Поредна изневяра!

  • 65 960
  • 937
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: X
Сега, не виждам нищо нередно и нищо, което предполага светване на лампички в това свекървата да прехвърли имота си само на сина си, а не на сина си и снаха си по равно. Всеки родител би постъпил по първия начин, без изключение! Аз поне със сигурност.
Ако съм родител, и аз бих постъпила така. Ако съм снаха обаче, ще ми светне лампичката, че се налага аз да се погрижа за моите собствени интереси, ако не искам някой ден да се окажа яко нахендрена.

# 856
  • Мнения: 54 935
Сега, не виждам нищо нередно и нищо, което предполага светване на лампички в това свекървата да прехвърли имота си само на сина си, а не на сина си и снаха си по равно. Всеки родител би постъпил по първия начин, без изключение! Аз поне със сигурност.
Ако съм родител, и аз бих постъпила така. Ако съм снаха обаче, ще ми светне лампичката, че се налага аз да се погрижа за моите собствени интереси, ако не искам някой ден да се окажа яко нахендрена.

Именно.
И няма да се товаря да гледам майка му, ще потърся начин да устроя себе си.

Ами гледали са да я ощетят, независимо дали е законно. И това се е случило доколкото схващам много преди тя да разбере за изневерите му. Сакън, да не му вземе една стая от апартамента. Нищо че и той една стотинка не е дал за имота. Още тогава си е проличало колко държи на нея и какъв ще е края.


Защото нито е изплащал, нито е строил и градил, за това, защото мама и тати всичко са му поднесли има сили на дърти години мацки да люби. И защо да е законно, апартамент с опция за гледане в случая се полага по-скоро на авторката. Изкараха я мързелива и всякаква, а тя болна, ходи на работа и свекърва гледа, а пръдльото 10 години любов върти. Тия дето са толкова ербап кога ще направят това? То не е като да чукаш злоба по клавиатурата!

Отговорих ти по-горе. Peace

# 857
  • Мнения: X
А ти как би се почуствала, ако мъжа ти се възползва от ''законното си право'', да придобие само за него, жилището в което живеете, при условие че знае, че нямаш и ти нищо.  Интересно ми е, ти какво би направила в такъв случай,? И какво ще ти е отношението след това с мъжа си и майка му?

# 858
  • Paris, France
  • Мнения: 14 388
Кой да я ощети?
И защо да ѝ приписва стая от имота си свекървата?
Ако някой трябва да реши дали да раздели с нея собствеността си, това е съпругът.
Щом не го е направил, значи е имал причина- в случая, знаел е че не би я изгонил, каквото и да стане.
И го доказа с действията си.

Можела е да поиска приписване или дарение срещу гледане, но не и е било удобно, може би. Защото се оказва, че си е загубила безплатно и безвъзвратно времето в гледане на свекърва си. А сега в бг-мамма и обясняват каква лентяйка е била и колко е глупава. Колко от вас биха гледали безплатно стар, болен човек ако не им е близък кръвен роднина и ако даже е признавал, че не ги харесва и не ги иска? Да беше отишла да гледа стари хора в Италия, сега щеше да има собствен апартамент и може би нов, по-щедър съпруг.

# 859
  • Мнения: 18 956
Ако роднина на мъжа ми иска да му припише имот, естествено че не бих очаквала да припише половината на мен. Това са наследствени, роднински неща.

# 860
  • Мнения: 1 267
Дева, ти да и аз - да, защото доходите ни позволяват, но жената е дала наистина каквото и е по силите.
Познавам хора с диабет, като нейния, а не този от плюскане, който го развиваш на дърти години, е вярвам, че и е било тежко и то много години и е било. Това и е дала съдбата и тя е също дала на близките си макса. Не съм съгласна, че просто може някой да я изрита. И пак казвам - мъжът и е просто половин мъж, защото той дом не е градил.

# 861
  • Мнения: 18 956
Какво значи "Не съм съгласна, че просто може някой да я изрита"? Животът е крайно отвратителен на моменти, на улицата остават жени с малки или болни деца! Мъже изритват бременни жени вън от жилището си, това е гадната действителност. На тях по-леко ли им е? Изобщо не е справедливо! Но човек трябва да гледа да се защити, да се спаси, не да блее вечно колко са зле нещата и да се надява, че "доброто ще победи". Побеждава, ако му помогнеш и ти. Това е.

# 862
  • Мнения: 54 935
А ти как би се почуствала, ако мъжа ти се възползва от ''законното си право'', да придобие само за него, жилището в което живеете, при условие че знае, че нямаш и ти нищо.  Интересно ми е, ти какво би направила в такъв случай,? И какво ще ти е отношението след това с мъжа си и майка му?

Ами то е като да ме питаш как бих се почуствала, ако моят мъж е очаквал да получи половината от апартамента на родителите ми?
Как ще стане тази работа? Thinking Thinking Thinking

Нито съм толкова наивна, че да очаквам да получа такова наследство, нито съм толкова гламава, че да облагодетелствам мъжа ми. Naughty
Ако са го купували с общи средства е съвсем различно. Peace

# 863
  • Мнения: 14 170
А ти как би се почуствала, ако мъжа ти се възползва от ''законното си право'', да придобие само за него, жилището в което живеете, при условие че знае, че нямаш и ти нищо.  Интересно ми е, ти какво би направила в такъв случай,? И какво ще ти е отношението след това с мъжа си и майка му?

Как трябва да се почувстваме? Може би е трябвало да го разубеди да откаже жилището, което им се поднася даром и на тепсия, и да се изнесат на квартира? Свекървата ѝ е показала от ден първи, че не я иска. Логично е, че ще направи така, че жилището да е само на сина ѝ (като родител и аз бих направила така, дори и да харесвам снахата). Интересно ми е ти какво би направила, ако твоите родители искат да ти прехвърлят жилище, но да е само на теб. Ще го откажеш ли?

# 864
  • София
  • Мнения: 24 839
А ти как би се почуствала, ако мъжа ти се възползва от ''законното си право'', да придобие само за него, жилището в което живеете, при условие че знае, че нямаш и ти нищо.  Интересно ми е, ти какво би направила в такъв случай,? И какво ще ти е отношението след това с мъжа си и майка му?

Не е въпрос на възползване, а на добра воля от страна на родителя.
Аз затова те попитах дали ти си имала собствено жилище, независимо как придобито и да си прехвърлила половината на мъжа си?
Или обратното да е станало.
Защото, когато човек няма нищо, лесно го дели с другиго, но когато има- нещата стават по- сложни- такива сме си хората. Peace

# 865
  • Мнения: X
Evana, не зная дали имаш деца, но ще ми бъде много интересно да разбера дали един ден ти би прехвърлила жилище 50% за сина/дъщеря ти и 50 за снахата/зетя.

# 866
  • Шумен
  • Мнения: 1 460
Аз се чудя какво странно виждате, че апартаментът реално е прехвърлен като дарение от родителите на мъжа? Апартаментът е бил купен от тях и е прехвърлен точно като дарение с право на ползване на определена част докато родителите са живи. Естествено че мама ще се погрижи. В България е така. Деситабг обаче изобщо не я касае това, защото така или иначе апартаментът не е купен от  самите тях по време на брака и не се явява тяхна обща собственост. Ако съм разбрала правилно от писанията й. Никой не изкарва съпруга света вода ненапита, обаче всеки има право да си търси щастието. Авторката досега е стояла и си е траела не знам колко години. Защо? А опита на  чужди законодателства хич не е уместно да се цитира тук. В България всички знаем какво представлява Семейния кодекс и как след един развод контрата си е в жената по всички линии. Издръжките за деца са смешни и не се плащат въпреки  съдебни решения, ще ми говорите за издръжка на съпруга или съпругата?! Деситабг яко ще го отнесе, защото реално нямат какво да делят най-вероятно. Изобщо това с оставането в неговото жилище хич не е вариант за нея в дългосрочен план, колкото и джентълменско да изглежда на пръв поглед. Няма да има проблем ако има още едно и всеки с по нещо, ама то не е така очевидно...А и новата дама ще се включи  в уравнението рано или късно със сигурност.

# 867
  • София
  • Мнения: 24 839
Новата дама ще се включи ако авторката и щерката не спрат да искат пари и обгрижване.
Ако продължават да го цицат, ще бъде натирен обратно с багажчето и тогава чудото на Десита ще е голямо.

# 868
  • Мнения: 13 530
Ако детето е едно не виждам никакъв смисъл от това прехвърляне и даряване на имот, то и без това си го наследява, вече ако са повече децата, тия мероприятия се правят по различни причини

# 869
  • Мнения: X
Имам да, дори 2. Син на 19г. И дъщеря на почти 5.
Ако имам само един син и виждам, че той  не е стока., нищо няма да му приписвам.  При условие, че има и вероятност снахата да ми бърше задника. Или ще припиша на внучката си. Аз знам за 2 такива случая. Лишиха синовете си от наследство, заради подобни изпълнения. И двамата си зарязаха семействата, но и излязоха на квартира. Нито единия и до ден днешен не успя да закупи имот. Децата им, вече семейни живеят в апартаментите.
За дъщеря си, ще направя всичко възможно да има имот още преди брака, защото жените сме много по- уязвими в такава ситуация.
 Абсурт, не увъртай, а кажи ти как би постъпила, не като родител , а като жена, ако си на мястото на авторката. Не сега, а когато са я прекарали съвсем законно.?

Общи условия

Активация на акаунт