маникюристките.
Не ги жали, имам поне 3 приятелки, които пък не дават пари за шампоан и нямат такъв вкъщи - абсолютно буквално.
С какво си мият косата тогава? Или, викаш, не се къпят изобщо Whistling

# 59
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Според мен ходят да им ги мият в салона + прическа / изправяне примерно.

Общи условия

Активация на акаунт