Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - ТЕМА 7

  • 65 675
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 208
Ако наказанията са такива каквито ги описвате,би трябвало да няма нищо притеснително.Сега говорих с нея и ми каза че в групата само едно дете го оставят да стой от време на време на столчето.Явно това ще е.Аз нито у дома нито навън я наказвам.Минавам за сега само в обяснителен режим.А и тя всичко разбира,въпреки че от време на време се прави,че не забелязва какво и говоря.Онзи ден ми разля бирата,а няколко дена преди това счупи една чаша.Поскарах се малко,даже и не повиших тон.Ама е палава де,като повечето Simple Smile

# 721
  • Мнения: 5 513
Поговори с родителите на деца от по горните групи.Те ще ти кажат най -добре.
Не знам твоето колко е палаво ,ама мен ме е страх да отворя вратата на дома след работа.Такива ми забърква ,а е на 9 години.
Да са здрави само.Иначе ще ми е скучно и ще се чудя къде да си харча парите.Два часа да го няма и като ме налегне едно спокойствие и се чудя дали не съм умряла.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 208
Определено ще потърся родители от по горните групи.Иначе,да палава си е.Няколко месеце след като проходи,започна да се катери по холовата маса,кухненската маса(хич да не е,тя около 70-80см висока),столове.Не е падала,ама аз на тръни.Прави и бели ест.,то кое ли не прави Simple Smile
При мен не е два часа,а 15 мин.Сутрин я оставям на градина и се прибирам за малко у дома да пооправя и като не я видя и ми става криво,после минава разбира се,ама......Е,как пък един ден не беше по-различен.Всеки път едно и също:криво!А ще стане вече почти година от как е на градина.Както и да е.Да са здрави!

# 723
  • Мнения: 5 513
И аз не мога да си представя живота си (вече) без детето.Знам ,че мога да пътувам,да изкарвам по -голяма заплата,да се забавлявам доста по качествено отколкото ,като бях на 20 г...но никой няма да ме обича,чака ,търси,прави щастлива или разплаква както детето ми.Такава безрезервна любов няма другаде.Знаете факта,че майката бие и се кара на детето ,а то отива да я прегръща.То е моето безценно камъче ,ако и ще и най -голямото паве да е за целия свят.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 208
Децата за това са деца,за да ни пощуряват от нерви и да ни правят щастливи.Второто е за предпочитане разбира се.И наистина няма по-силна и чиста любов от детската Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 725
  • Варна
  • Мнения: 208
Сборните групи в най -крайния случай първа + втора група и трета +четвърта.
Оказа се,че е точно както си писала,едно към едно Simple Smile
Говорих с госпожата,за сега нямам основание за притеснение.
Август ще бъде месеца с най-малко деца в ДГ.
Дано цялото лято мине така спокойно.

# 726
  • Мнения: 5 513
Радвам се ,че си спокоен.Аз все си повтарях ,че след ,като другите деца са преживели яслата и градината и моето ще може.

Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 06:15 от : )Деси : )

# 727
  • София
  • Мнения: 9 577
Здравейте!
И при нас вече са сборни групи. Нашата група този месец ще са си само те, защото повечето деца от групата няма да отсъстват, но от следващия месец ще ги съберат с друга/и група/и. Не знам как точно ще го направят, но може би зависи колко деца ще има в градината.
Относно наказването, и при нас ги изолират на столчето. Понякога май ги наказват в ъгъла, което не ми се нрави особено, но тази година моето диване е диване предимно вкъщи, в градината май схвана, че е по-добре за нея да слуша. Е, тя си е доста своенравна по природа и понякога госпожите казват, че не винаги е изпълнителна, но поне в общи линии спазва правилата и по-рядко я наказват. Надявам се до догодина съвсем да израсте това поведение или поне да схваща повече в кои ситуации може да си го позволи.
Аз съм на мнение, че този й характер може да й бъде доста полезен в живота, но трябва да схване, че не навсякъде може да бъде своенравна и да усвои добре правилата,  да се научи да ги спазва, за да има по-малко проблеми. Иначе аз с моята отстъпчивост и примирение цял живот съм си патила от доброто си възпитание и се радвам, че тя си държи на своето.

По повод предстоящата ни почивка на море поръчах на малката една гривна за ръката с изписани телефонните номера на мен и на баба й. Силиконова е. Пише, че издържа дълго време и може да се мокри. Дано не се налага да влиза в употреба, но ми се струва полезна при по-малки деца. На дневен ред излиза проблемът как да я накарам да я носи, защото вчера й я сложих за проба в МОЛа и след 10 минути вече искаше да я сваля, едва я придумах да издържи до вкъщи с нея. Разбира добре необходимостта от гривната, сама си избра цвят, радва й се, но я дразни с нещо докато е на ръката й. Дано да свикне.

# 728
  • Варна
  • Мнения: 208
Относно наказването, и при нас ги изолират на столчето. Понякога май ги наказват в ъгъла, което не ми се нрави особено,
На мен,не само че не ми се нрави,но само ако подочуя нещо подобно за което и да е дете в градината,щото имам познати родители и в по-горните групи,веднага ще скокна при директорката.А тя хич да не е,се вслушва в родителите.Останал съм с такова впечатление.Ще видим,дано не се стига до там.
Надявам се събота/неделя времето да е хубаво и да сме на плажа.
Simple Smile

# 729
  • Мнения: X
Здравейте,

Публикувам като анонимен, защото все още нещата при мен са "прясни", така да се каже. Имам доста познати във форума и избягвам всякакви допълнителни стресове с обсъждане за моя статус. От София съм и сама отглеждам детето си. Разделихме се по моя инициатива. Честно казано закъснях според мен с години. Просто все се надявах, че нещо ще се промени. Проблемите са били от естество, че нямаме нищо общо - нито хоби, нито интереси, нищо. От там някак с течение на времето просто станахме съквартиранти. Не желая да възпитавам такъв вид връзка у детето си, затова реших, че е по- добре да продължим сами напред.
Основните проблеми, с които се сблъсках са комуникацията с други хора. Опитвам се всеки ден след градина да сме навън по площадките или с някакви познати, но честно казано обикновено сме си сами. Имам усещането, че хората, които разбраха за ситуацията се отдръпнаха. Не страдам от това, не ме интересува другите какво мислят. Затова се зачудих дали има някакви сбирки или нещо такова на хора, отглеждащи сами децата си. За комуникация, споделяне на опит и тн. Физически срещи, не само такива във виртуалното пространство?

# 730
  • Варна
  • Мнения: 208
Нашите госпожи в градината са доволни от детето.Мирна,послушна и изпълнителна,даже и я хвалят.Обачеее у дома изобщо не е така.Понякога като се заинати за нещо и минава доста време докато пооправя положението.Вижда къде и минават и къде не номерата и умее да манипулира.Но ми се струва,че колкото повече расте,толкова по-добре усеща кога минава границата.Още и е трудно да контролира емоциите си поради възрастта,ала всичко с времето си.И друго нещо което съм забелязал е,че помни какво сме правили примерно преди 14-18 месеца.Та тя няма още дори 4г.
Вашите и те така ли помнят или ние сме по-скоро изключение?

# 731
  • Мнения: 5 513
Моя е с голяма памет.Учудващо с години назад.Намира играчка с която не е играл с години и казва кой му я е подарил за третия му рожден ден.На 9 години е.И още много такива примери.Ако му кажа, че другия петък ,като стане от сън ще му дам топка без да отварям дума цяла седмица за това в петък ,като стане първия въпрос ще е къде е топката.И това се случва откак е станал на 3 години.Каквото и да му поръчам за ден,за час и т.н. винаги помни.Да предаде нещо,да вземе нещо...забравя ,ако му е удобно.Класната още в първи клас забеляза тази му черта + безкрайно добрата му ориентация в пространството.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 208
Не съм коментирал това с помненето,та ми е интересно.Ама щом и твоето момче е запомнил толкова неща и то с години назад,явно е нещо нормално.И факт е че наистина помни избирателно,особено това което и изнася.Стане ли дума,за играчки и игри,рецитира си,като две и две.Обаче като и напомня че трябва да си прибере нещата с който си е играла например ми отговаря "А,така ли"?
Щото няма желание.За съжаление,ни се налага на всички да правим някой работи с нежелание.Няма как.И по-добре да свиква от сега.

# 733
  • Мнения: 488
Моята девойка е на 11 и понякога  ме изненадава с разни детайлни спомени от когато е била 3г.  Сина ми няма спомени от тази възраст на 8 е.

# 734
  • shumen
  • Мнения: 18 097
Моето и то доста неща помни от преди години.
Деси,да,и аз си помислих,че там може да е твоя щом има библиотека отгоре.Аз ходих също да питам там за Август месец като почива градината,но се оказа,че няма места,а и е малък все още ми казаха.След две години да заповядам пак,но май местата се пълнят бързо и трябва да отида доста по рано.

Общи условия

Активация на акаунт