Натоварват ли ви върнали се от чужбина (за ваканция)?

  • 61 485
  • 1 466
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 654
Там е работата, че точно това снизходително отношение и опит за разбиране на нещастните хорица в България най-много дразни и отблъсква. Как пък не ви хрумва,че никой не ви завижда и колкото и да е невероятно, хората живеят добре и им харесва. Последния път 20 минути се възмущаваха как не могли да си качат бебешката количка в трамвая и как в Германия трамваите били много удобни за майки с деца, пък горките ние с тези трамваи как живеем въобще.

# 31
  • Мнения: 5 820
   Имам една може да се каже приятелка и ми е приятно винаги да я видя. Но времето за виждане ни е доста ограничено. Иска ми се за по-дълго време да можехме да се видим. Когато тя е в България, времето минава много бързо и хайде пак на летището отива да се качи на самолета. Дразни ми, че иска да се види с всички, дори и с такива, които си мисли, че са й приятелки.

# 32
  • Мнения: 25 739
Била съм и от едната страна, и от другата. Да натоварващо е. Особено ми липсва търпимост към типичната българска първенющина. Пример: "Оооо! ТИ нямаш миялна машина!?! При нас всички имат." ooooh! " О, ти пиеш вода от пластмасова бутилка...о, не, много е вредно, при нас не се пие такава вода, ти трябва да се замислиш за здравето си...ама то в България май всички сте така." ooooh!
 Сега съм бременна и ми е лошо и не искам хора да гледам, обаче всички август са свободни и искат да се видим. Тежи ми, нямам кеф...знам че искат да се оплачат, похвалят, нямам сили...Съжалявам това е.

# 33
  • Мнения: 59
Мен лично ме натоварват някои познати. Например аз съм човек, който много си държи на личното пространство и ако искам да си остана у дома започват да ми се цупят. Натоварва ме и това, че не се съобразяват много, много с моите желания, с моите задачки и дори финансово не се съобразяват и винаги искат да ходят по скъпи места, а не всеки има възможност. Иначе ми е приятно да се видя с тях стига да не злоупотребяват с някои неща.

# 34
  • Мнения: X
Тези, които са ми най-близко до сърцето от живеещите в чужбина, живеят в Канада. Съответно се знае от много рано, кога ще са в България и за колко време. Смятам, че е редно аз да се съобразя и да си напасна графика. Не ме натоварват, обичам ги и много им се радвам. Чакаме ги следващата седмица.  Heart Eyes
Дразнещо ми е подмятането от познати от типа "а пък ние така, а вие... о, ужас". Сякаш за пръв път стъпват в БГ и нищо от действителността не им е познато.  Stop

# 35
  • Мнения: 22 036
В интерес на истината, повечето българи се държат по описания от Янечек начин. Факт е, че и повечето живеят много добре.
При мен няма социални или културни разлики с познатите ми и за това, вероятно не си завиждаме. Е, аз завиждам за череши и малини, а те за дълго лято, но е в рамките на приемливото дразнене.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Там е работата, че точно това снизходително отношение и опит за разбиране на нещастните хорица в България най-много дразни и отблъсква. Как пък не ви хрумва,че никой не ви завижда и колкото и да е невероятно, хората живеят добре и им харесва. ...
Аслъ.
Аз лично измежду не чак толкова многото ми близки и приятели в чужбина досега не съм имала работа с "натоварващи", нито пък с разбиращи като тази потребителка. Поне не съм усетила.

И все пак да не забравяме, че името на типично българското явление парвенющина е френско. Wink

П.П. За дълго лято и аз завиждам, а най-вече - за липса на студена зима. Като се пенсионирам, не знам дали да не `зема да се преселя някъде из Южна Италия. Не е Австралия, разбира се, но все е нещо.

Последна редакция: вт, 08 авг 2017, 17:45 от Магдена

# 37
  • Мнения: 5 820
Тези, които са ми най-близко до сърцето от живеещите в чужбина, живеят в Канада. Съответно се знае от много рано, кога ще са в България и за колко време. Смятам, че е редно аз да се съобразя и да си напасна графика. Не ме натоварват, обичам ги и много им се радвам. Чакаме ги следващата седмица.  Heart Eyes
Дразнещо ми е подмятането от познати от типа "а пък ние така, а вие... о, ужас". Сякаш за пръв път стъпват в БГ и нищо от действителността не им е познато.  Stop

   Такива хора се правят на интересни. Като живеят в чужбина, все едно не търпят мизерия. Поне моята приятелка не е такава. Не мога да понасям такива хора, които си мислят, че са много важни, след като живеят в чужбина!

# 38
  • На планетата земя
  • Мнения: 758
Натоварват ме, ама не всички. Simple Smile
Наскоро се видях с приятелка,която живее от 6 мес.в Холандия и мога да напиша роман за глупостите,които чух в рамките на 2 часа.Общо взето безкраен монолог,даже не се сети да ме попита ние как сме с децата.
 Чух колко сме зле тук и как едва ли не там са изхвърчали в космоса(с 30 годишен кредит)
Как в Холандия основното образование е много по-напред от БГ и още във втори клас(тоест на 7 години)умножават с двуцифрени числа. Joy Как модата ни тук е ментак и там хората са облечени по-добре. Joy Как  във Варна всичко е по-скъпо и от там включително и по заведенията.Тока им бил целогодишно по 50 лв.на месец.Тук хората били злобни и бедни и т.н и т.н още куп бисери. Laughing
При опитите ми да кажа все пак нещо и за нас ме прекъсваше с разкази за други българи в Холандия колко добре били устроени.То разбирам да говори на някой,който извън БГ не е излизал,ама и други сме били в Западна Европа включително и в Холандия,та...общо взето чутото ми се видя смехотворно и смятам да зачеркна тези отношения един път завинаги,защото и предното ни виждане протече пак по същия начин..Иначе смятам тези дни да се видя по моя инициатива с приятели,които живеят в Норвегия.

# 39
  • София
  • Мнения: 16 035
Истината е, че хората живеещи в България (не всички) едва ли им се слуша колко прекрасно е в чужбина като едновременно ситуацията в България е такава каквато е в момента, те. трудно се живее. Трудни времена са за хората, които се опитват да оцеляват в нашата мила родина.


Подобни изречения от скоро заминали не, че ме натоварват, но са ми смешни. И тук и там има и добри, и лоши неща. Не всичко е бяло и черно. Не за всички в България е трудно. Доста хора си живеем много добре. Не сме пожелали да заминем за чужбина, тук ни е удобно.

# 40
  • Мнения: 11 340
Макар да ми е приятно да видя старите си вече забегнали приятели, подобни срещи ме натоварват много с носталгията, която ми носят.

Не ми е достатъчно да ми отделят 2 часа, да сблъскаме ВСИЧКО, което иначе бихме бъбрили с вечери, срещи, чаши вино и съвместни занимания.

За съжаление вярвам, че това са сенки от добри приятелства, които са прекъснати заради техните решения да заминат. Това тяхно решение ми е донесло болка, тъга и липса. Наложило се е да продължа живота си на старото място, по стария начин, но без тях. За тях преместването е било нещо ново и интересно, борба и предизвикатество, за мен е било загуба и неприятна промяна.

Приятелството е вид връзка, която трябва да се развива. И това няма как да стане за 2 часа, когато те си идват и имат 2 часа, в които да ме сместят. За тях това е приповдигнато настроение, софри и с роднини, наситени срещи с приятели, подаръци и т.н. За мен обаче е преподреждане на графика, търсене как да  се видим, нагласяне с техния график и поредното усещане, че живота се върти около тях и трябва да се нагодя с техните решения. Все пак те не се прибират, тогава когато на мен ми се иска да ги видя.

Останали са няколко хора, които са ми скъпи и продължавам да поддържаме връзка, но наистна смятам, че такива приятелства няма как да продължат, а се превръщат в добри познанства.

# 41
  • София
  • Мнения: 16 035
Един малко странен въпрос - какво мислите за дошъл от чужбина българин, който иска да направи изненада на познат. Организира чрез други ходене на кино, ресторант или подобни и се явява неочаквано. Естествено изненадания е доволен, но пък си има друг план за деня и след малко си тръгва. Някакво недоволство се получава. Аз не харесвам такива изненади, но дали са нормални за другите? Може би аз съм закостеняла.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Цитат
За съжаление вярвам, че това са сенки от добри приятелства, които са прекъснати заради техните решения да заминат. Това тяхно решение ми е донесло болка, тъга и липса. Наложило се е да продължа живота си на старото място, по стария начин, но без тях.
Това често става и ако се преместят в друг град у нас. Не точно същото, защото контактът е по-лесен, но все пак.

# 43
  • Мнения: 690
За мен  ако наистина хората са ми приятели няма да имам търпение да се видим. Колкото и кратък да им е престоя и колкото и да имам ангажименти все ще мога да отделя 2-3 часа за да си поговорим. Имам приятелка в Германия и една в Ирландия (те вече се върнаха за постоянно в България), но като казваха че ще се прибират бях супер щастлива.
Сега аз съм от другата страна на барикадата и като се чувам с приятели все ме питат кога ще се прибираме и че нямат търпение да се видим.
Вече както казаха ако един човек не ти е приятен дали е в БГ или в чужбина срещата ще е винаги натоварваща. А до това има ли съдимиална и от какво бутилки пие вода за мен това са хора за които имаше една приказка пази боже сляпо да прогледне. Отишли са в чужбина и вече са в рая. Но ако те демонстрират някакво  надуто поведение то пак за мен това не са стойностни хора и истински приятели.

# 44
  • Мнения: 351
И аз съм от тези, които живеят в чужбина. Бих казала, че ЗА МЕН е натоварващо да се срещна с всичките ми приятели в България, понеже са доста. В един момент забелязах, че не отделям достатъчно внимание на семейството си за сметка на приятелите ми и спрях да уведомявам кога пристигам. На място решавам с кого от всички мога да се видя и другите ги отсвирвам. Просто нямам физическа възможност да се видя с всички, поради което има и сръдити. Тъкмо в момента една приятелка ме пита, кога се прибирам в България, а аз току-що се върнах оттам.
Но много съм ядосана на една, която орева света да й се обадя като се прибера, а ми върза такава тенекия, че повече никога няма да я погледна. За времето, през което я чаках напразно, можех да се видя с друг. Дори не се  обади, за да се извини. Но гледам, че във фейса е активна, явно е жива и здрава.
Аз пък мога да ви кажа, че често като се прибера и хората ми се оплакват от живота в България и започват да боготворят страната, в която живея, макар и да нямат ни най-малка представа за положението тук.
Мисълта ми е, че винаги ще се намират мрънкащи и от едната и от другата страна.

Общи условия

Активация на акаунт