Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 15

  • 90 513
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 038
Човек не трябва да влиза гладен тук.

От мен едни Мъфини с плънка от извара
https://www.-spam303-.com/2018/12/blog-post_5.html

# 61
  • София-Младост
  • Мнения: 23 376
BiankaD, и двата ти линка водят до джинджифиловите бисквитки Simple Smile

У нас снощи имаше любимата супа от червена леща и малко от неделната скара.



Показвам и една есетра...ако ви попадне не я пропускайте, много е вкусна.


# 62
  • Мнения: 910
Баница

Сладки със смес от Лидл и домашен конфитюр от смокини от мен


Франзела с чесън и зехтин, салата печен пипер с яйца, сирене и сос, пиперена манджа с мляко (извинявам се за омазаните чинии, но народа беше гладен:)


# 63
  • София
  • Мнения: 10 949
Сандвичи *Бедният пенсионер* - до сега не бях правила такива. Вкъщи много ги харесаха!



И една майонеза с ленено семе, без яйца, без мляко:

# 64
  • София
  • Мнения: 1 408
В тази вкусна тема, човек може да е непрекъснато гладен.Прекрасни кулинарни предложения видях, така че вече ме е срам да публикувам обикновена крем супа от зеленчуци и малки кифлички с плънка от орехи и стафиди.Кифличките ги направих с бяло брашно Clever /марка на Билла/. Е, брашното го похвалвам и вече си взех още един пакет.

# 65
  • София
  • Мнения: 11 734
В тази вкусна тема, човек може да е непрекъснато гладен.Прекрасни кулинарни предложения видях, така че вече ме е срам да публикувам обикновена крем супа от зеленчуци и малки кифлички с плънка от орехи и стафиди.Кифличките ги направих с бяло брашно Clever /марка на Билла/. Е, брашното го похвалвам и вече си взех още един пакет.
Това е любимата ми супа, първо и второ много си падам по кифлички, ама ги няма. Брашното Clever го виждам, но винаги го отминавах, щом казваш ще взема от него.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 408
В тази вкусна тема, човек може да е непрекъснато гладен.Прекрасни кулинарни предложения видях, така че вече ме е срам да публикувам обикновена крем супа от зеленчуци и малки кифлички с плънка от орехи и стафиди.Кифличките ги направих с бяло брашно Clever /марка на Билла/. Е, брашното го похвалвам и вече си взех още един пакет.
Това е любимата ми супа, първо и второ много си падам по кифлички, ама ги няма. Брашното Clever го виждам, но винаги го отминавах, щом казваш ще взема от него.
Марчева, това брашно ме изненада- кифличките станаха меки, пухкави....дори не пресях брашното  Rolling Eyes . по принцип не препоръчвам продукти, но това не мога да го премълча!А и през целия декември има празници- ще се меси тесто.

# 67
  • София
  • Мнения: 11 734
Именно , ще го пробвам, брашно много ще ми трябва. По принцип купувам от Метро едно италианско 5 кг и с  него работя , но това отиване до Метро ми е тормоз. Благодаря!

# 68
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 153
сигурно си спомняте заготовката за баница с кайма и гъби, която реши да стане питка с плънка от кайма и гъби?

е, представям ви банички с кайма и гъби Simple Smile



пелмени със заливка от доматен сос и... кайма и гъби Trollface



минахме през Берьозката за пелмени а там се предлагаше кайма от сьомга.
с нея за по-набързичко спретнах зеленчукова супа с топчета Simple Smile



имам и едно питане. Simple Smile преди време някой показа пилешки гърди, направени на филе.
помня само, че изглеждаха много добре и че се сушаха във фурната. Simple Smile та ако някой може да помогне... Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 822
Добре, че преглеждам темата след като съм обядвала. Толкова вкусни и неустоими предложения има.
Някои снимки и аз не ги виждам през компютъра, но през телефона се виждат.

Една тортичка от мен


И класика - кърначета и кюфтета с картофи на фурна


Марчева, ти позна, за втори път правих туршийката

# 70
  • София
  • Мнения: 11 734
.........................
Марчева, ти позна, за втори път правих туршийката

Вярно, много е хубава, лесна и бърза. Направих 6 бр.  буркана  от тази и малко от гурме камбите на Селма, 3 бр., но още не съм ги отвори, все още съм на зелена салатка.

# 71
  • "Винаги прави това, което сърцето ти казва."
  • Мнения: 656
Днес у дома си похапваме домашни масленки с локум и орехи Blush

Последна редакция: ср, 05 дек 2018, 19:20 от Силвичка

# 72
  • Мнения: X
Днес у дома си похапваме домашни маслени с локум и орехи Blush

Силвичка,прати малко насам.Много ги обичам😳
Ако не ти представлява трудност може ли рецептата😊

# 73
  • Мнения: 902
Днес у дома си похапваме домашни маслени с локум и орехи Blush

Силвичка,прати малко насам.Много ги обичам😳
Ако не ти представлява трудност може ли рецептата😊

Подреждам се и аз, че ми потекоха лигите.
Днес ще правя пак царския сладкиш от Марчева. Mи изядоха ме колежките, кога ще го пека пак, и това е! Запрятам ръкави, резултата после! Simple Smile

# 74
  • Мнения: 3 437
Пълнена франзела с бекон и сметана, а отгоре кашкавал. Хареса се ☺️

Общи условия

Активация на акаунт