Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 14

  • 67 035
  • 734
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: X
До един месец се ходи на преглед. На мен ми дадоха картонче на което пише, че ми се полага преглед след раждане. Аз нямах никакъв проблем, като ме изписваха ме гледаха на ехограф, матката беше като чертичка, в смисъл чиста, като дойде време за прегледа дори лохиите бяха спрели.
 Аз съм изключително доволна от раждането, много ми се искаше нормално, но условията не бяха подходящи.
Имала съм коремни операции, но такова чудо и бързо възстановяване не съм и вярвала, че може да бъде.
Зачудих се режат ли матката при секциото или само кожата на корема?

# 421
  • Мнения: 385
Благодаря за отговора Simple Smile Аз също съм много доволна, с изключение на това, че ми се отваря раната и се налага доста дълго време да ходя на превръзки. Не зная защо се получава така, няколко пъти питах дали аз съм направила нещо, което да го е причинило, но ме уверяват, че не е това случаят. Другото е, някой да не е зашил като хората или просто да си е нещо, което се случва на някои хора понякога Simple Smile

# 422
  • София
  • Мнения: 170
Понеже май отивам към вариант секцио, ще се радвам ако се включат доволни от лекарите си мами Blush
За сега съм се насочила към д-р Ташков, но няма да са ми излишни и лични отзиви  и за други Wink

Д-р Личева и д-р Ненов

# 423
  • Мнения: X
Това отвън ли е? Аз много дълго не можех да си видя раната.
Превръзка поисках дишаща и така заздравя по-бързо. У нас като се ппибрах бях с най-обикновени дишящи марлички, забърсвах със спирт и мажех с едно турско мазило за белези. Аз държах да е открита раната, защото по-бързо ми заздравяваше, но пък бях ограничена откъм къпане. На конците след 7&я ден им се резнаха само крайчетата.
Да не би да си имала алергия към превръзките за къпане и лепилото им и от там да е станал проблем?

Последна редакция: чт, 30 авг 2018, 08:19 от Анонимен

# 424
  • Мнения: 7 488
Здравейте момичета ! След направена ЦВ се оказа ,че тръбите са проходими но имам  странна матка ,по думите на док като емблема на Мерцедес Grinning. Всредата на другия месец ми предстои оперативна хистероскопия при д-р Стаменов,иска да я резне тук там . Искам да попитам дали някоя от вас се е оперирала заради формата на матката?Според док от там най-вероятно идва проблемът за моето безплодие. Благодаря предварително Simple Smile !

Аз съм правила хистеро на седловидна матка и съвсеем малък септум, заради който не искаха да ми правят хистерото, но аз настоях. Нямам идея дали хистерото ми помогна, една година след това забременях 2 пъти. Тази операция ми помогна да износя близнаците. Давай смело, много лека операция Joy

# 425
  • Мнения: 385
Това отвън ли е? Аз много дълго не можех да си видя раната.
Превръзка поисках дишаща и така заздравя по-бързо. У нас като се ппибрах бях с дишящи марлички, забърсвах със спирт и мажех с едно турско мазило за белези.
Да не би да си имала алергия към превръзките за къпане и лепилото им и от там да е станал проблем?
Ами не е от превръзката, а май с конеца нещо. Като ходих една седмица след секциото да резнат конците, всичко беше супер, но докато се прибера вкъщи ме заболя много. Толкова много, че до сълзи се стигна. И на следващия ден забелязах, че раната сълзи от едно място. Казаха 5мм се е отворила. Да ама последните два пъти като ходя, все се отваря по още малко и в понеделник махнаха част  от конеца, който явно трябва остане в мен. Сега съм а дренаж и през ден ми обработват раната. Дано приключи до месец, че все се чудя как да оставя бебо Sad

# 426
  • Мнения: 7
Здравейте момичета ! След направена ЦВ се оказа ,че тръбите са проходими но имам  странна матка ,по думите на док като емблема на Мерцедес Grinning. Всредата на другия месец ми предстои оперативна хистероскопия при д-р Стаменов,иска да я резне тук там . Искам да попитам дали някоя от вас се е оперирала заради формата на матката?Според док от там най-вероятно идва проблемът за моето безплодие. Благодаря предварително Simple Smile !

Аз съм правила хистеро на седловидна матка и съвсеем малък септум, заради който не искаха да ми правят хистерото, но аз настоях. Нямам идея дали хистерото ми помогна, една година след това забременях 2 пъти. Тази операция ми помогна да износя близнаците. Давай смело, много лека операция Joy


Много благодаря за бързия отговор Simple Smile Моята матка незнам към кои спада точно, но малко прилича на седловидна.Честно казано малко се замислям дали въобще е наложително и дали проблема не е някъде  другаде ,но щом Стаменов казва мисля че мога да му имам доверие.Само да те попитам колко време след операцията може да се започне със опитите отново? Благодаря и поздрави Simple Smile !

# 427
  • София
  • Мнения: 10 642
Това отвън ли е? Аз много дълго не можех да си видя раната.
Превръзка поисках дишаща и така заздравя по-бързо. У нас като се ппибрах бях с дишящи марлички, забърсвах със спирт и мажех с едно турско мазило за белези.
Да не би да си имала алергия към превръзките за къпане и лепилото им и от там да е станал проблем?
Ами не е от превръзката, а май с конеца нещо. Като ходих една седмица след секциото да резнат конците, всичко беше супер, но докато се прибера вкъщи ме заболя много. Толкова много, че до сълзи се стигна. И на следващия ден забелязах, че раната сълзи от едно място. Казаха 5мм се е отворила. Да ама последните два пъти като ходя, все се отваря по още малко и в понеделник махнаха част  от конеца, който явно трябва остане в мен. Сега съм а дренаж и през ден ми обработват раната. Дано приключи до месец, че все се чудя как да оставя бебо Sad

Не искам да те плаша и не казвам, че случаят е същия, но...
След първата ми коремна операция ми се случи същото (без болката). 4 месеца се влачех така, на края ме оперираха отново и се установи, че съм направила фистула по целия разрез.

# 428
  • Мнения: 385
А, не ме плашиш:) и аз четох че може да се наложи повторна операция, но силно се надявам да не се стига до там. Таткото няма да се оправи да гледа бебо сам

# 429
  • Мнения: 7 488
Lusinkaa3, хубаво е да се оправи матката, ще има достатъчно място за бебето. Не си спомням точно колко време след хистерото започнах опит. Това все пак лекарят ти трябва да каже. Много е важно на 100% доверието в лекаря, за мен лично това е формулата на успеха.

# 430
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
След хистеро се изчакват 3 месеца преди следващ опит.
Аз съм със седловидна матка. Не я оперирах, защото имам правено хистеро преди това в Щерев (за полипи) и не се е видяло срастване (ако мога да им вярвам де). Когато станах пациент на клиниката започнах при един лекар, който вече не работи тук, д-р Райков, и още след цветната снимка ме предупреди, че с тази матка в никакъв случай не бива да забременявам с близнаци и ще имам бременност с много контракции. Оказа се абсолютно прав. Първата ми бременност от 4ти месец до края бях с ужасно много контракции, всеки месец лежах за задържане в болницата и после вкъщи. Слава Богу износих успешно до 38+гс.
Сега за щастие нямам този проблем (е вече имам Бракстън -Хикс контракции, но те са нормални), явно след като веднъж се е разпънала до край, втория път няма такова съпротивление, а може и да съм имала септум, който да са махнали след раждането или да се е разкъсал сам.

# 431
  • Мнения: X
И аз съм със седловидна матка. Не пречи, нито на забременяване, нито на абортите, но септум не съм имала.
 При секцио режат ли матката?

# 432
  • София
  • Мнения: 10 642
Е как ще извадят бебето, ако не срежат матката

# 433
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Герда, ако искаш мога да ти опиша подробно на лични колко много всъщност режат. Белегът на кожата  е най-малкият. Отдолу всички пластове са шев и кройка, при това има и вертикални шевове, не само успоредни на разреза.
Имам приятелка АГ, която ми обясни какво всъщност представлява секциото и защо в момента имам малка диастаза, следствие на секциото и втората бременност.

# 434
  • София
  • Мнения: 9 148
Има ли някой раждал естествено в Надежда след предишно секцио?
Рано ми е за подобни въпроси, ама да си питам Blush .

Общи условия

Активация на акаунт