Колко често каните гости вкъщи?

  • 147 496
  • 2 819
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 14 482
Каним, не много често, но каним, понякога и с преспиване. Последното е рядко, защото повечето гости, дори да са от друг град, са моторизирани, но се случва и някой да остане да преспи.
Точно децата са една от причините да каним хора вкъщи, вместо в заведение. В заведение е по-лесно откъм обслужване, но обикновено няма как да озаптим децата там, а трябва постоянно да се занимаваме с тях, съответно страда общуването с възрастните, заради което уж сме отишли. Вкъщи този проблем липсва.

Цитат
А да питам - какво мислите, когато някой многократно ви гостува и то с преспиване, а никога не ви е канил в тях?
Е ми не е много честно по принцип, но зависи както от причините, така и от предпочитанията на двете страни. Може така да им е ОК.

# 31
  • Мнения: X
Аз държа да подчертая, че гостите, които спят у нас, са специално поканени, чакани и желани. Случвало се е да приемем и навлеци, но от както имаме деца, просто няма начин. В чужбина като ходя на гости, спя естествено у хората, които са ме поканили. Целта на посещението ми е такава, не съм тръгнала да зяпам дворци и площади. Не ходя у случайни познати, не бих се натресла на някой някъде, с цел пестене на пари. Което не означава, че не обикалям като луда улиците и не изтръшквам магазините. Винаги имам стройна програма, хранят ме и ме поят, водят ме по ресторанти, а често и на екскурзии в околностите. На българска земя аз правя същото!

# 32
  • Мнения: 2 111
Точно децата са една от причините да каним хора вкъщи, вместо в заведение. В заведение е по-лесно откъм обслужване, но обикновено няма как да озаптим децата там, а трябва постоянно да се занимаваме с тях, съответно страда общуването с възрастните, заради което уж сме отишли.
В заведение с детски кът не става ли? Нашето като го пуснем веднъж вътре, после не можем да го извадим...Особено ако има приятелски дечица с него.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 14 482
Става, но не всички заведения имат детски кътове, освен това в някои заведения детските кътове са с катерушки и трябва да следиш децата да не паднат, понякога се случва да не им се стои и в детския кът, особено на големия (а той е с проблеми, не разбира и трудно може да го задържиш, ако не иска, с малката вече е по-лесно), въобще по-трудно е в заведение, не че е невъзможно.

# 34
  • MI
  • Мнения: 11 811
Чек, мерси. Супер ми е странна темата в такъв случай, не си представям майка ми или сестра ми например да искат да дойдат да дойдат ме видят, а аз да откажа не заради уважителна причина, а защото не ми се домакинства. Rolling Eyes Или да ги пратя на хотел при условие че има място у нас... Всъщност си го написала много точно, не бих могла да добавя нищо повече... Иначе някакви странни хора като роднини 3то коляно, дето не сме се виждали от 10 години например, не са пробвали никога да се самопоканят. И аз бих ги отрязала без да му мисля.

А и как точно се усложнява домакинстването с гостите? Обикновено те помагат, оправят си стаята, готвят или готвим заедно - дори е забавно. Дори не подреждам и не чистя за гости повече от обичайното, вярно е че не понасям безпорядък,но и надали някой очаква стерилна среда като идва на гости... Едното готвене отнема време, но то и за нас готвя - ако не е празник не правя тристепенно меню дори да има гости. Както се казва, където ядат 2, могат да ядат и 3...

Скрит текст:
Аз държа да подчертая, че гостите, които спят у нас, са специално поканени, чакани и желани. Случвало се е да приемем и навлеци, но от както имаме деца, просто няма начин. В чужбина като ходя на гости, спя естествено у хората, които са ме поканили. Целта на посещението ми е такава, не съм тръгнала да зяпам дворци и площади. Не ходя у случайни познати, не бих се натресла на някой някъде, с цел пестене на пари. Което не означава, че не обикалям като луда улиците и не изтръшквам магазините. Винаги имам стройна програма, хранят ме и ме поят, водят ме по ресторанти, а често и на екскурзии в околностите. На българска земя аз правя същото!
Точно! Нали идеята е да се видим, какво значи че трябва да се съобразявам с тяхната програма?!

# 35
  • София
  • Мнения: 7 994
Не обичам, не каня и не ходя на гости. За преспиване да не говорим.
Най-много вкьщи да дойде някоя приятелка за по кафе, но повечето вече сме с деца и се виждаме навьн.

# 36
  • София
  • Мнения: 461
каним гости при всяка възможност- стига да не е била натоварена седмицата и да имаме нужда да си мързелуваме сами. случвало се е месец с гости всеки уикенд,случвало се е и през уикенд. не остават с преспиване,тъй като сме в един и същ град. иначе имаме възможност за 4 членно семейство да приютим,просто не се е налагало. обичаме да подредим маса и да се съберем 2 3 приятелски семейства -децата се забавляват в стаята за игра,ние сме си в хола,като им доскучае идват при нас . обичам глъчката на пълна къща с деца и приятелите до нас. чистенето колко да е- всичко в миялната и една прахосмукачка и моп после. пък че някое дете разляло сок или чукнало стената-ми това се оправя Grinning най-голямата щета ми е една любима покривка съсипана с червено вино -на заплата си купих нова. Определено моментите заедно са ми по-скъпи от едни инцидентни 70 лева Simple Smile

# 37
  • Мнения: 736
 Не обичам да ми идват на гости и да каня гости, от малка ми е това. Като бях малка, все едно у дома беше пансион, кой от къде дошъл на пода, на спалнята ми, на дивана - много неприятно.... Сега каня но многооо рядко, за вечеря или приятелките ми като се приберат от чужбината на синьо сирене, грозде, хляб, вино и толкоз. Bowtie

# 38
  • Мнения: 9 865
С преспиване само близки роднини (сестра, майка, баща). Имам и един-два пъти годишно братовчед, който връщайки се от чужбина остава за една-две нощи, преди да си замине към техните, толкоз.
Домът ни е малък и някакви по-големи тайфи гости няма как да посрещна. Ако имах къща с много стаи, двор и въздух за всички, бих посрещала гости, не ми тежи посрещането, но да се прескачаме в две стаи и да пазим ред за тоалетната - не.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Не каним гости у дома, нито пък обичаме да се свъртаме по чуждите къщЯ. Поставили сме личния си комфорт на пиедестал и трудно го нарушаваме. Peace

# 40
  • Мнения: 1 267
Не само моят комфорт, а и този на съседите! Имам съседи, които ден по ден имат гости, то са музики, крясъци и т.н. Няма ли чалготеки за тия, че вече на Фикито цялото творчество научих!

# 41
  • Мнения: 12 473
Хич не приветствам тази идея - и се радвам, че макс 1 път годишно ми се случва, като дойдат роднини (само най-близки) на ММ от Германия. Всички други - на хотел наблизо. Peace
Едно време живеех във Варна - мъка беше. Постоянно идваше някой "на море", имах даже и една роднина, която почти си изкара студенството у нас. #2gunfire

# 42
  • Мнения: 3 653
Преди години, когато живеех с родителите ми в къщи беше някакъв непрекъсат поток от хора. Баща ми много обича гости и постоянно кани, само да не ги обгрижва де, за тая цел е майка ми.
Но толкова ми беше писнало от хора, които звънят по всяко време на денонощието, че в новия ми дом не съм канила никой доста време.
А да питам - какво мислите, когато някой многократно ви гостува и то с преспиване, а никога не ви е канил в тях? Имаме едни такива приятели, редовно идват на гости, половината от случаите спят на хотел, другата в нас, като затръгват или се завръщат от море редовно остават да пием кафе и т.н., а никога, ама никога не са ни канили у тях (дори и преди да се роди детето, ако приемем, че е проблем за тях). А други приятели канят... newsm78

Имам и такива вече познати, не приятели вече. Още по-интересно беше, че у тях примерно си събуват обувките или не пушат, обаче у нас нямаха проблем с това, влизаха навсякъде с обувки, пушеше се.. И като затворихме "кафенето" и не се и виждаме. Чак ми е чудно за какво са идвали.

# 43
  • Мнения: 3 819
Обичаме да се събираме с приятели.
Вкъщи всеки уикенд имаме гости поне в едната вечер.
Понякога през седмицата се виждаме с приятели, с които играем карти.
У дома по-често остава да нощува кумецът ни. Други гости рядко остават.
Предимно такива, които живеят в чужбина.
Иначе с приятели от други градове си правим сбирките в наета вила някъде в балкана. Хубаво е, че покрай общи събирания, много от тях  също станаха близки помежду си и се получава доста забавна компания.

# 44
  • London, UK
  • Мнения: 301
Аз много обичам да каня и да имам гости. Обожавам да готвя и ми е много приятно да се събираме с приятели вкъщи. Като цяло съм домошар и предпочитам да се събираме у нас, вместо навън, дори само защото след като си тръгнат гостите мога да си легна веднага. С преспиване докато бях в България не съм имала много гости, обикновено само след по-големи събирания като Нова година, или когато родителите на мъжа ми ни гостуват, тъй като живеят в друг град. А в чужбина посрещаме с удоволствие всеки който поиска да дойде, така и ние се разнообразяваме. От друга страна аз не обичам чак толкова да ходя на гости. Не ми е комфортно, трябва ми време да свикна с мястото. Предполагам, че и начина по който съм отгледана оказва влияние - вкъщи винаги е имало много гости. Само ще вметна, че още нямам деца, така че не мога да кажа, дали някой ден нещата няма да се променят, но засега да имам гости е най-приятния начин да се видя с приятели. Изобщо не ми тежи.

Общи условия

Активация на акаунт