Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 74

  • 38 388
  • 744
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 529
За тези изследвания не е проблем да са в лаборатория извън клиника.
Най-добре да се изследва и инхибин Б на 3 ден от цикъла и да се видят двете заедно, защото АМХ си променя стойностите и може да подлъже.
Нисичък е като за 25. Дано е нещо временно.

# 421
  • Мнения: 24
Момичета, предстои ми 2 опит , който ще е замразен . От предния цикъл пия регулон и на 20 ден (06.07) трябваше да съм на преглед . Но Д-р Савови ще е в отпуск и ми издиктува схемата по тел, може ли да ви попитам дали правилно съм разбрала схемата, че не мога да се свържа с нея .
От 2 ден на цикъла започвам естрофем
По 1 табл . 3 дни
2 пъти по 1 табл. - 3 дни
3 пъти по 1 табл - 3 дни
3 пъти по 2 табл - 3 дни
12-13 ден преглед

# 422
  • Мнения: 385
Здравейте, момичета! В момента съм в стимулация с Декапептил и Менопур. Обаче двете сестри в манипулационната си противоречат. Едната ми каза първо да бия Декапептила, а другата - първо да е Менопура. Някой от вас случайно да знае? Егаси чуденката, в която ме поставят.

# 423
  • Мнения: 138
Момичета, предстои ми 2 опит , който ще е замразен . От предния цикъл пия регулон и на 20 ден (06.07) трябваше да съм на преглед . Но Д-р Савови ще е в отпуск и ми издиктува схемата по тел, може ли да ви попитам дали правилно съм разбрала схемата, че не мога да се свържа с нея .
От 2 ден на цикъла започвам естрофем
По 1 табл . 3 дни
2 пъти по 1 табл. - 3 дни
3 пъти по 1 табл - 3 дни
3 пъти по 2 табл - 3 дни
12-13 ден преглед
Привет, точно тази е схемата. Аз започнах началото на юни. При д-р Савова съм. Само да добавя, 3*2 когато започнеш, не е за 3 дни, а е и за след това. Минах трансфера и продължавам на същата схема. Успех!

# 424
  • Мнения: 990
Момичета, предстои ми 2 опит , който ще е замразен . От предния цикъл пия регулон и на 20 ден (06.07) трябваше да съм на преглед . Но Д-р Савови ще е в отпуск и ми издиктува схемата по тел, може ли да ви попитам дали правилно съм разбрала схемата, че не мога да се свържа с нея .
От 2 ден на цикъла започвам естрофем
По 1 табл . 3 дни
2 пъти по 1 табл. - 3 дни
3 пъти по 1 табл - 3 дни
3 пъти по 2 табл - 3 дни
12-13 ден преглед
Тази схема не е някаква универсална. Твоят лекар ти познава състоянието и ти я е назначил, не се сравнявай с други случаи.
Моята е различна, 5 дни 2 пъти по 1 табл. Днес, на 6-ти ден ще изследвам хормоните и на обяд преглед. Със сигурност ще промени схемата.
Така че, следвай си точно само твоята схема. И успех Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover

# 425
  • софия
  • Мнения: 94
Здравейте, момичета! Чета ви редовно, но не пиша. Но, имам нужда от Вашите мнения. На 30.06 започна стимулацията ми с Елонва 150. Днес се явява 5-ти ден. Имам 8 фоликула вляво и 6 вдясно. За съжаление, докторът каза, че вероятно няма да има свеж трансфер, заради хормоните, които били високи. Стойностите са: LH - 4.10mIU/mol; Естрасиол-1241.31 pg/ml; Прогестерон - 0.57 ng/ml. Доколкото разбрах, естрадиола е проблемния. Но, може ли да ми кажете, колко би трябвало да бъде и, според Вас, има ли шанс за свеж трансфер. Док ще ми каже чак във вторник.

# 426
  • Мнения: 47
Здравейте, момичета! включвам се и аз в темата. Предстои ни 1 процедура инвитро. В момента пия противозчатъчни. Спирам в събота. Чакам цикъла и ще почнем със стимулации. Все още не знам с какви прапрати точно. При последен цикъл си пуснах изследвания на хормони LH, FSH и пролактин - всичко излезе в норма. Лекарката каза, че трябват основно за определяне на дозата препарати. Тук четох ,че преди процедурата отново трябва да пусна... за сега не ми е казала за това...като че ли тези които пуснах са достатъчни. Вие колко често ги пускате и дали само по време на цикъла? И още въпрос дали пандемията по някакъв начин влияе на всичко, освен че трябва да пускаме изследвания? Извинявайте, ако въпросът ми е странен. Много съм объркана вече...3 години опити, инсеминации, и най-накрая вече стагнахме до продедурата ....

# 427
  • Мнения: 108
Здравейте, момичета! включвам се и аз в темата. Предстои ни 1 процедура инвитро. В момента пия противозчатъчни. Спирам в събота. Чакам цикъла и ще почнем със стимулации. Все още не знам с какви прапрати точно. При последен цикъл си пуснах изследвания на хормони LH, FSH и пролактин - всичко излезе в норма. Лекарката каза, че трябват основно за определяне на дозата препарати. Тук четох ,че преди процедурата отново трябва да пусна... за сега не ми е казала за това...като че ли тези които пуснах са достатъчни. Вие колко често ги пускате и дали само по време на цикъла? И още въпрос дали пандемията по някакъв начин влияе на всичко, освен че трябва да пускаме изследвания? Извинявайте, ако въпросът ми е странен. Много съм объркана вече...3 години опити, инсеминации, и най-накрая вече стагнахме до продедурата ....

Здравей, на втори ден от МЦ пак се пускат същите хормони и пак и си ги плащаш, ако и те са в нормата започва стимулацията от 3ти ден. И на мен не ми бяха казала, като че ли го казват постоянно и си мислят че всеки го знае. По време на стимулацията пак се пускат, когато те викат на преглед, като ако си по фонда вече не ги плащаш. За пандемията аз не усетих да влияе по някакъв начин, освен че се изчаква повече за преглед, даже не се изисква и тест за ковид в клиниката в която ходя. И аз имам 4 неуспешни инсета и бях разбрала, че инвитрото е мнооого страшно, но да ти кажа при мен мина мнооого леко. По време на стимулацията нямах никакви болки, имах 11 фоликула, не знам дали е от значение, и след пункция още на следващия ден се чувствах добре. Успех и ако се сетиш нещо друго питай 🙂

# 428
  • Мнения: 299
Не знам колко трябва да е нози естрадиол, но аз също нямах свеж трансфер, заради него. Довери се на лекаря си. На мен ми обясниха, че и да има трансфер няма да има имплантация и само ще похабим ембрионите. Изчаках два цикъла и сега се готвя за трансфер.
Здравейте, момичета! Чета ви редовно, но не пиша. Но, имам нужда от Вашите мнения. На 30.06 започна стимулацията ми с Елонва 150. Днес се явява 5-ти ден. Имам 8 фоликула вляво и 6 вдясно. За съжаление, докторът каза, че вероятно няма да има свеж трансфер, заради хормоните, които били високи. Стойностите са: LH - 4.10mIU/mol; Естрасиол-1241.31 pg/ml; Прогестерон - 0.57 ng/ml. Доколкото разбрах, естрадиола е проблемния. Но, може ли да ми кажете, колко би трябвало да бъде и, според Вас, има ли шанс за свеж трансфер. Док ще ми каже чак във вторник.

# 429
  • Мнения: 8
Здравейте,момичета!!
Съвсем нова съм в групата( от няколко часа 😄), и предварително искам да се извиня за невежеството,което имам по темата за инвитрото и въпросите ми свързани с процедурата. Като цяло избягвам да чета много по форумите,защото се обърквам повече,но куража който давате ме подкани да се включа и аз!
След 4 години опити по естествен път стигнахме до началото на процедурата. Избрали сме Кирм Плевен.
Доста прочетох преди да пиша тук и есе си мисля,че нещо не е както трябва или не съм разбрала отново.
На 15.06 ми дойде МЦ и на 16.06 започнах да приемам Противозъчатъчни Белара. На 16-ия ден от приема бях на преглед при който ми поставиха първата инжекция Декапептил,като трябваше да продължа Белара още 3 дни успоредно с инжекциите. Реално спрях противозачатъчните на 19-то хапче,но продължавам с Декапептил общо 12 инжекции всеки ден.Следователно МЦ отново ми дойде 2 дни след като спрях хапчетата.Викат ме на преглед чак на 13.07.
Според това,което чета от други момичета имам чувството че нещо не е наред с моята схема.Вие как мислите??

# 430
  • Мнения: 6 584
Обади се за всеки случай да питаш, но принципно когато има декапептил нещата са по различни. Води се като регулиран цикъл. Декапептила трябва да поттисне производството на определени хормони и чак когато нивата паднат достатъчно ще започне стимулацията.
Ама питай. Може да те викнат по рано.

# 431
  • Мнения: 868
Търся да закупя FH pro women ако на някой му е останало. Трябват ми за няколко дни още таблетки. За да не купувам цяла кутия. Благодаря

# 432
  • Мнения: 385
Merrity, не се притеснявай, схемата ти ми звучи като дълъг протокол. Декапептилът има спомагателна функция да блокира естествените процеси по овулация, за да могат лекарите да имат пълен контрол. Аз също бях с Декапептил, но малко по-различна схема. Общо взето - всяка схема на стимулация е индивидуална, затова може да не намериш пълно съпоставяне с другите момичета. Ако имаш притеснения и си несигурна, опитай се да зададеш въпросите си на твоя лекар, той би трябвало да намери време да ти пообясни, най-вече за да си по-спокойна - това е важно за всеобщия успех Simple Smile Та, успех!

# 433
  • Мнения: 8
Да дълъг протокол съм.. стискайте ми палци момичета,за първи път ми е! ☺☺☺

# 434
  • Мнения: 6 584
Ще стискаме и на краката даже Hug

Общи условия

Активация на акаунт