Натоварват ли ви върнали се от чужбина (за ваканция)?

  • 61 541
  • 1 466
  •   1
Отговори
# 1 395
  • Мнения: 13 388
Това с търсачките е много крива работа понякога и показва различни сайтове на всеки компютър.
Вече няколко пъти агенция ми намира по-евтини билети, отколкото аз успявам по нета,  последното ме зарадваха  350 евро една седмица преди заминаване, срещу 490, най-евтиното което аз успях да намеря.
Тъй че не е зле отвреме на време и по един телефон с агенция.

# 1 396
  • Мнения: 8 567
Не познавам западняк, който да не се цигани на дребно и шокиращо за мен беше да открия, че колкото са по-богати, толкова повече се пазарят на дребно. Презумпцията, че като имат милиони няма да цепят стотинката на две си е само наша презумпция. Това показно пилеене на пари най го могат братушките/нувориши и нашего брата. Състоятелният западняк си прибира стотинките от рестото дори...

Може би е остатък от соца, по соца ако се видиш в пари, няма за какво да ги похарчиш, в началото на демокрацията обратното- магазините пълни, джобовете празни, масово българинът има ниска финансова култура и си харчи парите до дупка /свои и на банката/, за да поддържа някакъв си измислен от него стандарт.
Себе си също не изключвам напълно, години наред се опитвам да се дисциплинирам финансово, кога успешно, кога - не, но има хора, които направо ме изненадват с  "приоритетите" си.

# 1 397
  • Мнения: 5 277
Не познавам западняк, който да не се цигани на дребно и шокиращо за мен беше да открия, че колкото са по-богати, толкова...
Австрийците за много неща пресмятат и се пазарят, но не карат най-евтините коли и не летят с най-евтините линии. Богати, бедни - гледат да е удобно и практично. Често ще чуеш за самолетните линии "а, те не са ли нискобюджетна линия" или "о, тя ли е с тази Тойота, хаха" .

Виж, за дрехи с надписи, козметики и Сваровски не са от щедрите. Голяма част от познатите ми биха били шокирани, ако четат в Красива мама. При първия лак за 50 евро биха затворили темата  Simple Smile

Иначе бакшишът е задължителен при нормално обслужване. Не се сещам за някой, който да не е оставя минимум 10%. Ако е недоволен, не оставя, де. Рестото в магазина се прибира навсякъде, но в заведение...

Последна редакция: вт, 15 авг 2017, 13:50 от Ли Лу

# 1 398
  • Бостън
  • Мнения: 13 605
Аз получих културен шок, когато разбрах, че можеш да се пазариш в почти всеки магазин. Не в супер маркети, но за мебели, техника, нови коли. Аз още трудно се отпускам.
Crazy Абсолютно!!!
Скрит текст:
Правим ние 2 бани накуп и аз имам бюджет за всяко перо, ама съм го раздула максимално за "виждащите се" и свила за "нещата в стените" и ММ мърмори възмутено... и стигам до осветителните тела и на един ам.сайт си харесвам 2 бр vanity лампи. И тоталът им със 17% над тавана на моя бюджет. Само дето язва не хванах! Въртях, суках, спорих с ММ, тцццц, той си държи на неговото че сме ударили тавана и взема да се озаптя. А аз влюбена в пустите му лампи и не искам да направя компромис с нито едната Grinning
И накрая активирах чата на сайта с представител на customer service  и в прав текст им писах "не ми стигат 17% за двете, какво можете да ми предложите?" Отговор: "С удоволствие ще ви дадем отстъпка 20% от стойността на лампите! С какво още можем да ви помогнем"
Моето чене удари пода Simple Smile)) и до ден днешен го разказвам като виц и до ден днешен (11 год извън БГ) се чуствам неудобно, че съм се "пазарила"!
PS Писах после имейл до ръководството на бизнеса да похваля жената, с която общувах...

Последна редакция: вт, 15 авг 2017, 14:08 от Agent Provocateur

# 1 399
  • Мнения: 5 500
Във Влас е хубаво, да, с разликата, че е доста пренаселено и се чува повече руска, отколкото българска реч.
Не разбрах,братушките проблем ли са ?  Laughing
Изначално сравненията за почивките в темата са смешни.Навсякъде е глобализация,едни и същи хотели,горе-долу еднаква анимация,даже сувенирите се произвеждат на едно и също място.
Единствената разлика са природните дадености.
Почивка на Карибите,в Тайланд или Испания е горе-долу една и съща цена.Разликата е в самол.билети и изходната точка.
И докато средностатистическият европеец се бута в Пунта Кана като сардини, братушките почиват в други комплекси където от входа до паркинга са поне 5 км.парк,вилите са с частен плаж за всяка,някои имат и кей за яхтата.
Много българи вече карат зимата в Тайланд,излизало им по-евтино отколкото да отопляват къщата в Бояна.  Laughing
Ами всеки със стандарта си  Mr. Green

Последна редакция: вт, 15 авг 2017, 14:51 от michelle_ma_bell

# 1 400
  • Мнения: 5 277
Да, верно в Тайланд било много евтино. "Светнаха" ме вече на лични Simple Smile Не знаех, не съм се интересувала досега и нямам познати, които ходят там. Зачеркнете го от примера ми. Peace

# 1 401
  • Мнения: X
Попея, нали мое беше обяснението за просперитета, и то беше свързано с потребителката мохито, която само се надува на тема Канада. В България нищо не знаем, нищо не разбираме, жевеем като скотове... цялото й творчество е такова. То и други потребители живеят в Канада, ама само тя го раздава така. Нея ако я четеш, и лайната в Канада са пО лайна от останалите. Wink А, да, напоследък се появи и един потребител-мъж, който е като нея.

Е, именно де - илюстрация на тезата, че не е важно къде живееш, а каква личност си Simple Smile Защо й обръщаш внимание - има нужда жената да се похвали, прави го. Нейна си работа.  Peace

Не разбрах,братушките проблем ли са ?  Laughing
Изначално сравненията за почивките в темата са смешни.Навсякъде е глобализация,едни и същи хотели,горе-долу еднаква анимация,даже сувенирите се произвеждат на едно и също място.
Единствената разлика са природните дадености.
Почивка на Карибите,в Тайланд или Испания е горе-долу една и съща цена.Разликата е в самол.билети и изходната точка.
И докато средностатистическият европеец се бута в Пунта Кана като сардини, братушките почиват в други комплекси където от входа до паркинга са поне 5 км.парк,вилите са с частен плаж,някои имат и кей за яхтата.
Много българи вече карат зимата в Тайланд,излизало им по-евтино отколкото да отопляват къщата в Бояна.  Laughing
Ами всеки със стандарта си  Mr. Green


И при братушките е кой както я нареди - едни на частен плаж, други си мечтаят за Царево  Laughing Като навсякъде.

Е, ако къщата ти е 500+ квадрата на течно гориво, естествено, че Тайланд ще ти е спасението  Laughing Като цяло хорат арядко се замислят за тези неща като строят къщи.

Иначе съм съгласна, че такива сравнения са глупави.  Peace

Последна редакция: вт, 15 авг 2017, 14:08 от Анонимен

# 1 402
  • MI
  • Мнения: 11 868
Начинът на мислене е различен, по бг критерии 99% от италианците са ултра стиснати. Не разбирам защо 2000 евро за билет трябва да ми се вижда нормална цена, дори да не спя под моста и да не ям само хляб и лук после?!

# 1 403
  • Мнения: 22 036
Агент, а ако знаеш каква отстъпка щеше да получиш, ако отидеш на място и закършиш ръце, че мъжът ти е много сърдит Simple Smile.

Ли Лу, не съм убедена, че ще ти хареса Тайланд. Внимателно си подбери мястото. Аз в Бали бих отишла само за уикенд и то не е сигурно.

По скоро наистина бих отишла в Камбоджа и Виетнам. В тези по-туристическите мен ме напряга ужасяващата разлика. Поне в останалите е някак автентично бедно навсякъде. Аз лично не се чувствам добре на място, на което закуската ми е колкото седмичната, че и повече, заплата на човекът, който ми я приготвя.

# 1 404
  • Мнения: 5 500
И при братушките е кой както я нареди - едни на частен плаж, други си мечтаят за Царево  Laughing Като навсякъде.

Е, ако къщата ти е 500+ квадрата на течно гориво, естествено, че Тайланд ще ти е спасението  Laughing Като цяло хорат арядко се замислят за тези неща като строят къщи.
Peace
Аз където съм ходила,на най-луксозните места преобладаваха рашъните  Laughing та мисълта ми беше че нямам против и аз покрай тях  Laughing Mr. Green

Е,то къща под 500 кв. в Бояна май няма  Thinking

# 1 405
  • Мнения: 25 731
Идея на Кейнс: колкото си по-богат, толкова си по-стиснат.
Обяснението беше просто - бедният, колкото и да икономисва, най-много да си купи със спестеното семки и бонбонки. Докато икономиите на богатия стигат за доста неща и то все скъпи и хубави.  Simple Smile

# 1 406
  • Мнения: 22 036
Аз мисля, че просто само хора с добра финансова култура могат да забогатеят, е и предприемчивост и акъл се иска. Обикновено, хората, които са материално добре (изключвам тези с наследени пари и звезди, които изкарват милиони) са по-обрани откъм необмислени разходи.

Познати заминават утре за Южна Америка и пътуването им струва 35 000 долара за месец и половина. Доходите им са доста големи, но и те го намират за скъпо, не че наистина им коства нещо. Те са на етапа на пенсионирането и са в много горната средна класа. Не са се изхвърляли, но прилични билети и посещаване на 4 държави (от тях се заинтересувах за цеите на вътрешните полети там) са си доста, пък дори и да изкарваш много прилични пари.

# 1 407
  • Мнения: 30 802
За да имаш финансова култура, се иска и да има финансова система- иначе доникъде няма да стигнеш. Дори и най-умните инвеститори в момента в развитите страни трудно биха се справили с хиперинфлация например.

# 1 408
  • Мнения: 22 036
Мамасита, каква хипер инфлация? В момента голяма част от страните са в дефлация, което не е по-хубаво, ама си доста досадна с безмислените си постове.

# 1 409
  • Мнения: 5 277
Докато ико8номиите на богатия стигат за доста неща...
Абсолютно. Една случка:
- Защо се майтапите с него, че е пестелив, като кара Астон Мартин.
- Защото може да си купи пет, но е с един.

Та всичко си има измерения.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт