Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 15

  • 90 696
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 16 537
Пияно свинско със зеленчуци
Пекох ги с вино 🤔😜


# 76
  • София
  • Мнения: 11 749
......................Днес ще правя пак царския сладкиш от Марчева. Mи изядоха ме колежките, кога ще го пека пак, и това е! Запрятам ръкави, резултата после! Simple Smile
Ми............ с право ще те изядат,  прати малко по ЕКОНТ  Wink

karzz, и тя да ми прати, вкл. и сладките и кой каквото се сети, всичко приемам.

От мен - Полента с итал. наденичка, гъби и дом. сос. Освен мен никой друг не го хареса,  аз пък направо се облизвах,  а направих 400 г полента, за една казарма, на баба им хвърчилото,   Mr. Green

# 77
  • "Винаги прави това, което сърцето ти казва."
  • Мнения: 659
Рецепта за масленки Blush
Скрит текст:

600 гр брашно
1 ч.ч олио
200 гр мас
1 ч. ч бяло вино
локум
орехи
пудра захар и за овалване

Разтапям маста.  Правя си кладенче в брашното и  в него изсипвам бялото вино, разтопената мас и олиото.
Предварително си нарязвам локума на малки парченца и натрошвам орехите.  
Още докато е меко тестото си откъсвам от него малки части. Правя топчета и във всяко слагам локумче и орехи.
Печем за малко в предварително зарята фурна на 180 градуса.
Още топли овалвам в пудра захар.
И започваме да им се наслаждаваме Wink

# 78
  • Мнения: 22 867

Едни забравени руски пончики, добре че съм писала рецептата в старите отчетни теми, та я открих, и ги спретнах за нула време. Simple Smile

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 16 537
Марчева,с удоволствие бих ти изпратила!

И аз правя такива сладки - виненки са ми записани в маминият и бабиният тефтер. Правя ги без олио,само с мас,вино,брашно,ванилия и пудра захар. Присъстват на всеки празник,много са ни ценни!

# 80
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 418
Свинско с кисело зеле от бидона - сготвено от ММ  Rolling Eyes "Умря" за свинско, но да имало и кожа  Crossing Arms та снощи обикаляхме месарските магазини за такова месо  ooooh!


# 81
  • Мнения: 163

Едни забравени руски пончики, добре че съм писала рецептата в старите отчетни теми, та я открих, и ги спретнах за нула време. Simple Smile



labrex, може ли рецептата за поничките

# 82
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 315

Едни забравени руски пончики, добре че съм писала рецептата в старите отчетни теми, та я открих, и ги спретнах за нула време. Simple Smile



labrex, може ли рецептата за поничките

заповядай  http://www.bg-mamma.com/?topic=297129.msg37826557#msg37826557
аз съм се абонирала за няколко теми и една от тях е тази на Лабрекс Simple Smile : ) : )

# 83
  • Мнения: 928
 Честит имен ден на всички именници Simple Smile
Торта с бишкоти, по желание на ММ Simple Smile лично вкъщи са 3 ма Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 дек 2018, 12:20 от -Karina-

# 84
  • Wonderland
  • Мнения: 813
Честит имен ден на всички именници и честит празник на всички рибари! Hug
Минавам да ви почерпя за моят син! Kissing Heart
Памук погача

# 85
  • Мнения: X
Честит имен ден на всички именници и честит празник на всички рибари! Hug
Минавам да ви почерпя за моят син! Kissing Heart
Памук погача


Да ти е жив и здрав именника.Нека носи с гордост името си.
Много хубава погача😊Весел празник🍻

# 86
  • Мнения: 99
Свинско с праз и гъби от вчера. Blush

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 16 537
Честити ви именици!

Карина,може ли да споделиш как я правиш тортичката с бишкоти?

Памук погачата изглежда великолепно!

# 88
  • DE
  • Мнения: 971
Честит празник на всички именици и празнуващи!
От мен: Баница



Кашкавал на фурна



Леща с пушени ребра



Кюфтета и картофено пюре

Последна редакция: чт, 06 дек 2018, 13:46 от matze

# 89
  • Мнения: 928
Разбира се Simple Smile Това е рецепта от време оно, на баба:
Бишкотите се топят за по секунда от всяка страна в леееко затоплено подсладено мляко с ванилия и захар и се нарежда ред бишкоти, ред крем в кръгла форма за торта. А самият крем е маслен: около 200 гр  меко масло разбито с 1 к ч пудра захар и 3 жълтъка(аз сложих 2), отделно се прави нишесте ванилия половин пакетче с прясно мляко и когато се охлади се добавя към маслената смес по малко и се разбива, на финала се слага малко какао в сместа колкото да се оцвети. Отделно разбивам сметана за украса, но този път с баба решихме да смесим битата сметана с крема и така наредихме цялата торта. А може сметаната да се редува с другия крем, може да се сложи само отгоре, а може и да се смеси. В сметаната сложих само ванилия, че беше мн сладко всичко. Отгоре е украсена с бита сметана и какаова глазура(захар, какао и мн малко вода), отстрани има натрошени орехи. Направих я вчера сутринта, вечерта я извадих от ринга и я украси, и тази сутрин беше готова за хапване Simple Smile Стана много сочна, предполагам от сметаната, защото тя малко разводни крема Simple Smileако масления е отделно стяга и може би е по добре Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт