Банята - 36 тема

  • 52 817
  • 796
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 410
Здравейте, искам да ви попитам за съвет. Правим ремонт в апартамента и сме се ориентирали в сиво - бялата гама горе-долу в целия апартамент.
Gabriela9, докато не е станало късно- преразгледайте си цветовата концептия.Вкарайте малко цвят в апартамента, а сивото да бъде само загадка.

# 121
  • Мнения: 2 171
Сиво-бяло - добре, но трябва (според мен) да има и цвят. Жълто, червено, наситено оранжево - добре си кореспондират със сивото. Иначе ще се получи боза.

# 122
  • Мнения: 630
На мен ми харесват цветовата комбинация и плочките, а цвят може да вкарате във всяка стая чрез аксесоари, според помещението. Аз бих избрала шкафа за баня в сив цвят, за да изпъква на светлите плочки на стената и да прави връзка с плочките на пода. Но каквото и да изберете и двата варианта ще стоят хубаво.

# 123
  • Мнения: 255
Благодаря ви за съветите и мненията.

# 124
  • Мнения: X
Не виждам защо трябва да се вкарва цвят, там където има концепция да го няма.

Показаният шкаф за баня и плочки според мен не си отиват, различни видове сиво са.

# 125
  • Мнения: 3 579
Най-добре бял да е шкафът.

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 1 584
Изненадващо за мен плочките много ми харесват, а като оглеждам за моята баня не харесвах сиво. Аз също съм за бели шкафове, със сивите много трудно ще се напаснат нюансите с плочките. А и някак много тъмно става, поне за мен.

# 127
  • Мнения: 39 842
А защо трябва да се напасват нюансите на сивото от шкафа и плочките?

# 128
  • Мнения: 42 277
Напасване на значи да са еднакви, а да са в една тоналност. Не плочките да бият на кафяво, а шкафа на черно. Ако обаче и двете са сивокафеникави, но шкафът е малко по-тъмен, ще е добре. От снимките обаче е трудно да се каже. Сложете ги едно до друго в магазина (на идентично осветление с това, което ще бъде в банята) и ако си пасват ще е добре. Ако изберете белия шкаф според мен рискувате да има едно бяло петно на тъмния фон, не мога да преценя колко са тъмни плочките, но от един момент нататък за мен не се връзват с бяло.

Абе, не може да се каже по принцип, детайлите решават става или не. Иначе на втората снимка ми изглеждат съвместими. Изцяло бял шкаф ще е петно.

Ето една снимка, която лично на мен не ми харесва - все едно стените са фон, а целта е да изпъкне шкафът... Но горните шкафове, така светло сиви, хармонират. Пак казвам - според мен, защото за вкусове не се спори.

Последна редакция: ср, 17 юни 2020, 20:11 от Черна станция

# 129
  • Мнения: X
Добре е сивото да е в една тоналност, а не едното да е студено сиво, другото топло кафеникаво-сиво. Това според мен, нюанси трябва да има, иначе ще е скучно. Аз не бих месила сивите, защото ще ме дразни и няма да има хармония. Но пък вече толкова много избор има на пазара, че всеки може да си направи баня, която му харесва. В моята сиво-бяла баня, аз реших да сложа шкаф за мивка с дървесен десен, пък като ми омръзне, винаги мога да го боядисам. Нещо такова:
Скрит текст:

А Черна станция ме е изпреварила, сори за повторението.

Последна редакция: ср, 17 юни 2020, 20:26 от Анонимен

# 130
  • Мнения: 39 842
Да, ясно. И аз мисля като вас за тоналностите, но точно показания шкаф и сивите плочки за мен си бяха ок.

# 131
  • Мнения: 255
Благодаря ви момичета. Аз все пак взех тези плочки и сивия шкаф, когато е готово всичко ще ви ги снимам. Simple Smile

# 132
  • Пловдив
  • Мнения: 1 584
Благодаря ви момичета. Аз все пак взех тези плочки и сивия шкаф, когато е готово всичко ще ви ги снимам. Simple Smile
Аз ще чакам с нетърпение. Убедих се, че понякога си мисля как харесвам едно, а като видя прд очите си нещата, харесвам съвсем друго Grinning

# 133
  • Мнения: 255
Благодаря ви момичета. Аз все пак взех тези плочки и сивия шкаф, когато е готово всичко ще ви ги снимам. Simple Smile
Аз ще чакам с нетърпение. Убедих се, че понякога си мисля как харесвам едно, а като видя прд очите си нещата, харесвам съвсем друго Grinning

Надявам се крайният резултат да ми хареса.

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 1 584
Gabriela9, ще ти хареса! С написаното аз имах предвид себе си, защото бях казала, че бих сложила бели шкафове.
А аз още не мога даже да разбера какво искам за моята баня, какво остава да го намеря. Чета темата за идеи и полезни съвети.

Общи условия

Активация на акаунт