Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 14

  • 66 994
  • 734
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 3 050
Аз родих нормално в Надежда, не след предишно секцио, но след предишни 4бр. коремни операции, при две от които е рязана и матката.
Между другото, отдавна те чета, Зазу, стискам палци за прекрасна и лека бременност с щастлив финал.

# 436
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
На мен Михова ми каза, че ако няма други индикации, предишно секцио, особено, ако е било отдавна, не пречи да се опита нормално раждане.
При мен няма как да се случи по ред причини, но на предната ФМ, докато кометираше плацентата каза, че ако се вдигне и искам, мога да опитам нормално раждане.

# 437
  • София
  • Мнения: 9 148
Аз родих нормално в Надежда, не след предишно секцио, но след предишни 4бр. коремни операции, при две от които е рязана и матката.
Между другото, отдавна те чета, Зазу, стискам палци за прекрасна и лека бременност с щастлив финал.
Много благодаря Hug Flowers Sunflower
Звучи обнадеждаващо това с нормалното раждане. Не че е ясно дали няма да се повторят същите предни индикации, но поне да знам дали изобщо са склонни.

# 438
  • София
  • Мнения: 23 229
Михова може да казва че може нормално, ама израждащите лекари са съвсем други.
и на мен тя ми каза че няма причини за секцио, ама другите лекари казаха абсурд.
пък даже нямах и предишни операции.

# 439
  • Мнения: X
Зазу и аз много се радвам за теб.
И аз много исках естествено, но бебето искаше друго и ред други обстоятелства наложиха оперативно раждане.
 Аз си мислех, че секциото е режат само кожата и отварят механично шийката.
 Аз понапълнях, но коремът много добре ми се прибра.Докторите, които ме оперираха в просъница бях в интензивното, но те минаха да проверят охеряцията и нещо тежко върху корема ми, него аз си то бях изместила, а те много строго казаха,че трябва са е там, за да се прибере хубаво корема,да няма диастаза, но това аз си го наосвам, защото ми беше мъгла.

# 440
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
т.е. мислиш, че бебето е излязло през влагалището ли?
Много бъркаш.
Слагам в скрит текст, за да не уплаша някоя бъдеща мама:
Скрит текст:
Режат кожа, подкожие, фасция и ги издърпват нагоре, след това механично разделят вертикално коремните мускули (т.е. разкъсват съединителната тъкан между тях), след това режат булото, което обвива матката, режат матката и вадят бебето. След това израждат плацентата, тампонират, в някои случаи се налага да извадят цялата матка, за да спрат кървенето и след това я връщат обратно и започва шев и кройка по обратния ред - матка, було, вертикален шев на съединителната тъкан между мускулите, фасция, подкожие и кожа.

# 441
  • Мнения: 41
Има и клипчета в интернет на секцио, ако някой е любопитен и има здрава психика 😁

# 442
  • София
  • Мнения: 9 148
Клипчетата ще ги пропусна Stuck Out Tongue Winking Eye.
И аз в последствие разбрах, че вадят цялата матка, за да я почистят и я връщат. Добре, че не ги знаех предварително тези неща. Ама и да ги знаех, все тая. При бебе 4.5 кг. без никакви признаци на раждане и с преносване от 5 дни, нямах много избор.
Каквото - такова - да са живи и здрави бебоците и ние, а другото ще се нареди Yum.

# 443
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз съм с миомектомия отпреди 2.5 години и Ослеков ми беше казал, че на база на епикризата и консултация с опериращите, може да се обсъди нормално раждане. Няблюдаващата ме Иванчева, обаче, каза, че нормалното раждане било "безумие" в тази ситуация.

# 444
  • Мнения: 7
Lusinkaa3, хубаво е да се оправи матката, ще има достатъчно място за бебето. Не си спомням точно колко време след хистерото започнах опит. Това все пак лекарят ти трябва да каже. Много е важно на 100% доверието в лекаря, за мен лично това е формулата на успеха.

Благодаря много Simple Smile

# 445
  • Мнения: 7
След хистеро се изчакват 3 месеца преди следващ опит.
Аз съм със седловидна матка. Не я оперирах, защото имам правено хистеро преди това в Щерев (за полипи) и не се е видяло срастване (ако мога да им вярвам де). Когато станах пациент на клиниката започнах при един лекар, който вече не работи тук, д-р Райков, и още след цветната снимка ме предупреди, че с тази матка в никакъв случай не бива да забременявам с близнаци и ще имам бременност с много контракции. Оказа се абсолютно прав. Първата ми бременност от 4ти месец до края бях с ужасно много контракции, всеки месец лежах за задържане в болницата и после вкъщи. Слава Богу износих успешно до 38+гс.
Сега за щастие нямам този проблем (е вече имам Бракстън -Хикс контракции, но те са нормални), явно след като веднъж се е разпънала до край, втория път няма такова съпротивление, а може и да съм имала септум, който да са махнали след раждането или да се е разкъсал сам.

Благодаря много Simple Smile

# 446
  • София
  • Мнения: 6 010
За момичетата, които ще раждат в "Надежда" - да знаете, че бебетата вече ще бъдат завивани с чувалчетата на Angel Baby. Аз лично съм много щастлива Simple Smile

# 447
  • Мнения: 429
Здравейте,искам да попитам някоя от вас правила ли е LEEP в болницата при д-р Еленчев и ако може да споделите мнение за него?
За д-р Еленчев срещнах много добри отзиви. Само веднъж бях при него на преглед.
Успех и моля, напишете отзиви след това.

# 448
  • Мнения: 5 468
Нормално раждане след едно секцио е напълно възможно, но всичко зависи от състоянието на бременната. Ако лекарят прецени, че няма усложнения след секциото и, че предпоставките за предишното секцио са отпаднали, то може да се роди нормално. Прекарани едно или две цезарови сечения, спадат към относителните предпоставки за оперативно раждане отново, т.е. биха могли да доведат до усложнения, но секциото не е задължително и по преценка на лекараля, може да се пристъпи към нормално раждане. Вече, прекарани 3 цезарови сечения са абсолютна предпоставка за оперативно раждане отново, т.е. в този случай то е задължително.

# 449
  • Мнения: 16 914
Мнения за др. Соня Танушева? Прави ехография на коремни органи, но се чудя дали да запиша детето при нея.

Общи условия

Активация на акаунт