Професия учител - 7

  • 34 776
  • 754
  •   1
Отговори
# 285
  • у нас
  • Мнения: 5 746
"Не" се пише отделно от всички глаголи. Учи се в 3 клас.
Не е съвсем вярно Wink Но за "не знам" важи наистина.
Кое не е съвсем вярно?

# 286
  • Мнения: X
Недочувам, недоволствам, недовиждам....

# 287
  • у нас
  • Мнения: 5 746
Недочувам, недоволствам, недовиждам....

Е, те са с другото правило - "Недо" се пише слято с глаголите.
https://www.otlichnik.bg/%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D0%BA%D0%BE% … %B0-%D0%BD%D0%B5/

Последна редакция: нд, 08 дек 2019, 08:54 от Sinara

# 288
  • Мнения: 4 809
Аз се сещам за "ненавиждам".

# 289
  • Мнения: 151
Няма глагол "навиждам", за да важи това правило. Нито "навист". Съществителното е "ненавист", а глаголът - "ненавиждам".
Освен това в линка на колежката е обяснено за недо-/нена-.
Въпросът ми беше породен от това, че масово глаголи като съм, знам, разбирам и т.н. се пишат слято с "не" наляво и надясно, но виждайки ги и в учителски форум, написани от учители, ме изумява.

Последна редакция: нд, 08 дек 2019, 09:41 от YellowCat

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 14 142
Цитат на: Samt

Анкета и при нас имаше, дадени бяха няколко опции, всеки да ги подреди по степен на важност според собствените си виждания и нужди. И какво? Това, което показа анкетата няма нищо общо с онова, което ни нагласиха да ни обучават. Днес една нафукана кака от София дойде в "затънтения прованс" да ни ограмотява и се държа с нас като деца с тежка форма на СОП. Да се смееш ли, да плачеш ли? А, ще ни прати по мейла и тест. Щото сега няма време. Много бил труден, особено за даскали Simple Smile

При нас пък обратното - дойде една кака от прованса дани обучава за норативните документи и наблегна на това, какво може и не може да се прави след обед. Оказа се, че тя е от училище, в което има две общи занимални, в училището децата са от околите села и си ги изпращат с автобуси към къщи още в 14:30, но това не ѝ попречи да ни казва какво бихме могли да правим, при положение, че ние сме начално училище с 19 паралелки, всяка от тях целодневна, без нито една смесена група. На всичкото отгоре не беше запозата и с нормативите, та се налагаше да я поправяме. За някои неща доста спореше, и обеща да ни изпрати по кой документ можело да се дава "отпуск" до 1 месец годишно от занималнята. Все още не сме го получили. Но все още се чудим кой си подбира и изпраща такива обучители.

# 291
  • Мнения: 422
Но все още се чудим кой си подбира и изпраща такива обучители.

Потресаващо е каква войнстваща армия от некомпетентни "обучители" се е юрнала да образова многострадалния български даскал Simple Smile Четох вчера, че освен всичко останало щели да анкетират учениците ни дали им се струваме по-компетентни след като са ни наквалифицирали така ударно. Питам се какво ще ни правят, ако резултатите от анкетата са негативни - ще ни доквалифицират или ще ни гонят.

А, и вчера (на обучението) се опитаха да ни плашат отсега, че на атестацията догодина ще хвърчат глави. Какво пък, ще видим Simple Smile

# 292
  • Мнения: 6 743
Имате ли яснота как ще протича тази атестация?

# 293
  • Мнения: 9 961
Няма да е чудо невиждано Wink

# 294
  • Мнения: 422
Имате ли яснота как ще протича тази атестация?

Лекторката вчера беше напълно откровена. Атестирането ще е добра възможност да се отърват от неудобните. Затова ни посъветва да си направим дебело досие с доказателствен материал (портфолио) колко сме велики и уникални.

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 14:56 от Samt

# 295
  • Мнения: 9 961
Ако искате да освободите някого от работа, какъв е проблемът? Един месец предизвестие, и си отива. Вземат новия човек, и готово

# 296
  • Пловдив
  • Мнения: 14 142
Ами всъщност ако някой е назначен на постоянно място не може да бъде уволнен. Само ако щатът се съкрати.

# 297
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако искате да освободите някого от работа, какъв е проблемът? Един месец предизвестие, и си отива. Вземат новия човек, и готово
Всъщност си много далеч от истината и действителността.

# 298
  • Мнения: 913
За атестацията ще попълваме карта. Комисия ще ни оценява, в нея е включен и член на РУО. Оценката ще се формира от 2 части - едната /25%/е  самооценка, а другата - 75% е от комисията. До колкото си спомням 4 степени се получават. При най-ниската те поставят за 1 година под наблюдение и ти назначават наставник, след това отново те атестират. За да бъдем оценени трябва да имаме 4 години в едно училище.

# 299
  • Мнения: 9 961
Ужас....това не е правилно. Защо учителите имат такава "защита"? Това си е възможност да се компроментира системата. Веднъж намърдал се, няма оттърване..тцтц...после защо образованието било едикво си.

Общи условия

Активация на акаунт