Натоварват ли ви върнали се от чужбина (за ваканция)?

  • 61 569
  • 1 466
  •   1
Отговори
# 1 380
  • Мнения: X
...
Между другото, след толкова приказки за Канада, случайно ми попадна някаква кампания, която подел именно президентът на Канада - нещо за работа за познаване на признаците на депресия и борбата с нея. Защото канадските младежи правели много повече опити за самоубийство в сравнение с предишните поколения (пак канадски) и употребявали много дрога.
Съпрайз, съпрайз!

Канада като Канада. Едни живеят така, други - иначе. Като навсякъде. Не знам защо толкова се обсъжда - всъщност, момичетата назад  обясниха, че е заради ранния преход, когато наистина беше символ на просперитет.  Ама то тогава и Гърция, и Кипър  бяха същият символ. Времената се менят.

Иначе в Канада май наскоро легализираха марихуаната -  в Онтарио и БК. Та вероятно има връзка с употребата на дрога.

За билетите - вярно е, че е различно да летиш през океана и да летиш из Европа. Колкото канадци познавам (а аз познавам няколко семейства кореняци, по стечение на обстоятествата), мъка им са цените на билетите до Европа, а иначе им е интересно.  Не става въпрос за събаряне, а за натоварване на бюджета. И обратното е вярно - за европейците цените на билетите например за Куба са натоварващи, а не престоят в Куба. За канадците там е евтино именно заради цените на билетите. Иначе престоят е за всички евтин заради стандарта в Куба. Сега ще видим как ще се развие островът след смъртта на Вожда Simple Smile

..
Ползва се много до Барселона. Автобусите до там чакат след всеки полет, 25 евро е двупосочният билет в рамките на един месец.
..
Аз изхождам от това, че преобладаващо са сезонни линии, което ме навява на мисълта, че се позлват за Коста Брава. Иначе Барселона е посещавана целогодишно, тя си има исторически и културни забележителности.  

Последна редакция: вт, 15 авг 2017, 12:33 от Анонимен

# 1 381
  • Мнения: 22 036
Винаги билетите са ми били по около 2000 долара, =/-200 долара за икономическа класа. Има и по-евтини, но са с невероятни пречаквания и престои, а с компании, с които аз не искам да летя.

За тричленно семейство са 6000, а ако семейството е по-голямо е ясно, че излиза повече. До миналата или по-миналата година нямаше директен полет до София, така че има и още един билет.

Мамасита, метни го този билет, че аз сега търся, ама ако летя от Мелбърн, ще трябва още едни 500 да включа в цената.

Сега има директен полет до Лондон, 16 часа е и струва около 2800 за икономическа класа.

Всъщност най-скъпите вътрешни полети са в Южна Америка.

Аз всъщност не съм писала за билети, но явно Мамасита много се вълнува от цени и кой какво си позволява.

# 1 382
  • Мнения: 30 802
Ами не знам, все пак цените на самолетните билети са съизмерими със западния стандарт, та не знам защо ви се струват високи. И не говоря за пари, а именно за стандарт. Ако твърдиш, че имаш хиляди долари на месец свободни за каквото си искаш, да пресмяташ най-изгодната цена за билет излиза малко като да се циганиш на дребно. Пропорционално погледнато.

# 1 383
  • Мнения: 22 036
Аз не си спомням да съм твърдяла каквото и да е било, а и те помолих да ми дадеш линк към билета. И на мен ще ми е приятно да пътувам бизнес класа, но до сега такава цена не съм виждала.

# 1 384
  • Мнения: 30 802
Не си говорила ти за билета, друг потребител спомена, че уж бил колкото годишна българска заплата.

Не знам за билетите, може би в България ползваме някакъв различен Гугъл с различни резултати.

# 1 385
  • Мнения: 22 036
Много е удобно така да се измъкваш, както и пропусна отговорът ми на твоя въпрос.

# 1 386
  • Мнения: 3 916
Всъщност аз цитирах друг потребител, който беше използвал теб за демонстрация как билета ти струва колкото или над годишна бг заплата. Simple Smile Пуснах един сърч да видя за какво иде реч, защото не е да не съм пътувала.

# 1 387
  • Бостън
  • Мнения: 13 660
Ако твърдиш, че имаш хиляди долари на месец свободни за каквото си искаш, да пресмяташ най-изгодната цена за билет излиза малко като да се циганиш на дребно. Пропорционално погледнато.
Не познавам западняк, който да не се цигани на дребно и шокиращо за мен беше да открия, че колкото са по-богати, толкова повече се пазарят на дребно. Презумпцията, че като имат милиони няма да цепят стотинката на две си е само наша презумпция. Това показно пилеене на пари най го могат братушките/нувориши и нашего брата. Състоятелният западняк си прибира стотинките от рестото дори...

# 1 388
  • Мнения: 30 802
По принцип ценообразуването на билетите е такова, че ако искам, мога да намеря и за много скандална цена. Нарочно избрах скорошни дати, бързо връщане и бизнес класа. Да, при някои условия стига и над $5,000, но има и по-евтини опции.

Но както и да е, това за България може да са много високи суми, но ако си в чужбина и годишната ти заплата е $100,000 или 1000 в паунда или евро, и при това твърдиш, че имаш много свободни пари, то полетите въобще не би трябвало да са проблем.

# 1 389
  • Мнения: 22 507
Даун, аз на първо четене гледам от Мелбърн, полети за по 1500$, вярно с 2прехвърляния - през Сингапур и Мюнхен. Но пък летиш с Луфтханза. Само до Сингапур е Qantas които не знам какви са.

# 1 390
  • София
  • Мнения: 3 449
И аз не разбирам. Хем могат да си позволят нам какво си, хем веднъж да пере години си идват, че скъпо. Изберете си една теза и си я защитавайте.

# 1 391
  • Мнения: 22 036
Аз получих културен шок, когато разбрах, че можеш да се пазариш в почти всеки магазин. Не в супер маркети, но за мебели, техника, нови коли. Аз още трудно се отпускам.

Братовчедка ми има случай да си купува расад и на въпроса и колко струва саксията, получава отговор $4, тя казва 2, имайки предвид две саксии, а отсреща, ами ок $2 Simple Smile.

# 1 392
  • Мнения: 7 519

Билетите винаги са перо от бюджета за почивка. Ясно е колко скъпо в самия Тайланд или Бали за европейците, но полетите са причина да не ходят масово. И за крузовете се получава така- цената горе долу като на хотел, обаче трябва да идеш до изходната точка А.
Не съм чула някой виенчанин да е казал "Ау, колко е скъпо в Маями". Винаги от полета се тръгва.
Тайланд е пълен с европейци, а билетите не са чак толкова скъпи, особено пък ако живееш в западно европейска държава.
Не знам какви са заплатите на руснаците, но и с руснаци беше пълно.

# 1 393
  • София
  • Мнения: 62 595
Попея, нали мое беше обяснението за просперитета, и то беше свързано с потребителката мохито, която само се надува на тема Канада. В България нищо не знаем, нищо не разбираме, жевеем като скотове... цялото й творчество е такова. То и други потребители живеят в Канада, ама само тя го раздава така. Нея ако я четеш, и лайната в Канада са пО лайна от останалите. WinkА, да, напоследък се появи и един потребител-мъж, който е като нея.

# 1 394
  • Мнения: 7 519
Аз получих културен шок, когато разбрах, че можеш да се пазариш в почти всеки магазин. Не в супер маркети, но за мебели, техника, нови коли. Аз още трудно се отпускам.

Братовчедка ми има случай да си купува расад и на въпроса и колко струва саксията, получава отговор $4, тя казва 2, имайки предвид две саксии, а отсреща, ами ок $2 Simple Smile.


Преди няколко месеца реших да си купя слънчеви очила. Попитах продавача дали няма някакво намаление в момента и човека веднага ми предложи 20% отстъпка Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт