Как върви бизнесът, момичета?

  • 21 197
  • 211
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Уиш, прави сделката. Аз така изтървах биткойните Simple Smile.

Споко, БГ Мама ще пусне собствен coin:) не знам как още не са се сетили, има такива платформи- потребителите си плащат с дигитални пари за мнения. Натискаш полезно и написалият мнението получава плащане.
Но бих искала да срещна човека, който ще е готов да плати за мое мнение...
В брой?  Laughing

# 31
  • Мнения: 4 841
Аз се размислих за форумното си поведение, и всъщност осъзнах, че това, което рекламирам всяка година покрай 15-ти септември, са раниците Herlitz. И как да не, като синът ми ползва една четири години, след това две години я ползва второ дете, а в момента втора година ще я носи трето дете! Осем години активно ползване от момчета и не е мръднала! След този мой положителен опит, интересно ми е кой пост за 20 лв ще ме накара да купя раница "Чичо Пенчо" или "Бул-уч-ран" Close

Но бих искала да срещна човека, който ще е готов да плати за мое мнение...
Сирен, имаш безценни мнения, заради които наистина бих пуснала монетка. Но имаш и такива, заради които на човек му идва да те гръмне Joy

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Тия Херлитц и аз ги харесвам, ама не издържат по 8 г. Само около 3....

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Като си погледнах броя на постовете и после като сметнах по 20 лева на пост, се почувствах милионер. Добре де, четвъртинка милионер. Laughing

По-скоро пропуснати ползи. Wink

Има неща, които не са за продан. Всеки си решава кои са те за самия него.

Аз с такива като цитираните в първия пост не искам да имам нищо общо. Смърди отдалеч, както се казва.

# 34
  • Мнения: 3 371
Като си погледнах броя на постовете и после като сметнах по 20 лева на пост, се почувствах милионер. Добре де, четвъртинка милионер. Laughing

По-скоро пропуснати ползи. Wink

Има неща, които не са за продан. Всеки си решава кои са те за самия него.

Аз с такива като цитираните в първия пост не искам да имам нищо общо. Смърди отдалеч, както се казва.

Анди, с тази оферта, ти направо можеш да зарежеш логопедията  Simple Smile

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз ще стана отново майка-домакиня....

# 36
  • Мнения: 1 399
За изпляскано мнение ни в клин, ни в ръкав, и 2 лв са много. Не знам дали някой плаща за такова животно, сигурно има и такива рекламодатели, но то е толкова просташко и видимо, че не си заслужава коментар. Предполагам високо се оценява завоалираната, интелигентно направена реклама. Например, постът за раниците Херлиц, ако беше такъв, директно си изкарва поне 50лв. Вероятно се следят и доста допълнителни неща - търсене, време, историята на дадения потребител. Все пак маркетингът и рекламата са и наука до някаква степен, изкуство също.
Друг е моментът, че границите в днешно време са много размити. Рекламата отдавна е излязла от страниците на вестниците и блоковете по ТВ. Кое точно е реклама, кое доволен потребител? Кое заплащане е морално допустимо - карта за намаление/ваучер или кеш?
Ами ако потребителят все пак рекламира продукт, който наистина чистосърдечно харесва, но все пак взима и пари за добрите думи?
В общи линии, или всичко трябва да се регламентира много строго, което би обезсмислило съществуването на форуми извън клюкарските теми, или да се оставят нещата на само себе си. Все пак, хората имат и мозък, и дори собствената им майка им да им е прехвалила вълшебния препарат против петна за 30лв, никой не може да ги спре да го гугълнат и да видят че е от али-то за 2 долара.

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
А, сакън, няма да я зарязвам! ще го използвам като страничен доход даа го вложа в работата си - обучения, хубав кабинет... В икономиката има една Бостънска матрица - там фирмите или отделите на фирмите се разделят според стратегията  - дойна крава, куче..., третото не го помня кое беше, и последното е звезда. Това ще ми е дойната крава, за да си развивам звездата -логопедията. Ама няма да ме кефи, все пак си работя с името и авторитета, не си заслужава да го петня с разни съмнителни търговски операции и манипулации.

# 38
  • Мнения: 15 960
Нещо имате доста идеализирана представа за бизнеса, как всичко трябва да е честно и почтено.

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво точно имаш предвид?

# 40
  • Мнения: 15 960
Ами сякаш масово всичко им е точно, а току прочетем в пресата, как и най-великият бизнес е хванат в крачка.

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Те се чувстват в правото си да го правят. Разликата е в мащаба само и колко време е минало до хващането.

# 42
  • Мнения: 15 960
Ами защо и някой с дребен бизнес да не реши да мине метър? Ми така де, да не е по-глупав. Mr. Green

# 43
  • Мнения: 3 371
Не съм чула за честен и почтен бизнес, но знае ли се, може и да има някъде newsm78

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
Тук вече и зависи какво се разбира под честен и почтен. Има толкова тънки непочтености, които формално са законни, но не са морални. Колко често има заблуда на потребителите, лоши търговски практики.

Общи условия

Активация на акаунт