Колко често каните гости вкъщи?

  • 147 497
  • 2 819
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 565
Каква е целта на темата всъщност ,какво значение има кой колко гости приема в дома си ?

# 46
  • Мнения: 1 985
И аз, и мъжът ми обичаме гости, преди да се появи детето редовно се събирахме с приятели, както по къщите, така и на заведение. Не ми е тежало готвенето и сервирането, пък и като сме двама - съвсем. С нощуване много рядко,плосто не се е налагало, даже като се замисля само моите родители, които живеят в друг град, и братовчед на мъжа ми от чужбина. И в двата случая съм се радвала, все пак са най- близките. Щастлива съм, че в близкото ни обкръжение няма навлици и хората, които са идвали в дома ми са желани и посрещнати с радост.
Сега, с малко бебе нещата са различни. Нямам ни време, ни сили за гости. Като заспи малката, имам желание само за бърз душ и припадам. Дано скоро стане по- лесно. Wink

# 47
  • Мнения: 1 701
Каква е целта на темата всъщност ,какво значение има кой колко гости приема в дома си ?
да се успокоя, че не съм само аз, която не обича гости и да си побъбрим в една лекичка тема.  Mr. Green

# 48
  • София
  • Мнения: 12 554
Гости с преспиване не каним. Нямаме място.
Други гости каним, но рядко. Графиците ни на работа, особено на ММ, не предполагат планиране. Затова и гостуванията са инцидентни - от днес за утре, ако се стиковаме.

# 49
  • София
  • Мнения: 19 253
Тъй като не ми пука дали в къщи свети от чистота, това въобще не ми пречи да каня гости. Чистя следгостите, освен ако не е голяма кочина.
У нашите идваха често гости, по соцвреме беше обичайно и винаги много се радвах, както и когато ходим, разбира се.
Свеки е обратното - не пуска вкъщи никого, но обича да се самопоканва. ММ едва ли някога си е канил съученици, нито сестра му.
Но в интерес на истината, след няколко гостита на познати на ММ, без ответна реакция - и аз сложих възбрана на канене на хора, у които самата аз не съм ходила.
"Трябва някога да дойдете" - любимият ми израз, на който спокойно отговарям "Когато ни поканите - ще дойдем".
Съвестно ми е че ходим по гости по къщи с дворове, но повече от 5-6 души физически няма къде да настаня.
За спане - мога епизодично да приютя 2 души, но отдавна не се е случвало.

# 50
  • Мнения: 1 701
Цитат
А да питам - какво мислите, когато някой многократно ви гостува и то с преспиване, а никога не ви е канил в тях?
Аз имам една такава позната, живеем до детската градина, в която детето и ходи и постоянно нахалства да идва да пием кафе, докато го чака.
Идвала е най-малко 10 пъти вкъщи, а аз в тях нито веднъж, не ме е и канила, нито си е правила устата.
И от тогава като иска да идва на кафе, просто отказвам и без това нямаме особени общи теми.

# 51
  • Мнения: 1 565
Аз също никак не обичам гости особедно с малки деца после няма събиране на играчки в цялата стая ,да не говорим ,купищата мръсни чинии ,още нямам съдомиялна  машина и това си губене на време за мен.

# 52
  • Мнения: 3 819
И вкъщи нямаме много място, за да посрещаме големи компании, но 8 човека съвсем спокойно вечеряме в трапезарията.
На терасата се събираме до 5 човека.
В плановете ни е след време да имаме голяма къща със специално помещение за сбирки с приятели.
Преди години така се бяхме събрали 7-8 човека в малката кухничка в панелния апартамент на наши много близки приятели. Хората се притесняваха да канят често гости, защото беше много тесничко, но пък винаги е било много приятно и въпреки теснотията сме си изкарвали невероятно.
Сега вече имат голяма къща като приземния етаж е направен специално за сбирки.
Но , когато хората са хубави, времето прекарано с тях винаги е весело и приятно, без значение в малката кухничка или в голямата къща.
Странното е, че аз по принцип съм човек, който трудно допуска човек в обкръжението си.
Повечето ни приятели също имат такава "хигиена на контактите", както аз го наричам.
Но пък като се замисля, се оказва, че сме си заформили един не малък кръг от компании, с които се събираме често по поводи и без поводи.
На мен ми се е случвало да ме поканят хора, с които се оказва, че не са "моята кръвна група" и аз не съм връщала поканата от куртоазия. Но не съм и приемала повторна покана. Просто не намирам смисъл.

# 53
  • Мнения: 834
Само моите родители и баба с дядо ни идват на гости, защото живеят в друг град. Винаги с преспиване, обикновено за 2-3 вечери с уикенда.
Въобще не ми тежат, страхотно си прекарваме заедно и много ми помагат като са тук. Имам къде да ги посрещна без да ни става тясно и винаги са добре дошли. И ние често им ходим на гости.
Приятелки посрещам на кафе. А за компаниите си има заведения, не бих се ангажирала вкъщи.

# 54
  • Мнения: 25 757
Каква е целта на темата всъщност ,какво значение има кой колко гости приема в дома си ?
да се успокоя, че не съм само аз, която не обича гости и да си побъбрим в една лекичка тема.  Mr. Green
Спокойно не си. Много сме. Mr. Green

# 55
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Каква е целта на темата всъщност ,какво значение има кой колко гости приема в дома си ?
да се успокоя, че не съм само аз, която не обича гости и да си побъбрим в една лекичка тема.  Mr. Green
И да си кажеш отново колко ти е тежко, че работиш.

# 56
  • Мнения: 1 701
Каква е целта на темата всъщност ,какво значение има кой колко гости приема в дома си ?
да се успокоя, че не съм само аз, която не обича гости и да си побъбрим в една лекичка тема.  Mr. Green
И да си кажеш отново колко ти е тежко, че работиш.
Лиляно, не ти ли омръзна вече, то всеки те игнорира, ама ти продължаваш.
Ами в момента не ми е много леко, имам две малки деца, работя много, често сме болни, нямаме никаква помощ от баби и сами си се оправяме.
Ти имаш 18-се годишен син и си свиркаш, ходиш си само на работа и това е.  Mr. Green

Виждам, че искаш да се похвалиш пак, колко си работна и как се оправяш, айде давай, да не ти скършвам хатъра.

# 57
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Синът ми не е бил все на 18.
То голямо мрънкане за едната работа. Първо тема дали да я започнеш. После тема на половин или на цял. После тема колко си изморена от работа докато беше на половин. После тема за това като си на цял.
Обзалагам се, че следващата тема ще е отново колко си изморена.
Нали нямаше проблеми  и без да се налага да ходиш на работа? Сега пък на цял ден мина.
Забавно ми е да ти следя измислиците. Жалко, че много други теми пропускам, сигурно е още по-забавно.
Ще мина да ти прочета постовете, може да има някоя тема, която да съм пропуснала.

# 58
  • Мнения: 1 701
Синът ми не е бил все на 18.
То голямо мрънкане за едната работа. Първо тема дали да я започнеш. После тема на половин или на цял. После тема колко си изморена от работа докато беше на половин. После тема за това като си на цял.
Обзалагам се, че следващата тема ще е отново колко си изморена.
Нали нямаше проблеми  и без да се налага да ходиш на работа? Сега пък на цял ден мина.
Забавно ми е да ти следя измислиците. Жалко, че много други теми пропускам, сигурно е още по-забавно.
Ще мина да ти прочета постовете, може да има някоя тема, която да съм пропуснала.
Ти вярно не си с всичкият си.  Whistling
 Поласкана съм, че ми следиш темите, явно са ти интересни.  Thinking
Е, нали за това е форумът, да се обменя опит с другите мами.

# 59
  • Мнения: 10 993
Мадам и аз се чудя с какво толкова дразниш аудиторията. И аз се чувствам като теб. Ми да трудно е с малки деца. Това е факт. На който не му е било трудно е някакъв свръх човек , машина..  Ни ми се занимава с гости, ни с никой. Като пораснат децата, може пак да каня, сега не е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт