Карантинно и лично: За зодиите и коронавируса

  • 12 937
  • 272
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 220
За пореден път се убеждавам, че търпението не е добродетел. И по себе си съдя, и по Акаунт. Може да търпим лошо положение с години, винаги можем да поемем още и още. Ужас някакъв.

# 226
  • Мнения: 5 386
Не съм от търпеливите, затова не каня гости - ей тази истина за мен самата изкристализира сега. Обясних си защо няма гости у нас Simple Smile
Акаунт, трябваше да инсценираш нещо и по-рано да махнете дразнителя, то бива възпитание, ама... Айде, ще те оставя вече на мира.

# 227
  • Мнения: 364
Аз също не обичам да ходя или да посрещам гости, или поне се ограничавам до близки и доверени хора.
Имам колежка, ходенето на гости включва обхождане на всички възможни помещения и съответно после коментар къде какво има, как е почистено и т.н . По тази причина спрях да я каня, домът ми е много по- чист от нейния, но подобно отношение и клюки ме дразнят.
Има заведения, паркове за срещи, никой не се чувства длъжен да се подготвя предварително.
Отделно, всеки човек носи своя енергия и не всяка е добре дошла в дома ми.

Последна редакция: нд, 26 апр 2020, 17:03 от Maya Petrova 601620

# 228
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
Аз Рак, пък в последните 4-5 години, откакто сме с малки деца вкъщи предпочитам да се съберем у дома с приятели, отколкото в заведение. Даже напоследък чувствам леко разбиране към хората без деца, които някакси се дразнят и протестират срещу присъствието на хлапета по заведенията. Вярно е и, че има всякакви случаи. Има супер кротки деца, които си стоят на масата на техните и сякаш ги няма, има я и другата крайност - малки хуни, които търчат, бутат, събарят и крещят като за последно, и няма сила на света, която да ги укроти... Unamused
И понеже не искам и аз и децата да се чувстваме неудобно, или пък само да съскам и да се карам да стоят мирно, предпочитам гости у дома. Дори много често са с преспиване хората и не ми е проблем.
Ходенето на гости с децата, също не го предпочитам обаче... Някакси у дома ми е най-спокойно и не стягам багаж сякаш ще живея у хората, на които ще сме нагости поне 1 месец.
Запоследно, така с багаж ходихме на гости на един приятел... Ами то кошара, матрак, чаршафи, пижами, дрехи, пантофи.... Багажника на комбито се препълни, и то за една нощувка...  Той даже лекинко се притесни домакина, като ни видя...
Някакси не ме кефи.

Преди децата - и в заведение, и на пейка и на улицата, все тая ми е било... Ама сега е различно, и честно казано, комфорта на децата ми и моят личен са ми приоритет.

# 229
  • Мнения: 2 525
Когато ме попитат какво правим по време на изолация и как си прекарваме показвам това:
Скрит текст:
Да, това е усмивка на лицето му. Joy
Да, така се размазваме всички у дома по легла и дивани. Joy

# 230
  • Мнения: 1 750
Аз,Водолеят,съм си дала лична карантина до 05.05 и след тази дата ще започна да  "щъкам" насам-натам. Има астрологични показатели за коренна промяна в съдбата на хората за следващите 1,5 години  /astro-titania.com /.

# 231
  • Мнения: 1 200
Ама на 05.05. започва третата световна война, според моята Овенка!
Тя това ми го разправя от Март, вече не знам кое повече ме плаши, това че, може да избухне войната, в което аз така и така не вярвам, или това, че ще ми се наложи да успокоявам ОВЕН, който не е бил прав....Почти като телец, но още по глухо и сляпо за собствените си глупости. 😂

# 232
  • Мнения: 1 750
За да има война ,трябва друга конфигурация на планетите на небето в момента. Вероятно твоята Овенка се готви за собствена война с някого,особено,ако Слънцето й е в края на знака Овен.

# 233
  • Мнения: 1 200
Не разбирам от тези неща, но тя е родена на границата с Риби, ако това има значение. Но си е Овенка отвсякъде.

# 234
  • Мнения: 1 750
Значи ще се наложи втората задача - успокояването на Овенка,което не е лесна задача.

# 235
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 839
Извънредните мерки и ограниченията ги преживявам. Новините и брифингите ги изтрайвам. Но самопсихозата на хората  и изпадането в крайности ала конспирации ми идват туу мъч. Писнало ми е и да слушам всеки да се бара капацитет и да вади уникални мнения и заключения на база "един познат каза" и 3 статии от съмнителни източници. Крайни мнения от типа #всичкишеомрем през "кво като умрели 50 човека" до "няма такъв вирус". Само това са им темите на хората. Сякаш няма за какво друго да говорят, нямат други интереси и занимания, не са имали живот преди ИП. Ужаст. Та за това се наложи да се самоизолирам от доста от контактите си. Като зодия Рак органично не понасям хорската простотия, ограниченост и егоизма, а сега баш това ме залива Rolling Eyes

Всички Овни около мен в момента даже са ми предпочитаната компания. За мъже говоря. Четат си хората, разсъждават разумно без хвърляне в крайности. Не драматизират. Намират начин да продължават да са активни.

# 236
  • Мнения: 2 339
Всички овни около мен са в категорията "няма такъв вирус". И не търпят друго мнение, разбира се!

# 237
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Е как,Овен нищо не търпи,а друго мнение-абсурд!Много им се радвам аз.

# 238
  • Мнения: 86
Три Овнета и една малка Рибка ( акула). Двама от Овните си работят и хич не им пука от вируси и карантини ( не искат да стоят с рибата, а и аз не съм за подценяване) . Аз се гледам с рибока и изтрещяваме вече. Всекидневно готвене + каране, на двора+ скандал, игра= мрънкане и караница. Излизаме си с кучето, приемаме гости ( половината челяд на съседите) ходим по 5-6 пъти до магазина, ей така да минава времето и се молим, скоро да отворят детската градина. Положението е критично за мен, но поне си спретнах къщата и двора. Бъдете здрави ( или поне със здрави нерви)

# 239
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
Гости като казахте... Ние принципно си каним хора у дома много, при нармални обстоятелства. Пък сега сме изолирани от началото на ИП. И на мен вече ми дотяга, ама много!
Онзи ден брат ми се беше кананил да минат, с приятелката му, която е и моя приятелка, да ни видят за малко... Ей така за разнообразие. Тази девойка Рачка, обаче, е безкрайно филмирана.. А пък хич не съм го очаквала от нея... И не пожела, не искаше даже навън, на разстояние за 15 мин да се видим!

Хора, толкова много ме разстрои това, че излязох от всякакви релси. Като Рак - разревах се, почувствах се виновна, че имам деца ( щото нали, то да пазим децата е едно от основните оправдания за отказ за среща), почувствах се адски нежелана и отхвърлена....
Направо ужасен ужас.

Днес уведомих половинът ми - Близнак, че след това положение ще имам нужда от психолог, ако не и от психиатър... А той ми се усмихна и изрази твърдение, че самият край на ИП и истерията на хората ще да ми било подействало терапевтично, и да не се притеснявам! Как да не го обичаш! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт