ОСМИ КЛАС Сплотеното ни общество ще посреща Рождество

  • 28 461
  • 737
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 6 262
Щерката е дала списък с манга, която трябва да се поръча от букохолик. А синът игра за Нинтендо, която уж трябваше да я има вече в Пулсар, а вчера я нямаха. ММ им беше сърдит и до днес ме държа в  неведение дали изобщо ще им подаряваме нещо. Ама преди малко жестокостта му се сломи. И сега не знам кога ще поръчваме, кога ще пристигне и т.н.

Сънчо, хромбука е таблет с клавиатура - училищна собственост през, което минават всички домашни, проекти, задания и трябва да се пази. Всеки си носи лична материална отговорност за него. Ние с ММ изтръпваме като я гледаме да го разнася като сервитьорска табла към тоалетната, но кой ли ни слуша.
За виждането било на масло, било на ски...моите вече са се примирили и знаят, че мама има суперсилата да вижда нещата, които са ни под носа, а ние не ги виждаме. Тази сила само майките я владеели казват някои.

Спунк, някои баби са много непослушни Joy И нашите са такива, ама няма как да минат без подарък, че са и тънкообидни.

Звездице, много лошо с тези объркани планове. Дано пък успееш за сбирката!

# 121
  • Мнения: 1 949
Спункче, много прилича на подаръчната кутия от линка ти. Има си и връзка кълбото - закачила го е най отдолу на елхата, но го е опаквала и в хартия. Вътре дрънка нещо пластмасово.

# 122
  • София
  • Мнения: 6 168
M_I_A, точно за тези баби говоря. Head Band

galia_mi, явно ще трябва да търпиш. Stuck Out Tongue Winking Eye

А вие какви подаръци обичате или не обичате да получавате? Не става въпрос за тези от най-близките.
Аз винаги бих се зарадвала на:
 * Шал. Много ги обичам. Дай ми шал и веднага ще му купя обувки. Smiling Imp
 * Кремове, лосиони, масла и т.н. за ръце и тяло. Винаги ще ми влязат в употреба.
 * Хубави кафе, шоколад, вино. Чревоугодник съм.
 * Билети за театър, кино, концерт.
Не обичам да получавам:
 * Сувенири и други прахосъбирачки.
 * Книги, освен ако не е някоя, която със сигурност искам да притежавам на хартия. Имаме четци и предпочитам електронните.
 * Домакински пособия

# 123
  • София
  • Мнения: 6 262
Аз съм буквално на луда на тема аксесоари за аранжиране на трапеза. Непрекъснато мечтая за някакъв порцеланов сервиз или джаджа за сервиране. За прибори в тон с някакви чинии или покривки. Тишлайфери, подложки за сервиране, салфетки вече си шия сама, защото пазарът не задоволява нуждите ми Joy
Уви често си оставам с мечтите само, защото първо това което каресвам е на космически цени Искам пълен и красив сервиз, а не някакъв аркопал от 19 части. Второ - няма къде да ги съхранявам. Както казва ММ, когато си купим вилата на Лаго ди Комо ще си имаш една стая само със сервизи Wink И трето май няма за какво да ги използвам, защото нито гостите ни, нито семейството оценяват такива неща.

Много се радвам на бижута. Не е нужно да са с благородни камъни или метали, даже напротив. Авторски от мъниста или кожа са ми много интересни, но си имам специфичен вкус и не всичко ми харесва.

# 124
  • София
  • Мнения: 6 168
...Много се радвам на бижута. Не е нужно да са с благородни камъни или метали, даже напротив. Авторски от мъниста или кожа са ми много интересни, но си имам специфичен вкус и не всичко ми харесва.
Точно затова предпочитам по-универсалните подаръци.

Разпитвам ви с идеята да се подсетя нещо. Де не си помислите, че е случайно. Smiling Imp

# 125
  • Мнения: 4 373

А вие какви подаръци обичате или не обичате да получавате? Не става въпрос за тези от най-близките.
Аз винаги бих се зарадвала на:
 * Шал. Много ги обичам. Дай ми шал и веднага ще му купя обувки. Smiling Imp
 * Кремове, лосиони, масла и т.н. за ръце и тяло. Винаги ще ми влязат в употреба.
 * Хубави кафе, шоколад, вино. Чревоугодник съм.
 * Билети за театър, кино, концерт.


Спунк, чудно си го описала. Аз добавям и обеци в списъка, това е моята слабост и единственото бижу, което нося. Разбира се, с уговорката, че човек трябва да познава вкуса на получателя. Книги - същото като обеците. Аз също чета от четец, но има книги, които искам да притежавам. Въпросът е, че когато подаряваш книга, трябва много добре да познаваш човека, на когото подаряваш, да си говорил с него на тази тема и да познаваш настройката му. За рождения си ден миналата година получих 4 книги от приятелки (знаят, че чета и явно всяка е искала да ме зарадва, което, разбира се, оценявам). За съжаление, нито една не беше в целта, чак се замислих, дали се познаваме. Ужасяващото е, че и четирите искаха да обсъдим после, и така от учтивост се насилих да изчета неща, които изобщо не харесвам. Да не изляза сега някакъв безсърдечен човек, но от тази случка вече не подарявам книги, освен ако не съм абсолютно сигурна, че са желани.

# 126
  • София
  • Мнения: 6 262
Ами козметика е трудно да ми се подари, защото имам много кофти кожа и си имам набор от 1-2 неща, които мога да ползвам. Всичко друго отива за ръце и пети Joy
Билетите за представление също са специфични, както откъм вкус, така и откъм време с което и когато разполагаш.
Ако трябва да ми подаряват нещо универсално бих се зарадвала на:
- шарени чорапи;
- красива покривка;
- обици (каквито и да са);
- чанта ежедневна;
- колан;
- портфейл;
- ваучер от книжарница;

# 127
  • София
  • Мнения: 6 168
Аз затова съм уточнила козметиката да е за ръце и тяло.

# 128
  • Sofia
  • Мнения: 4 534
Хаха, замислихте ме. Май не обичам нищо да  ми подаряват. Аз най-добре си избирам нещата. Давам идеи под една или друга форма и ако не бъда слушана внимателно, директно казвам на най-добрата си приятелка списък от неща, защото ММ винаги се допитва до нея. Най-мразиМ сувенири прахосъбирачки. Така искам минималистичен дом, а у нас какво ли няма. Дъщеря ми пък ежедневно бълва творения, на които трябва да търся място поне за известно време докато не се съгласи да ги разкараме в мазето.

За под елхата съм си приготвила кремовете, които ползвам и свършват. Даже единият не знам дали ще ми стигне до 25-ти и може да се наложи да отворя лекичко новия Laughing На ММ съм взела нова шапка, че носи една пред разпад. Той не знае за нея и си купил някаква джаджа за безжично зареждане ли, що ли, да си я сложел под елхата. Аз надуднах, че тази година нямам време за никакви подаръци и сигурно се е притеснил за себе си Laughing Младежът ще се изненада с безжично кубе за китарата. Тя нали е електрическа и за коледния концерт на училището нямало къде да я включат, а ние не помъкнахме усилватели и ефекти от къщи. Отделно и класната питала учудено "защо се чува толкова тихо" и той беше много разочарован Laughing Та сега ще си има с какво да я озвучава извън къщи. Малката е с модерна раница от Зара и безжични слушалки (взехме едни от Техномаркет, тя няма претенции). За сестра ми, която е и рожденичка - тостер Grin Татко е на 77г. и твърди, че си има всичко и да спрем да го затрупваме (обикновено дрехи му купуваме), та тази година му дадох пари, сам да си избере нещо. Другата рода е по-далече, няма да се видим по празниците и ще минем с нищо Relaxed Ама много мразя това купуване само защото трябва...

# 129
  • София
  • Мнения: 12 616
Някой ще ни купува подаръци ли? Да си кажа и аз списъка? Joy

# 130
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз най-най-обичам да получавам...
- обувки
- бижута
- обувки
- козметика, парфюм, гримове (не че се гримирам, ама си ги обичам)
- обувки
- чанта
- обувки
- билети за театър
- обувки
- шоколад във всякакви форми
- обувки

Хич не съм сложна... едни джапанки да има под елхата и сърцето ми пее... сигурно в предишния си живот съм била стоножка Simple Smile

# 131
  • Мнения: 12 081
Доколкото разбирам, става въпрос не за най-близкия кръг
Обичам шалове, интересни бонбони в приятни опаковки, бих оценила хубав чай в луксозна опаковка, сребърни бижута-там съм "всеядна", златни - само от близките ми. Книги-ако ми познават вкуса и луксозни чорапогащи, ваучери от любими магазини.
Не обичам "прахосъбирачки", не обичам дрехи, предпочитам сама да си избирам, не обичам козметика за подарък, но обичам сапуни.

# 132
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 516
Има неща, които бих  се радвала да получа, но, за които до сега не съм имала късмет в получаването им. Joy (като почивка  или пътуване в някоя екзотичната дестинация римерно. Simple Smile)..)
Като една лъвица обичам да получавам:
- бижута, бижута с камъни. Колкото по-бляскави, толкоз по-добре. Може да са малки (камъните), но да са повечко.Joy
- книги - всеяден книжен плъх съм.
- хубава козметика за лице и тяло.
- всичко, което говори, че е избрано с мисъл за мен и също така е добре опаковано. Joy Персоналната картичка също прави отлично вчепетление. Simple Smile
 
Иначе се радвам на всичко. Simple Smile

# 133
  • Мнения: 282
Аз съм буквално на луда на тема аксесоари за аранжиране на трапеза. Непрекъснато мечтая за някакъв порцеланов сервиз или джаджа за сервиране. За прибори в тон с някакви чинии или покривки. Тишлайфери, подложки за сервиране, салфетки вече си шия сама, защото пазарът не задоволява нуждите ми Joy
Уви често си оставам с мечтите само, защото първо това което каресвам е на космически цени Искам пълен и красив сервиз, а не някакъв аркопал от 19 части. Второ - няма къде да ги съхранявам. Както казва ММ, когато си купим вилата на Лаго ди Комо ще си имаш една стая само със сервизи Wink И трето май няма за какво да ги използвам, защото нито гостите ни, нито семейството оценяват такива неща.

Много се радвам на бижута. Не е нужно да са с благородни камъни или метали, даже напротив. Авторски от мъниста или кожа са ми много интересни, но си имам специфичен вкус и не всичко ми харесва.

Хахахаха...с жена ми сме в непрекъснати препирни по темата - тя иска да купува разни джунджурии, сервизи, вилици, лъжици, тенджерета и сие, аз я спирам, че вече място не остана по шкафовете. Допълнително родата обикновенно подарява такива неща по Коледа, та сигурно имаме чаши за една сватба поне. Водим си война на тихия фронт де. За изненадите под елхата ще пиша след Коледа, че тя може и да хвърли по някой поглед тук и отишли на кино усилията на белобрадия.

Дрина, имаш ли си отделна стая за обувки? Simple Smile Че както наблягаш в желанията си на тях, бас хващам, че си на 50 + чифта (да не кажа 100+...

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 4 534
Аз пък ей сега се зарадвах на една фирмена торбичка с тефтер, химикал, настолен календар и се сетих да спомена колко много обичам такива неща. Като малка все с Parker исках да пиша.
Не бих отказала екскурзия, почивка, някоя високотехнологична джаджа...

Синко запразнѝ. Днес са се черпили и са разменили подаръците, утре няма да ставаме рано Grin Малката утре имат кулинарен базар. Миналата година много си играх да правя и украсявам, но тази ще минем с един кекс, че традиционно дребните са на домашен стационар Weary Щяло да има и репортери от Нова ТВ, се вълнува детето Rolling Eyes

Не мога да кажа дали ще дойда в събота на събирането. Правят се планове за някакви гости в къщи, те още не са потвърдили...

Общи условия

Активация на акаунт