Карантинно и лично: За зодиите и коронавируса

  • 12 934
  • 272
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 386
Цвете, явно в повечко ти е дошло, странна реакция на кандидат снахата, то  със страх и избягване на хора пак няма гаранция.  Аз наблягам на миенето на ръце и непипането на обществени места.
Гости не каня, имаме си две основателни причини - преди години последователни обирания на апартамента от едри до най-дребни ел. уреди и вещи вкл-но (това след събирания на хора у дома, явно са предали инфо на други лица какви наличности и кога е празен апартаментът), втората причина - коментиране на клюкарки, които уж идват за малко, уж за услуга, а тръгват да обикалят от стая в стая, а после  разнасят кое как и т. н. Както казах вече, приемам с преспиване деца и тийнейджъри. Искам дъщеря ми да не губи контакти и през ваканциите.

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 21:39 от *Камея

# 241
  • Мнения: 2 525
Цвете, разбирам те идеално, и аз съм раче и знам, че си ги имаме тези си моменти. Не се притеснявай, достатъчно загрижена си за близките си, не си нито нежелана, нито отхвърлена, просто има хора, които ги е страх, сигурна съм, че няма общо с теб. Hug Скоро ще премине всичко и ще се събираме с приятели и близки.

У нас положението е цветно. Двата овена не спират да досаждат и да тормозят котката, което пък изнервя мен. Аз започвам да се карам, което пък води до това да се изнерви и везната у дома, а овните приемат всичко на шега, което мен допълнително ме ядосва. Joy Иначе са спокойни.
Доскоро бях в сесия, което допълнително засилваше чувството на безпокойство и притеснение. Една вечер заявих на овните и везната, че ако не взема изпитите в рамките на сесията и остана по нещо на поправка най-демонстративно ще се хвърля през терасата. Разбира се, беше заявено с типичния рачешки драматизъм, заради който се надявах да завалят подкрепящи ме и мотивиращи слова. Вместо това получих отговор от единия овен: “Като ще се мяташ, мини малко встрани, че колата ми е отдолу”. Expressionless

# 242
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Хората наистина изтрещяха покрай тоя вирус и на пръв поглед най-адекватните уж,се оказаха неадекватни.Същото важи и за мен де.Напоследък ме хваща една логорея и ми се бърбори с нови или по-малко познати лица.Намирам това за единственото достъпно разнообразие към момента.Знаете какви опашки настават пред учрежденията заради отстоянието и влизането по един и,когато се наложи се заклиня на някоя такава я обръщам на седянка.Вчера такъв лаф стана с едно семейство от Приморско,екстра беше и не усетихме кога ни дойде реда.После имах час при зъболекаря ми,а той ме посреща опакован като космонавт и не можах да се въздържа да не го попитам като герой от кой фантастичен филм ми се явява?Посмяхме се малко и така.Голяма част от хората са наплашени обаче,което е тъжно.
Стрелец съм и единственото което може да ме убие е еднообразието и едни и същите физиономии

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 20:50 от Nina_Z

# 243
  • Мнения: 674
С., много ме изкефи това изказване на овена Grinning Моят мъж също е овен и мен си ме кефи чувството им за хумор. Днес като се прибираме с колата от редовната ни разходка по едни поляни и една буря ни пришпори да си тръгваме. В колата ме пита - детето тук ли е, да не сме го забравили там? Кефи ме като изръси нещо такова изневиделица, по този начин успява и когато има напрежение да го разсее.

# 244
  • Мнения: 2 525
JoyJoy
Определено имат чувство за хумор те и знаят как да разведрят обстановката. Това им го признавам. Joy
Пак наскоро беше, отидохме с единия овен до магазина, пред който се виеше огромна опашка. При вида ѝ се възмутих с думите: “Не мога, ще припадна, гледай колко много хора” при което получих отговор: “Поне като припаднеш по-бързо ще мине времето”. JoyJoy

# 245
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 838
+100 за Овенското чувство за хумор и оптимизъм. Само да не забравят да излизат от роля. Bowtie Че понякога на жената нещо й е нагорно, а Овенът продължава да е хихи-михи и хич не влиза сериозно в чуждото положение/проблем и т.н. Мисля, че им куца емпатията...просто защото те гледат на проблемите през други очи, а някои проблеми въобще не ги броят за такива. Демек другите изглеждат като слабаци и драма кралици в сравнение с Овена Joy

# 246
  • Мнения: 1 200
Ами да, Овен няма никакви проблеми, проблеми имат другите страхливци и пискливци. Smile

# 247
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
Аз имам няколко приятелки Овен. Някои дори не предполагах, преди да питам каква зодия са...
Над нещата са, гледат напред и не са склонни като мен Рачката да си посипват главата с пепел и проблеми от всякакво естество.
Разбира се, не мога винаги да погледна чак толкова философски на нещата... Понякога ме дразнят. Но като сме в настроение и аз, и те - работата заспива! Joy

А "кандидат-снахата" ми е лична приятелка от повече от 10г., но не я познавам в такава светлина - О_Боже_мой_Всички_ше_Омрем... Надявах се да е по-здравомислеща... То не, че и аз не изпадам в ужас понякога от тоя Вирус! но гледам да се държа...

# 248
  • Мнения: 674
+100 за Овенското чувство за хумор и оптимизъм. Само да не забравят да излизат от роля. Bowtie Че понякога на жената нещо й е нагорно, а Овенът продължава да е хихи-михи и хич не влиза сериозно в чуждото положение/проблем и т.н. Мисля, че им куца емпатията...просто защото те гледат на проблемите през други очи, а някои проблеми въобще не ги броят за такива. Демек другите изглеждат като слабаци и драма кралици в сравнение с Овена Joy
Така е, но това пак е със знак "плюс", понеже отсрещният може да прихване от тях и да не се вживява толкова много. Иначе ако и двамата почнат да скубят коси и кършат пръсти, де ще му излезе краят Simple Smile
Но пък ако възникне наистина сериозен проблем, тогава е незаменима тяхната действена природа - търсят решение и действат. Аз понеже съм везна, много го оценявам това, понеже везнишкото "ами ако... Ами от друга страна, ако...?" Grinning

# 249
  • Мнения: 2 525
Охх, Wild Wind, да сте живи и здрави и много щастливи още дълги години. Heart
Родителите ми са същата конфигурация като вас - тя е везни, а той овен.

# 250
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 838
Така е, но това пак е със знак "плюс", понеже отсрещният може да прихване от тях и да не се вживява толкова много.
......
Но пък ако възникне наистина сериозен проблем, тогава е незаменима тяхната действена природа - търсят решение и действат.
Да!!! Съгласна съм, че Овенското чувството за хумор спасява от много ненужни малки скандалчета и проблеми. В това отношение са добри учители.

НО има сериозни проблеми, които са извън компетенцията на Овена. Колкото и да се има за всё и вся. Там той не може да помогне, освен със съчувствие, мъжко рамо да поплачеш или просто да си каже мнението. Е, мииии....не го търси Овена за тези неща. Joy

# 251
  • Мнения: 674
Така е, но то често се отнася за мъжете като цяло, не само за овена. Жените сме си по-емоционални, затова за някои обстойни разисквания кой кое как казал, защо го е казал, как е прозвучало, какъв е бил скритият подтекст... И т.н.  типично женски задълбавания - тях с приятелките Simple Smile А и разбира се, имат си недостатъците, но както и всички други.

# 252
  • Мнения: 5 386
Мълчах досега, но за себе си ще кажа, че постоянно се шегувам и нямам енергия, нито пък като  черта в характера  да задълбавам, но домашните хора не са от моята порода. А и им омръзва от моите шеги, то ясно - на техен гръб се шегувам, та затова.

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Това все едно аз съм го писала

# 254
  • Мнения: 760
"С кои представители бихте изкарали седмици под един покрив и с кои ще се избиете?!"

Бих изкарал седмици със зодиите Близнаци и Везни, имам само добри впечатления за хората от тези зодии, разбирам се много добре с тях и винаги изглеждат чудесно Simple Smile
Не мога да понасям зодия Дева, тя е единствената, с която е възможно да се скараме лошо, иначе не се бия с никого.

П.П. Аз съм Скорпион, ако има значение.

Общи условия

Активация на акаунт