ОСМИ КЛАС Сплотеното ни общество ще посреща Рождество

  • 28 467
  • 737
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 1 358
Някой ще ни купува подаръци ли? Да си кажа и аз списъка? Joy
Аз няма като sanaka да се треса в размисъл дали някой ще ни купува подаръци и за да не се мина случайно, да си кажа. Луда съм по всяяяякаква техника. И понеже никой не ми подарява, щот съм много капризна, приемам левовата равностойност на това, което искат да ми подарят Imp
Сега се ослушвам дали Дядо Коледа не се е научил да прави Samsung note 10+, ама явно елфите още се учат....
Не отказвам чуждоземски екскурзии, и бижута. Секакви!
Мразя прахосъбиращите сувенири. Ужасно ми пречат!
Като ви чета предпочитанията, стигнах до M.I.A. и нейните тишлайфер-и. Тая дума до преди 2 седмици не я бях чувала. Навяваше ми асоциации с ъглошлайф.  Като питах тези, дето ми я споменаха, ме изгледаха като извънземно. Накарах ги да ми кажат какво значи и да ми преведат буквалното значение, което реших, че е от немски. Ами, не можаха. Наложи се да тормозя немскоговорещите си приятелки да ровят из речници. Стигнахме до някакъв, що-годе приемлив превод. Ама все пак, мамите на НЕГърчетата и на ученици от 73 СУ, могат да да попитат децата си за етимологията на думата... Grinning
Чакам СЪБОТАААА! Иска ли някой бадж?

# 136
  • Мнения: 1 952
Ако идваш рано, иначе ще си направя някакъв.
Обичам тефтери, шалове, обожавам гривни от полускъпоценни камъни, меки пижами.

Последна редакция: чт, 19 дек 2019, 19:06 от galia_mi

# 137
  • София
  • Мнения: 1 358
Ако идваш рано, иначе ще си направя някакъв.
Само ми напиши училището, и ще ти направя розов бадж Simple Smile

# 138
  • София
  • Мнения: 6 169
Ама и вие сте едни скромни ... Joy Аз ви питам за подаръчета, а вие - лукс, разкош и екскурзии.
Дрина, как хубаво звучи: обувки, обувки, чанта и обувки. Heart Eyes

# 139
  • София
  • Мнения: 12 663
Аз съм скромна, нищо не ми трябва. Само коричка хляб, бутилка уиски и яхта. Sunglasses

# 140
  • София
  • Мнения: 6 169
Божеее, милото. Без лед ли ще караш?

# 141
  • София
  • Мнения: 18 469
Fair  Lady, не са го намерили, защото  у нас грешно се произнася думата. Зове се тишлойфер (Tischläufer) на немски и значи ей това:
 https://cdn.highspeed-network.com/1005/1505730636/media/products … -768960w00op0.jpg
Lauf  освен бяг, тичaне означава и в хода , в продължение на нещо (примерно  в продължение на времето (im Laufe der Zeit), та като събереш ход и маса, ей го на покривалото в продължение,  демек по дължината /ширината на масата. Simple Smile

ПП Хубава среща ви пожелавам Simple Smile

Последна редакция: чт, 19 дек 2019, 20:24 от пенсионирана русалка

# 142
  • Мнения: 2 474
Санака, а пристанищните такси?Smiley
Аз като Спунк( мисля, че сме с еднакви имена) мога да наместя неограничено количество шалове в гардероба. Обувки няма да им купувам, защото ги имам купени, сега си пазарувам, както се казва от себе си, предупредила съм в къщи - чуят ли ме да казвам "обувки" да ме хлопнат с нещо тежко по главата. Искам да имам не повече от 3 чифта за сезон, но много имам да ходя, докато го постигна. За сервизи умирам - имам хубава колекция от антикварни красоти, но все нещо ми " трябва". Покривки и аз шия сама. Радвам се много на парфюм, книга, пътуване - на абсолютно всичко, ако е избрано специално за мен. Никаква нужда нямам от технически джаджи, макар с мм да си подарихме нов лаптоп защото старият изгоря. На бабите( някои от послушните, други - не), взех много симпатични пантофи от агнешка кожа, че все им е студено. Имам приятелка, която на тази покривка казва " тришлайфер"Smile

# 143
  • София
  • Мнения: 1 358
Благодаря, Русалка! Бях сигурна, че ще дадеш подплатено с доводи обяснение Simple Smile Утре ще ги изпитвам приятелките, дето ми се смяха Imp
И на превод, и на произношение ще ги изпитвам! Ама ха!

# 144
  • София
  • Мнения: 12 663
Айде сега, лед, пристанищни такси... Убихте романтиката с тези битовизми! Joy

# 145
  • Мнения: 2 474
Е, ти като си имала наум романтика, трябваше да кажеш
- мъж с яхта! А така само яхта си е ангажимент, и за лед трябва да мислиш, и за такси.Smiley

Последна редакция: пт, 20 дек 2019, 08:39 от silver pearl

# 146
  • София
  • Мнения: 12 663
И за водолазът, който ще чисти кила.

# 147
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
...
Дрина, имаш ли си отделна стая за обувки? Simple Smile Че както наблягаш в желанията си на тях, бас хващам, че си на 50 + чифта (да не кажа 100+...

Де тоз късмет. Мечтая си за гардеробна стая и едната стена да е само с обувки. Имам си персонален голям шкаф, само едно редче е отпуснато за ММ. И на брой ги докарвам.

Sanaka, гости на яхтата приемаш ли? Ще нося лед.

# 148
  • Мнения: 11 830
От вчера се опитвам и аз да пиша по темата за подаръците, но не мога.. Защото не спирам да мисля за починалите в последните дни деца -  блъснатото момичето от НПМГ и 15 годишното прекрасно момче от "Джон Атанасов", което се самоуби..
Извинявайте, не искам да развалям хубавото настроение в темата!! Дори смятах да потърся препоръки за скейтборд и/или лонгборд за малкия ми син, но.. Някак тази Коледа нямам никакво настроение все още, а и за пръв път дадохме основните подаръци по-рано..

# 149
  • Мнения: 4 733
Сиси, на всяка майка ѝ се свива сърцето като чуе/види/помисли за такива неща, но не трябва да задълбаваш в тези си мисли. Нямаш контрол върху тези неща, не можеш да ги предвидиш, не можеш да ги предотвратиш, не можеш да се подготвиш за тях...
Можеш само и единствено да обичаш близките си днес, защото после няма смисъл да искаш да си ги обичал повече...
Въпреки всичко смятам, че ако се отдадеш на размисли по тази тема, освен че няма да има празници за вас, може да си докараш паник атаки. Бях тръгнала натам, помогна ми психолог, но аз се хванах много в началото. Оттогава провеждам пълна хигиена на информацията, която да получавам! Иначе не знам докъде щях да стигна. За последно шефът ме завари разревана на бюрото пред получена схема по имейл с очертани къде са починали хората. Оттогава не ми изпращат схеми на мен, явно не мога да понеса и рисунка на тази тема. Затова не си го причинявай - не можеш да помогнеш с нищо..
Сега да разведря малко обстановката - младежът днес беше на бал и естествено тръгна преди да се прибера от работа. Няма да ви казвам как се е облякъл... Не с приготвените дрехи вчера, разбира се! Взел си ризата и си сложил дънки, вместо панталона, пуловера оставил недокоснат, а обувките заменил с маратонки за бягане - от тези с мрежичките Scream Като го видях направо ми спря сърцето, обаче при свършен факт само го поздравих за добре дошъл и замълчах за облеклото No Mouth

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт