Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 74

  • 38 367
  • 744
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 47
Здравейте, момичета! включвам се и аз в темата. Предстои ни 1 процедура инвитро. В момента пия противозчатъчни. Спирам в събота. Чакам цикъла и ще почнем със стимулации. Все още не знам с какви прапрати точно. При последен цикъл си пуснах изследвания на хормони LH, FSH и пролактин - всичко излезе в норма. Лекарката каза, че трябват основно за определяне на дозата препарати. Тук четох ,че преди процедурата отново трябва да пусна... за сега не ми е казала за това...като че ли тези които пуснах са достатъчни. Вие колко често ги пускате и дали само по време на цикъла? И още въпрос дали пандемията по някакъв начин влияе на всичко, освен че трябва да пускаме изследвания? Извинявайте, ако въпросът ми е странен. Много съм объркана вече...3 години опити, инсеминации, и най-накрая вече стагнахме до продедурата ....

Здравей, на втори ден от МЦ пак се пускат същите хормони и пак и си ги плащаш, ако и те са в нормата започва стимулацията от 3ти ден. И на мен не ми бяха казала, като че ли го казват постоянно и си мислят че всеки го знае. По време на стимулацията пак се пускат, когато те викат на преглед, като ако си по фонда вече не ги плащаш. За пандемията аз не усетих да влияе по някакъв начин, освен че се изчаква повече за преглед, даже не се изисква и тест за ковид в клиниката в която ходя. И аз имам 4 неуспешни инсета и бях разбрала, че инвитрото е мнооого страшно, но да ти кажа при мен мина мнооого леко. По време на стимулацията нямах никакви болки, имах 11 фоликула, не знам дали е от значение, и след пункция още на следващия ден се чувствах добре. Успех и ако се сетиш нещо друго питай 🙂

Много много благодаря за отговора. Много се надявам всичко да мине добре. Ще пиша как мина всичко. И много се радвам, че има такива теми.Защото колкото и да ми викат, да не се впечатлявам и да се притеснявам - то не става, все го мисля така или иначе.

# 436
  • Мнения: 868
Здравейте момичета, предстои ми първо инвитро по дълъг протокол. Утре ще ми бъде първата блок инжекция. Имали ли сте някакви нежелани реакции от нея? Какво да очаквам? Какво трябва и не трябва да правя по време на нейното действие? Кога ще настъпи М след поставянето?

# 437
  • Мнения: 72
Здравейте момичета, предстои ми първо инвитро по дълъг протокол. Утре ще ми бъде първата блок инжекция. Имали ли сте някакви нежелани реакции от нея? Какво да очаквам? Какво трябва и не трябва да правя по време на нейното действие? Кога ще настъпи М след поставянето?
Не поне аз не съм имала
М ще дойде на датата ти нищо по различно поне аз не съм имала

# 438
  • Мнения: 358
Здравейте момичета, предстои ми първо инвитро по дълъг протокол. Утре ще ми бъде първата блок инжекция. Имали ли сте някакви нежелани реакции от нея? Какво да очаквам? Какво трябва и не трябва да правя по време на нейното действие? Кога ще настъпи М след поставянето?
Аз нямах странични ефекти. Док ми каза да очаквам цикъл до 10-12дни, така и стана дойде си ми точно на 11 ден.
Успех ти пожелавам! 🤗

# 439
  • Варна
  • Мнения: 392
Здравейте, 200 pg/ ml естрадиол 20 часа След като видях менструация, как Ви звучи? Все още не съм се видяла с доки.

Последна редакция: сб, 11 юли 2020, 11:34 от Neli___

# 440
  • Мнения: 385
Здравей, Йоанче! Аз бях по къс протокол, но с Декапептил - който пак е с блокиращо действие. Някъде във форума прочетох съвет на момиче, че е добре да се извади от хладилника 10-на минутки преди да си го биеш - така течността по-малко "щипе, боцка". Успеххх!!!
Здравейте момичета, предстои ми първо инвитро по дълъг протокол. Утре ще ми бъде първата блок инжекция. Имали ли сте някакви нежелани реакции от нея? Какво да очаквам? Какво трябва и не трябва да правя по време на нейното действие? Кога ще настъпи М след поставянето?

# 441
  • Мнения: 1 757
Момичета, 24 дни след започването на прогестеронови препарати (овулация при контролиран ЗЕТ) дали би трябвало да се види нещо? Това реално нали е "възрастта" на ембриона. На 14 ден от О - 8.07. ЧХГ беше 130, не съм повтаряла, че само едната ми ръка става за бодене и я изтормозих - затова броя 10 дни след тази дата. Не искам да пътувам напразно, дори мислех да изчакам повече време - и за пулс, но трябва да направя консултация с док заради Фактор V Лайден. Ще опитам да я направя през акушерките в понеделник.

# 442
  • Мнения: 16
Здравейте Момичета, преди седмица ми беше пункцията. 5-6 дни след нея, започнаха страхотни болки в областта на левия яйчник. Болката е много силна и като легна напипвам едно подуване около 4-5 см. Трябва да клекна и да се свия и след около 20 мин изчезва. Случвало ли се е на някой? Може ли яйчника да се подува/възпление/хиперстимулация? Мерси.

# 443
  • Мнения: 1 416
Най-добре отиди да те видят.

# 444
  • Мнения: 868
Днес ми поставиха блокираща инжекция Золадекс, чета, че на повечето блокирашата е била Декапептил. Каква е разликата между двете?

# 445
  • Мнения: 385
Йоанче, стискам палци! За твое успокоение ти слагам този https://olimed-invitro.eu/%D0%98%D0%BD-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%80% … D1%86%D0%B8%D1%8F
Факт е, че твоята клиника успя качествено да те доизнерви, което хич не помага при АРТ, но сега всичко е започнало навреме - отпусни се и си работи спокойно по въпроса. За мен е логично блок инжекцията да се покрива с препарат при ендометриоза, защото целта е една и съща - да се спрат естествените процеси по овулация в организма. При АРТ - за да може докторите да контролират напълно стимулацията впоследствие, а при ендометриоза - за да се прекъсне, доколкото може, нарастването на лигавицата, която "излиза от рамките си". Надявам се да успях да го обясня някак разумно и още веднъж ти пожелавам успех!
Днес ми поставиха блокираща инжекция Золадекс, чета, че на повечето блокирашата е била Декапептил. Каква е разликата между двете?

# 446
  • Мнения: 868
Фреко благодаря ❤

# 447
  • Мнения: 523
Здравейте! Предстои ми инвитро, утре ще правим карта и т.н. със сестрата, преглед при доктора. Но това което ми прави впечатление са многото инжекции и хапчета които се вземат. Те поемат ли се от фонда или ние си ги купуваме? Има ли изследвания които покрива фонда? Малко ми е притеснено и много объркано. Дано утре се почувствам малко по-добре.

# 448
  • Мнения: 723
Здравейте! Предстои ми инвитро, утре ще правим карта и т.н. със сестрата, преглед при доктора. Но това което ми прави впечатление са многото инжекции и хапчета които се вземат. Те поемат ли се от фонда или ние си ги купуваме? Има ли изследвания които покрива фонда? Малко ми е притеснено и много объркано. Дано утре се почувствам малко по-добре.

Първо успех с опита! Лекарствата се поемат от фонда, също така се поемат изследванията на 10 хормона. За прегледите не знам, но аз не съм ги заплащала.

# 449
  • Мнения: 122
Не всички лекарства се поемат от фонда. Зависи на какъв протокол ще бъде опита! На дълъг протокол почти всичко беше по фонда (до колкото си спомням), но сега на спонтанен цикъл само вчера съм дала над 200 лв за медикаменти и изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт