Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - ТЕМА 7

  • 65 676
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • shumen
  • Мнения: 18 097
Дари,как са изкарали в Трявна малкия днеска.
Нашия вчера идва и пак ме ядоса.Сега си е наумил,че трябва да даде едни излишни пари и да купи на малкия акумулаторна кола,а има ли къде да я кара не пита.

# 706
  • Мнения: 11 570
Акумулаторните не са ли за малки, от тия с дистанционното. Прахосване на пари е за мен такава кола. Моя имаше. Цяла нощ се зарежда, половин час кара. Ако е такава де.

Всичко искаше нашата госпожа- дъждобран или чадър, сандвичи, вода, джобни, плик за повръщане, къс ръкав, суитчър, шапка.

Добре си е изкарал. Раздали им свидетелствата е едно едновремешно школо, забравих как се казваше, и той, понеже ходи там със свеки преди няколко седмици, се правил на екскурзовод. Госпожата го похвали, че много я е слушал този път.
Другите деца купили магнитчета за майките си, моя извади една хармоника- това му харесало. Не че няма вече две и ми надува главата.

Тръгна на занималня от днес, която е на майната си. Отиване и връщане пеш, час и половина, с отбивки до тоя и оня магазин, естествено. Ама имало курсове по компютърна грамотност за малки. Айде, съгласих се. Миналата година беше в тази до нас. Един ден ги накарали да си носят лопатки, ще копаят съкровище. Баща му го беше пратил с метална, градинска лопата, пак неразбрал. На басейн ги водеха. Да видим тук как ще е. Едни млади какички са, които не смеят да им се скарат, ще им се качи на главите. Днес ще разгледам базата, че само два пъти съм го вземала оттам, и то все ги хващам навън, на път за барчето. Дано днес успея.

# 707
  • Мнения: 488
Моите свършват чулилише тази седмица и всеки ден имат партита, церемонии тържества, а дребен беше и болен.Днес го пуснах на училище че искаше да присъства на партито на класаи сега се моял да зкара деня и да не мис е обадят че е с Т.   Луда калинка съм от търчане и все нещо не съм купила и приготвила, разбора се децата ме информират в последния момент  какво трябнвало да се занесе  и коагд а ида на церемония(че каката завършва осносното училище и наесен сме в друго).
Весело лято на децата и много забавления.

# 708
  • Мнения: 5 513
Аз пък го записах на близка занималня до обяд....само дето не го водих два дни ,защото не разбрах кога започват.Госпожата ми звъня днес.Иначе е едно левче за 4 часа.Нищо не правят или всеки прави каквото си иска.Но поне до обяд ще е на сигурно място.
За колата и аз мисля ,като Дари,че са за по-малки деца.Нашия на 3 г беше ,като караше и се клатеше напред да вървяла по -бързо.Остави ,че слизаше в движение.Но пък ,ако детето ще се радва...защо не.
Аз търся къде да почиваме.Не ,че няма но ми се иска нещо по -различно ,а нищо не харесвам.Единственото ми условие е  да не е на повече от 150 км.То проблема идва,че детето ще иска на море (защото всички ходят ).Аз не харесвам морето ,а планина с басейн.И ....става мазало.

# 709
  • Мнения: 11 570
Деси, в Шумен ли бяхте? Освен Варна, или бунгало, наблизо...
Хванах се за главата с тая занималня.
В една стая бяха нашите, голямите. Докато говорим с госпожата, се биха, хапаха.
А като питах за цените...
180 лв.като начало. 15 на седмица за обяда, за сутрешна и следобедна или им слагаш нещо, или даваш пари и ги водят на барчето. Нашия бил записан на програмиране, 40 кинта и там. Отделно имат безплатни тенис, футбол, декупаж.
И като сметна билети или такси, не излиза сметката. Той баща му плаща занималнята де, но...

# 710
  • Мнения: 5 513
И при нас в занималнята ще са само игри и забавления.Затова писах,че нищо не правят.А на втория етаж има библиотека.Поне по една книга да прочетат.
В Шумен сме.Аз бунгала отдааавна не съм ползвала.И нещо ме е страх да рискувам.То това е другия ми проблем ,че  хем да е различно,хем ме е страх да рискувам да не си проваля почивката.В местноста Траката край Варна има хубави малки семейни хотели.Някой са и с басейни.
http://hotel-margarita.net/bg/
Този е там.И на други се спрях.
Накрая ще отида на планина.Варна е близлко.Като отидем няколко съботи/недели на море и ще си вземе мерака.

# 711
  • Мнения: 11 570
Не знам. Аз и в друга тема писах, че ми е иделно да почивам на планина лятото, с външно басейнче. Не че почивам.
Това от линка изглежда добре.

# 712
  • shumen
  • Мнения: 18 097
Дари,леле,много скъпа тая ваша занималня.
Деска,къде го записа твоя?Да не е в читалището на Гривица,че се сещам,че там има библиотека.Аз моя миналата година го бях записала Август месец като почива градината в Младежкия и останах доволна.За тази още не знам как ще е,но мисля от 23.07.до 20.08.да почива,че нали пак сме на Трявна и после море и да ги съчетая с почивката.
Неед,да се оправя скоро детето.
За колата и за мен са пари на вятъра и затова убеждавам баща му да не му купува.
Аз ще се побъркам вече.От вчера сме контактни и на скарлатина в градината и само се моля да не се разболее,че тъкмо се оправи от варицелата и ходи 2-3 седмици и сега това чудо.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 208
Здравейте.Имам дете в първа група наДГ.До преди няколко дена  беше болна-с херпанагина според личната,но вече е добре и тръгна отново на градина.Въпроса ми е че са сборни групи.Зная че нямат занимания и повечето време играят.Но ако някой знае що е то (сборна група),моля да ми го разясни.Събират ли деца и от втора/трета/четвърта или обединяват по някаква си схема дето не мога да я разбера?Някак си не ми се струва нормално да обединят първа с трета и четвърта.Ще питам и госпожите довечера.

# 714
  • Мнения: 5 513
Ще ти кажа как беше при нас ,но не мисля ,че е еднакво за всички градини.
При нас през цялата година децата от четирите групи + госпожите имат общи занимания.Напр. 4 група ходи да помага за обяда на децата от първа група (не всеки ден ) ,трета група ходи да носи играчки с втора група и т.н. И децата познават всички деца и всички госпожи.Сборните групи в най -крайния случай първа + втора група и трета +четвърта.Но в нашата градина се приучваха по -големите да се грижат и помагат на по -малките.И не е имало проблеми.По принцип в самата градина имаха много строги мерки към боя и обидите между децата.И такива инциденти бяха изключения.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 208
Аз съм от Варна,въпреки че госпожите и ДГ са на ниво,се  опасявам че при наличието на около 100-150 деца през цялото лято посещаващи градината,ще се получават инциденти с по-малките,дано не съм прав.Днес не успях да си разясня ситуацията,утре сутрин се надявам да имам повече инфо.

# 716
  • shumen
  • Мнения: 18 097
Деси,в коя градина е това?Моя е в  Брезичка и госпожите са на същото мнение за боя и обидите.Е, случвало се е децата да се скарат,но пък госпожите бързо се справят с тях като им говорят и наказват.
При нас в сборните ги събират всички деца от всички групи.
Деси,ти къде го записа на лятна занималня твоя?

# 717
  • Варна
  • Мнения: 208
Деси,в коя градина е това?Моя е в  Брезичка и госпожите са на същото мнение за боя и обидите.Е, случвало се е децата да се скарат,но пък госпожите бързо се справят с тях като им говорят и наказват.
При нас в сборните ги събират всички деца от всички групи.
Деси,ти къде го записа на лятна занималня твоя?
И как ги наказват?В какво се изразява това?Ако ще е,да си стоят на столчето и да мируват ок,но ако е нещо друго ще съм доста притеснен.

# 718
  • shumen
  • Мнения: 18 097
Точно това е наказанието.Да стоят мирно и да не играят с другите деца.

# 719
  • Мнения: 5 513
В „Изворче” беше на градина.
В читалището на Гривица е на занималня.
При нас при провинение -удряне ,обиди,караници за играчки и т.н. се състоеше във спиране на играта на цялата група.Всички сядат на столчетата и се започва едно нищене на ситуацията и примери и извинения и т.н. В един момент децата схващат ,че ако искат да играят не трябва да се бият и карат ,а да се обърнат към госпожата.Като в 3 и 4 група започнаха да изолират агресорите и сами да си казват ,че не трябва да се карат ,защото ще им спрат играта.Пък и на кой му се слушат едни и същи тиради 4 години.

Общи условия

Активация на акаунт