Натоварват ли ви върнали се от чужбина (за ваканция)?

  • 61 492
  • 1 466
  •   1
Отговори
# 45
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
Първата година, когато се прибрахме за отпуска, такава натоварена програма имахме, че в края й се чувствахме уморени. Имаше доста задачи за вършене, да се видим с близките, с приятелите... И пак имаше недоволни - "Еее, поне за едно кафе не се обадихте".  И чувстваш вина - с този си се видял, с другия - не. Но после вече гледахме да свършим първо плануваното, да се видим с  близките, а с приятелите - ако можем и с когото успеем. Не непременно на всяка цена. Защото за 20 дни трябва да свършиш задачите, натрупани за една година.
Сега се уговарям предварително с 2-3 приятелки да се видя. Ако мога и с някой друг, добре дошло. Но с тези приятелки целогодишно поддържаме връзка във фейсбук, така че смятам, че не се натоварваме взаимно.
Обаче аз пък съм се сблъсквала и със същото, за което пише  Buzzz - нескончаеми оплаквания от отсрещната страна. И тогава се чудя как да реагирам.

# 46
  • Мнения: 2 439
Както писах и в другата тема - аз съм единствената от родата в БГ. От средата на юли до края на август се виждаме с нашите роднини и приятели, но всичко е стиковано - график, заведения, подаръци. Всичко е на макс.
 bouquet

# 47
  • Мнения: X
Не ме натоварват, даже напротив. Най-близките ми хора, изключая родителите, живеят в чужбина. Цяла година ги чакаме и когато си дойдат купона започва. Вярно, че настъпва малка лудница, бебета, деца, родители, но ние сме свикнали да сме италианска фамилия и случващото се не е нищо ново под слънцето!
Иначе днес разбрах, че моята приятелка си идва след 3 седмици, веднага направихме план кога и къде ще се видим. С удоволствие си съобразявам плановете с нея и семейството ѝ, важното е да се видим и децата ни да се познават!

Последна редакция: вт, 08 авг 2017, 21:57 от Анонимен

# 48
  • Мнения: 497
Извинете може ли линк към другата тема за която споменавате . Благодаря !

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Коя е тази  тема и тази тема и тази потребителка, от която тръгна цялата драма?

Напълно възможно е завърнали се от чужбина за ваканцията да натоварват хората, с които се виждат, и то по една съвсем банална причина - в един момент започва да изглежда като "много се радвам да ме видите колко съм успяла".
Връщам се да чета.

# 50
  • Мнения: 736
  Не, не се дразня на близките ми. Няма какво да се дразня, дори ме натъжава и имам приятелка, с която се напиваме здраво Laughing и тя си излива мъката, че там не е като тук и че й се иска да сме всички там.
  Аз намирам зад цялото това "виж ме колко съм успял", хората, които живеят зад граница, да споделят, повечето от тях са там само заради работата и нямат толкова близки контакти с хора, както тук и им е драго да разказват какво се случва с тях, в така дразнещото "там".

# 51
  • Мнения: X
Коя е тази  тема и тази тема и тази потребителка, от която тръгна цялата драма?

http://old.bg-mamma.com/?topic=989101.msg35390897#msg35390897

# 52
  • Мнения: 3 677
То пък голяма драма, потребителката си говори за "нейните" лични прибиращи се.

# 53
  • Мнения: 690
Че защо изобщо се говори за драма. Авторката пита за мнение, който иска - споделя.

# 54
  • Мнения: 25 739
То пък голяма драма, потребителката си говори за "нейните" лични прибиращи се.
Е, на чуждите няма как да им знае бисерите, всеки за неговите си разказва. Laughing

Последна редакция: вт, 08 авг 2017, 22:14 от So Lucky*

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Цяла тема за това, че се е водила някаква дискусия в друга тема, че някои потребители смятат, че приятелите им емигранти ги натоварват. Сякаш е на 12 и не може да разбере, че други хора могат да възприемат нещато по различен начин.  А и тя си е чувствтителна на тема емиграция.

# 56
  • Мнения: 3 677
Абе аз и за чужди бисери поназнайвам, всякакви ги има. Нейни са си, казала си е мнението за тях.
би ме подразнило, ако беше направила някакво генерално обобщение, подобни малоумия съм срещала из форума, ако беше сложила всички в кюпа, но тя не е.
И както се казва и в другата тема, който си е бил ограничен и глуповат в България, той където и да се премести все ще е такъв...

Да, да, Андариел,  това всъщност е тема относно една друга тема.  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 25 739
Не виждам проблем да има отделна тема, то там и без това е спам на килограм.

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
няма проблем, разбира се. Дотук почти всеки обяснява как се съобразява. След още няколко страници картинката ще се промени.

# 59
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....Сякаш е на 12 и не може да разбере, че други хора могат да възприемат нещато по различен начин.  А и тя си е чувствтителна на тема емиграция.
Тя направо е болна на тема България. Всичките ѝ теми са какви са гадни хората тук, каква ни е скапана държавата, институциите, но като се прибира иска да ѝ слагат червен килим.

Общи условия

Активация на акаунт