Банята - 36 тема

  • 52 793
  • 796
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 2 734
Благодаря на всички за мненията. Силно се съмнявам, че ще използвам дюзите на диу панела, просто ми допада като визия и евентуално може да ми спести разбиване на стената с изводите за водата.

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 2 933
И понеже обсъждаме вградени смесители, аз да попитам - какви са недостатъците на този тип? Има ли вероятност нещо от вграденото да се развали?
Определена марка не е панацея,винаги е възможен дори фабричен дефект,но когато става въпрос за вграждане е хубаво да се отделят повече средства за артикул на доказана фирма.
Разбира се,че може да се наложи ремонт,но обикновено се отстранява панела,който беше показан и всички части за подмяна са лесно достъпни.Разбиване на плочки може да се наложи, ако ВИК майсторът не направл добре тръбните съединения,но това е риск при всеки вид ,бил той вграден или не.
Личният ми опит е с  10 годишна експлоатация на вграден термосмесителен Grohe.Ползвахме го безпроблемно,не сме правили никакъв ремонт.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 748
Благодаря на всички за мненията. Силно се съмнявам, че ще използвам дюзите на диу панела, просто ми допада като визия и евентуално може да ми спести разбиване на стената с изводите за водата.
Вижте къде са ви изводите за водата.На някои душкабини са оставят на 2 метра височина.

# 108
  • Португалия
  • Мнения: 4 616
Благодаря на всички за мненията. Силно се съмнявам, че ще използвам дюзите на диу панела, просто ми допада като визия и евентуално може да ми спести разбиване на стената с изводите за водата.
Вижте къде са ви изводите за водата.На някои душкабини са оставят на 2 метра височина.
...или се ползват меки връзки

# 109
  • Мнения: 9 960
То е ясно, че щом е техника, може да се развали. И е ясно, че продукт на реномиран производител е по-добре от продукт на някой случаен да го наречем производител.
И въпросът ми беше по принцип за конкретното техническо решение - кое е по-сигурно, на кое има по-малка вероятност от повреда? Вграден смесител или обикновен, класически смесител?
Давам за пример стенните смесители и смесителите за мивка с меки връзки. Да не говорим за визия и дизайн - стеннен смесител е демоде, това е очевидно, поне съдейки от желанията на потребителите и съответно от асортимента на производителите.  Но меките връзки били слабо звено, хубаво било периодично да се сменят, дори да не са протекли вече. При стенните смесители вероятността от теч и проблем с тръбите в стената е по-малка. За това говоря и това ме интересува. Не се заяждам, питам за личен опит или професионално мнение.

# 110
  • София
  • Мнения: 1 748
Вградените смесители имат съединения с резба,от които може евентуално да прокапе.около 5 броя са .По сигурни са батериите за външен монтаж.Ако се развалят сменят се s    и батерията.Но всеки си приценя рисковете какъв смесител да си монтира.

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 2 933
Когато сравняваме е редно да сравним по характеристики- обикновен за външен монтаж и вграден, и термосмесителен за външен и вграден.
Имаме монтирани 2 вънни термосмесителни(английски марки и двата 7 годишно ползване)
1 вграден термосмесителен Grohe(10 години)
и два обикновени външни на Видима(10 и 15 години)
От всички   тях ,само единият английски  термостатен  спря да функционира на 100%-бутонът,който застопорява температерата не работи,но подозирам,че е от натрупания котлен камък.Иначе си функционира нормално без прокапвания.Никой от изброените не е бил ремонтиран.
Покритието на Видимските изглеждаше чувствително по-зле,дори и на 5тата година от ползването им.
Това са само лични впечатления.Специалистът преди мен се е изказал.

# 112
  • Мнения: 9 960
Благодаря за инфото!  Имам още време да мисля по въпроса. Според един майстор, с когото говорих, стенните са по-сигурни - става дума за теч от тръбите, не за повреда на самата батерия. Батерии се сменят сравнително лесно. ушът ми ще бъде на стена, която е гранична с асансьорна шахта и стълбищно складово помещение и не искам да рискувам с евентуални течове от тръбите. А и не ми се къртят плочки.

# 113
  • Sofia
  • Мнения: 559
Не знам има ли правилен отговор, Мандаринка, а и теорията не помага при повреда или дефект. И аз мога да дам само личен опит за пример от последните 10 години - в три бани, различни видове смесители и вградени и "нормални", някои купени в комплект с мивка и там така или иначе, нямахме избор, защото предпочетох да избера по дизайн. Rolling Eyes Точно последните бяха вградени и силно подозирам, че са китайски. Два броя са и десет години няма никакви проблеми с тях. В същата баня два душа, на които всико им е вградено, също не сме имали повреди. В другата баня нормална душ система, която от самото начало не проработи изобщо, превключването от ръчния душ към питата не действаше, погледнаха го няколко пъти различни "специалисти" и никой не разбра защо и как. Та, този, който уж беше най-лесен за отремонтиране, създаде проблем. Така си е и до сега, банята се ползва от гости, изключително рядко и не ми се занимаваше на времето с демонтажи, майстори и рекламации. Не твърдя, че едните или другите са по-добър вариант, по-скоро, че всичко може да се повреди.
Нещото, което спасява за мен е добра хидроизолация на цялата баня и застраховка. Теч имахме в едната от баните, от недобре затапена тръба за биде, което така и не монтирахме. Бяхме забравили за нея изобщо и откриването на причината беше интересна занимавка. И понеже беше в сухата част на по-голяма баня, там не бяхме направили хидроизолация. Неприятна история, под нея дневна с таван около 6м висок, за щастие имахме застраховка, а и можахме да отстраним проблема без къртене.

# 114
  • Мнения: 3 577
Може ли подробности за тази застраховка, може и на ЛС? Към коя компания, какво покрива, колко е вноската.
Благодаря предварително Simple Smile

# 115
  • Мнения: 255
Здравейте, искам да ви попитам за съвет. Правим ремонт в апартамента и сме се ориентирали в сиво - бялата гама горе-долу в целия апартамент. В магазина за фаянс и теракот също ни насочиха за бяната да е в същия нюанс и си харесахме светли плочки отгоре (мръсно бяло бледо бежаво) и сиво отдолу (преливащ цвят не точно изчистено сиво). Та въпросът ми е относно долното и горното шкафче с огледалото - харесахме един модел в сив цвят, мивката е бяла. Но същият модел го имат и в бяло, според вас дали ще е добър вариант да бъдат в сиво?

# 116
  • Мнения: 13 250
Според мен не, но това няма значение, важно е на вас да ви харесва.

# 117
  • Португалия
  • Мнения: 4 616
С така описаните плочки,си представям баня на раета.
Лошо няма- стига да ви харесва.

# 118
  • Мнения: 255
Прикачвам снимка на плочките, на които сме се спрели. Още не сме ги купили, но най-вероятно ще са те.


И на шкафчетата, които харесахме. Същите ги има и в бял вариант.

# 119
  • Мнения: 6 663
За мен лично е прекалено монохромно.  Щом и целия апартамент е такъв..аз бих се чувствала като в накакъв негатив.
Но щом вашето усещане е такова- действайте- дали по единия или по другия вариант, надали ще окаже огромно влияние.

Общи условия

Активация на акаунт