Дъжд вали и стегна студ, но мамите от ИБ трепят вируси с Мавруд

  • 32 491
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • NE
  • Мнения: 10 999
И аз взимам бележка без да го водя. То цялата болница вдига на главата си.
От новите памперси дето тръгнаха от началото на годината съм много разочарована. Турските също трудно се намират вече. Пробвах едни Mamia ... добре бяха, но пропускат, но аз взех 4+. Английските имат къде-къде по-добро качество. Сега 2 кашона си намерих за 54 лв. Преди си пръчвах едни актив фит памучни на Памперс и бяха много добри. По разните му групи във фб има много оферти.

# 46
  • shumen
  • Мнения: 18 069
Аз ще трябва да взема извинителна бележка,а не ОЗБ.Ако беше ОЗБ хич нямаше да си правя труда да го водя с мен.
При нас понеже в Петък нали го върнаха след обяд,госпожата каза,ако ще отсъства няколко дни да мина да взема материалите,да учим у дома.Да,ама аз дали имам време,а и дали ме слуша е отделен въпрос.

# 47
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Сестра ми каза, че сега бележка се иска задължително от първия ден на отсъствие, защото НОИ проверявали лекарите... това за деца в училище, но може и за предучилищните групи да важи, Нз...

# 48
  • NE
  • Мнения: 10 999
Дани е права. Те нали са предучилищна и искат бележките за да си извиняват месеца. Сега се попълват електронно данните на всички отсътстващи в инфо. системата и се изпращат база данни към РУО и МОН.
Някои училища дори искат и амболаторния лист, но мисля че ги отказаха.

# 49
  • shumen
  • Мнения: 18 069
Бени,да и за предучилищните групи важи това.
Цвете,те от днеска ще са и платени тези бележки вече.
Моето се събуди сега.Още 7 няма,а е кукнал.Това като си е у дома да става му е навик,а като е на градина не мога да го вдигна.
По късно аз ще ходя на лекар,а за него не знам.Може би ще опитам без него да взема бележката,ако не стане тогава да го заведа при педи.Ама той пък тази нощ спа спокойно и не е кашлял.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Сестра ми каза, че сега бележка се иска задължително от първия ден на отсъствие, защото НОИ проверявали лекарите... това за деца в училище, но може и за предучилищните групи да важи, Нз...
Точно това се чудим от миналата година. Естествено наредбата е написана неясно, т.е. касае единствено учениците. Но предвид, че и в детските градини искат извинителни бележки ситуацията остава неясна.

# 51
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Мога да я запитам, защото нейните деца са в училище, но пък ги знае нещата, защото това работи...

# 52
  • shumen
  • Мнения: 18 069
Бени,запитай я.Тя в Шумен в някое училище ли е учителка.В кое?

# 53
  • NE
  • Мнения: 10 999
От миналата година се дава справка към РУО, МОН и социалните за броя отсъствия на всяко дете като се пише дали са извинени или не. При 3 неизвинени отсъствия за месец се спират надбавките. Затова искат бележката за да знаят дали да ги пишат извинени и да имат черно на бяло документ при проверка (има доста често такива проверки).

# 54
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Това с бележките от първия ден е мега тъпо. Защото никой лекар не знае колко ще протече една болест и как ще я изкара детето. Той трябва да даде примерно за 3-5 дена, а ако не се е оправило после да пише нови бележки. Абсурдно е по принцип. Нашата веднъж ми изропта така когато и исках от първия ден. Даде ми я без последна дата. Сега за предучилищната в градината ще попитам довечера как е наистина, защото ако ги искат от първия ден трябва да знаем все пак и да си искаме. Миналата година даже и не вземахме бележки. Но беше различно.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Аз останах с впечатление, че бележката не трябва да е с дата първия ден на боледуването, а в нея да фигурира номер на амб. лист с дата от първия ден. Иначе при боледуване от седмица и нещо ще ни искат отделно и контактна бележка (другата страшна тъпотия, сякаш личният лекар ходи нон стоп след детето, че да знае контактно ли е или не). И наистина няма как ЛЛ да предположи как ще се развие боледуването и няма как да напише Клинично здрав в първия ден на боледуването, нали така?

# 56
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Да, от първият ден тр да е...
danaeka сестра ми работи в Нови пазар в Ново стъкло в Човешки ресурси Stuck Out Tongue Winking Eye и за това ги знае... големият й син е първа година в ПМГ, ако те интересува училище конкретно мога да попитам, защото имам познати в Рио-то...

# 57
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Ема вече 10 дни и нагоре я лекувам вкъщи .. казаха ми в училище просто да занеса една бележка като реша да я водя на училище .. некви странни схеми чета тука ..

# 58
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Ема вече 10 дни и нагоре я лекувам вкъщи .. казаха ми в училище просто да занеса една бележка като реша да я водя на училище .. некви странни схеми чета тука ..
в ДГ ми казаха, че съм имала право и аз да извиня отсъствията на Ивайла по семейни причини и това можело да стане всеки месец. На мен ми се вижда странно и при последното отсъствие, заради гнидите, си взех от личната извинителна бележка. Взимам детски и не ми се рискува. Иначе отсъствия се пишат от 5-годишни нагоре, защото се водят предучилищна, имат безплатни учебници и пр.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 25 254
В предучилищните групи имат право само на 10 дни отсъствия по семейни причини, това поне е сигурно. Аз не вземам детски, но правилата са едни и същи за всички.

Общи условия

Активация на акаунт