Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 15

  • 37 997
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 472
Зарибяване на клиенти. Обаждаш се за една фалшива обява и ти казват "този имот вече е зает, но мога да ви предложа това и това".

# 76
  • Мнения: 969
Зарибяване на клиенти. Обаждаш се за една фалшива обява и ти казват "този имот вече е зает, но мога да ви предложа това и това".
Съмнявам се да е много работещо. Това е стар похват, който е отживял времето си. Но разсъждението на брокерята е "другите го правят, и ний не се отказваме" Simple Smile)).

# 77
  • Мнения: X
За това и за предното (преди година) търсене не ми се е случвало да кажат, че жилището от обява, за която звъня, е заето. Винаги е свободно за оглед.

# 78
  • Мнения: 8 991
а каква им е ползата от фалшивите обяви на брокерите ?
създават впечатление у клиента, че имат много обяви, голяма фирма. А като звънне някой на фалшива обява, му казват, да, току що се нае/продаде и започват да разпитват клиента не иска ли еди какво си да му предложат.

# 79
  • София
  • Мнения: 9 956
Наемите след юни наистина ли падат (заради студентите) или не е така?
Интересувам се от малък апартамент.

# 80
  • Мнения: 9 917
Моите наблюдения са, че юли, Август може да има лек спад. Не е нищо драстично, макс 20-40 лв за малко жилище.
И пак зависи къде е, разбира се. Единственият плюс е, че може да излязат на пазара освободени апартаменти, които другите месеци не излизат.

# 81
  • София
  • Мнения: 16 139
Е колко да паднат наемите лятото?
Повечето студенти работят и не си заминават в края на летния семестър.
А и как го виждате да се местят с цялото, дори и дребно обзавеждане?
Зимни, летни дрехи, посуда, учебни пособия как се мъкне това насам-натам?
И колко ще излезе като плащане. Депозита едва ли ще им го върнат - кой чака изравняване на парното, кой - за омърляна квартира.
А в края на август да дойдат и да търсят наново - депозит, капаро и др. подобни.
Много са рядко завършилите студенти, които отиват у дома за да работят и живеят там.
Който е вкусил "хубавото" на София не мечтае да се забие в Каспичан и Карнобат.
Всеки се мъчи да остане тук, да си намери работа и да започне новия живот.
Отделно има и хора, станали студенти още с предварителния изпит. Те също търсят лятото.
 

# 82
  • Мнения: 25 832
Стана ми мъчно за Каспичан и Карнобат. Сигурно са хубави градове, но децата искат у Софето, на "хубавото". Sad
Само си разсъждавам.

# 83
  • София
  • Мнения: 16 139
Лъки, нямам нищо против градчетата.
По мои наблюдения от Търново, Варна и Благоевград също искат в София на всяка цена.
Поне такива са били моите наематели - първа квартира след като излязат от общежитието.
И девойка от Обзор имах. Родителите и поддържаха хотелче за да я издържат тук. Тя не искаше да се връща и да сменя чаршафи лятото. А аз харесвам градчето, мечтая си да съм там целогодишно.

# 84
  • Мнения: 25 832
Успокоявам се, че световна тенденция, не е само при нас. Хората искат да са наврени в големия град.

Обзор е гадно, селски тип. Ако нямаха море, би било като Мездра.

# 85
  • Мнения: 4 798
На мен пък ми стана жал за моя син, дошъл в големия град  " на всяка цена"  от провинциалния  мъничък град/село,  като си помислих само какво ли говорят за него наемодателите/ хазяи  от София, на които плаща наем нищо, че е от града/ село и изкарва парите за наема с работа?!

# 86
  • София
  • Мнения: 16 139
Извън темата, но явно ти е мъчно от липсата на детето.
Нищо лошо не съм и помисляла за добрите, работещи деца.
Всеки си избира къде да живее според интересите си. Няма жителство и визови ограничения.
Ако не стане в София може да се метне на самолета и света е негов. Така е навсякъде - хората се местят според работа, любов, интереси.
Тук само споделяме впечатления от пазара.


# 87
  • Мнения: 8 991
Успокоявам се, че световна тенденция, не е само при нас. Хората искат да са наврени в големия град.

Обзор е гадно, селски тип. Ако нямаха море, би било като Мездра.
Не е световна тенденция. Аз съм в чужбина и тук слагат по някой завод и в провинцията и няма такава миграция към столицата.

# 88
  • Мнения: 69
През последните месеци наемите започнаха леко да падат, но това изобщо не е свързано със студентите. Едни студенти си тръгват и други идват на тяхно място. Само много нетърпелив собственик на имот с таргет студенти би смъкнал цена през летния период.
Тенденцията, която дори и брокерите вече не отричат е имотите да се задържат доста по-дълго празни и наемодателите за първи път от дълго време да се принуждават да свалят цени.
Едва ли нормален човек може да очаква, че на пазара постоянно ще излизат нови и нови имоти,  всички ще теглят като обезумели кредити за да купуват с цел отдаване и това няма да доведе до насищането на пазара.
Има мнения, че доста имоти от кварталите, които са били  отдавани чрез Airbnb са преминали към дългосрочно отдаване. Отново причина насищане с оферти в Airbnb и незадоволителна заетост.
Разбира се най-атрактивните предложения с разумни цени си намират веднага нови наематели, но съвсем скоро това се случваше даже и с най-големите дупки.

# 89
  • София
  • Мнения: 171
Здравейте.Имам няколко въпроса.Имам трестаен  апартамент в София,който искам да дам под наем.В момента му правим генерален ремонт.Чудя се дали е добре да го дадем с телевизори в двете стаи?Дали да има интернет и телевизия или това да го оставя да си го направят наемателите на тяхно име.Дали да сложа и кафе машина?Не знам дали в някой момент това всичко няма да изчезне.Моля за мнения,защото вие имате повече опит.Знам,че всичко е относително и зависи от хората които ще го наемат,но вие как бихте постъпили?

Общи условия

Активация на акаунт