Брекети – къде, какви, за колко? -тема 10

  • 110 369
  • 839
  •   1
Отговори
# 585
  • Пловдив
  • Мнения: 6 005
Здравейте! Оказва се,че и на нас няма да ни се разминат брекетите. Дъщеря ми е на 11,от две години лекуваме захапка с апаратче,но зъбите й са криви,челюстта-малка,зъбите растат един върху друг и ще трябва да се наместват. Досега изобщо не съм се интересувала от тази тема и затова разчитам на вас да ми обясните някои неща.
Брекетите ще слагаме есента. Спряли сме се на метални-3600лв ще ни струва лечението за около 2 години. Това е за Пловдив.
Първо искам да попитам кога се появява и има ли болка при лечението? Дъщеря ми е с нулев праг на търпимост и това много ме притеснява.

Другото,което ме вълнува, е след 2 год.,когато ги свалим, няма ли да се върне старото положение,все пак челюстта още е в растеж?

В движение ще имам още много въпроси,а сега се връщам да изчета поне последните две теми.

# 586
  • Варна
  • Мнения: 5 422
Има болка, която бързо преминава просто в усещане. Ще мрънка няколко дни и ще свикне, няма какво да ви притеснява това. Не може да ги махне или да ги забрави като излиза навън. На 11 години вие сте тази, която да решава здравословните й проблеми, тя само трябва свикне да си мие зъбите по-старателно.  Като й се наредят зъбите, ще носи известно време ритейнъри, които да задържат постигнатия резултат.

# 587
  • Мнения: 55
Ако не бях чела мнения в интернет за брекетите и "ужасяващите болки" след поставянето им, досега пет пъти да бях приключила лечението. Така че, хора действайте смело и не отлагайте слагането им! Всичко е много индивидуално, не при всички има толкова силна болка, зависи естествено и от вашият праг на търпимост!

# 588
  • Пловдив
  • Мнения: 6 005
Тя има понятие за болка,защото апаратчето го разширявахме всеки месец. Но го изтърпява за една нощ. Надявам се и това с брекетите да е подобно,защото аз също бях чела за страхотни болки и затова попитах тук- да ми кажете от опит Simple Smile

# 589
  • Мнения: 1 008
Хапвате ли ягоди и череши - заради оцветяването питам.......  Sad

# 590
  • Мнения: 812
Тя има понятие за болка,защото апаратчето го разширявахме всеки месец. Но го изтърпява за една нощ. Надявам се и това с брекетите да е подобно,защото аз също бях чела за страхотни болки и затова попитах тук- да ми кажете от опит Simple Smile
Не,дискомфорта няма да изчезне за една нощ,понякога продължава до една седмица,а при по-голяма чуствителност и по вече.При моя син беше при всяко сменяне на дъгата,хранеше се с по течни и меки храни.По- голяма е болката при ваденето на неизлезлите мъдреци,ако това разбира се налага де.По- важното при носенето на брекети е устната хигиена,подържането на здрави зъби и спазване на препоръките от лекуващия.

# 591
  • Варна
  • Мнения: 5 422
Аз след 4 извадени мъдреци, 3 от които - с операция, вече имам коренно различна представа за болка. Grinning
Минаха 2 седмици от както съм с брекети на горната челюст. Ортодонтката каза, че се започва с най-тъничката дъга, така че няма да ме боли много. Боля ме само първия ден, но далеч не беше нещо нетърпимо. Много добре се чувствах като пия студени напитки. Сега има само усещане, и ме болят 2 предни зъба - най-кривите, ако отхапвам нещо с тях, или като ги натискам с четката за зъби.
Засега ми харесва да ги нося. Някак си като знаеш, че и да мрънкаш, и да не мрънкаш, те ще те стягат, не го мислиш толкова! И не се притесняваш да забравиш да си ги сложиш като излизаш или преди да си легнеш. Като дете носих шини и беше много по-гадно. След всяка активация ми се ревеше, не можех да ги издържа и една минута и постоянно ги свалях. Срам ме беше, че фъфля с тях и не ги носих на училище и т.н.

# 592
  • Мнения: 39
Здравейте, да ви кажа накратко за мен. На 30 години съм, по рождение нямам горни втори зъби и кучешките ми се наредиха отпред, както казва брат ми- рядка ограда. Живях в Лондон около 5 години и там обикалях много клиники и всички од ми казваха ще ти ги съберем и изпилим, за да не са остри. Прибирам се в БГ- конкретно в Стара Загора и навсякъде ми се казва да правим място за импланти. Отивам в Лондон и питам защо има толкова голямо разминаване и хората ме убеждават, че единични импалнти за предни зъби не се слагат. Прибрах се окончателно в БГ и първото нещо, което исках беше да си сложа брекети. В Стара Загора уж отидох при най-добрата, в крайна сметка ми отказа без основателна причина. Накрая се принудих и отидох в Пловдив при д-р Симова. Страхотна е!!! Вече сме на финала . Силно я препоръчвам. По-добре се справя и от най- добрите клиники в централен Лондон.
Заради въпросната лично за мен пишнан"ортодонт" Симова не спах две вечери!Отидох на първоначален преглед при нея. Каза ми, че няма спасение за моя случай, и че тя на мое място би си извадила долните четири предни зъба, и би си сложила импланти, защото се очаква с бъдеще проблемът ми да се усложни.Това всичко го изтълкува и прецени без панорамна снимка.Много лошо впечатление ми направи как за краткото време докато ми обесняваше, през една минута и звънеше телефона и тя прекъсваше разговара ни и съответно после ме питаше нещо от сорта на: "Докъде бяхме стигнали" ?
Тръгнах си от кабинета и доста притеснен, но някак си си казах, че трябва да потърся второ мнение. На другия ден попаднах случайно на Хунджев в интернет, обадих се и веднага записах час Казаха ми да си направя снимка и да отивам. Не можах да издържа до края на деня на работа, и още на обяд ходих на снимка и веднага при него. Човекът ми каза, че лечение може да се започне веднага, и няма никакви спънки да протече успешно. 4 месеца от както съм свалил брекетите съм много доволен от постигнатия резултат,а на въпросната Симова,която бях забравил, заслужава да отида и да я навра на кучето в г@@а

Последна редакция: нд, 10 юни 2018, 14:34 от plamеnski

# 593
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Здравейте, да ви кажа накратко за мен. На 30 години съм, по рождение нямам горни втори зъби и кучешките ми се наредиха отпред, както казва брат ми- рядка ограда. Живях в Лондон около 5 години и там обикалях много клиники и всички од ми казваха ще ти ги съберем и изпилим, за да не са остри. Прибирам се в БГ- конкретно в Стара Загора и навсякъде ми се казва да правим място за импланти. Отивам в Лондон и питам защо има толкова голямо разминаване и хората ме убеждават, че единични импалнти за предни зъби не се слагат. Прибрах се окончателно в БГ и първото нещо, което исках беше да си сложа брекети. В Стара Загора уж отидох при най-добрата, в крайна сметка ми отказа без основателна причина. Накрая се принудих и отидох в Пловдив при д-р Симова. Страхотна е!!! Вече сме на финала . Силно я препоръчвам. По-добре се справя и от най- добрите клиники в централен Лондон.
Заради въпросната лично за мен пишнан"ортодонт" Симова не спах две вечери!Отидох на първоначален преглед при нея. Каза ми, че няма спасение за моя случай, и че тя на мое място би си извадила долните четири предни зъба, и би си сложила импланти, защото се очаква с бъдеще проблемът ми да се усложни.Това всичко го изтълкува и прецени без панорамна снимка.Много лошо впечатление ми направи как за краткото време докато ми обесняваше, през една минута и звънеше телефона и тя прекъсваше разговара ни и съответно после ме питаше нещо от сорта на: "Докъде бяхме стигнали" ?
Тръгнах си от кабинета и доста притеснен, но някак си си казах, че трябва да потърся второ мнение. На другия ден попаднах случайно на Хунджев в интернет, обадих се и веднага записах час Казаха ми да си направя снимка и да отивам. Не можах да издържа до края на деня на работа, и още на обяд ходих на снимка и веднага при него. Човекът ми каза, че лечение може да се започне веднага, и няма никакви спънки да протече успешно. 4 месеца от както съм свалил брекетите съм много доволен от постигнатия резултат,а на въпросната Симова,която бях забравил, заслужава да отида и да я навра на кучето в г@@а

Е, защо не отидеш?

# 594
  • Пловдив
  • Мнения: 6 005
Защо и в какви случаи се налага вадене на мъдреци? При всички,при които се слагат брекети ли се вадят зъби?

# 595
  • Варна
  • Мнения: 5 422
Не. Ако си с малка челюст и широки зъби, тогава се налага.

# 596
  • Мнения: 812
Ваденето на мъдреци се налага в различни случай ,понякога от бъдещи евентуални проблеми(когато на пациента започнат да му изникват ,а той/тя вече е приключила лечение с брекети има вероятност от разместване на зъбите)

# 597
  • Мнения: 66
Вадене на мъдреци се налага също и в случаите, когато са ретинирани- растът под венеца и срещу зъбите!

# 598
  • София
  • Мнения: 1 765
Хапвате ли ягоди и череши - заради оцветяването питам.......  Sad
Аз да Peace
Вече се примирих,че до края на лечението няма как да бъда с бели зъбки...И просто си хапвам всякакви храни.С най-твърдите обаче внимавам.Освен орехи,други ядки не ям,както и препечен хляб.
Кафето пия със сламка.

# 599
  • Мнения: 175
Хапвате ли ягоди и череши - заради оцветяването питам.......  Sad
Аз да Peace
Вече се примирих,че до края на лечението няма как да бъда с бели зъбки...И просто си хапвам всякакви храни.С най-твърдите обаче внимавам.Освен орехи,други ядки не ям,както и препечен хляб.
Кафето пия със сламка.
Аз хапвам абсолютно всичко!
Плодове - напоследък основно ягоди и череши:)
Ям и ядки - дъвча ги на задните зъби, чудя се защо ги избягвате?
Пия кафе, пуша цигари - по една кутия на месец, всеки ден по чаша червено вино (без сламки;))
Зъбите ми са идеално бели, не виждам никаква промяна от преди да сложа брекетите (през януари)
Хапвайте си каквото ви се хапва и спазвайте безупречна хигиена, това е рецептата 😉

Общи условия

Активация на акаунт