Генетични и имунологични проблеми - 17

  • 45 017
  • 761
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 106
Значи не сме се разбрали с дамата утре ще позвъня 🙄 Много благодаря! Супер сте!

# 166
  • Мнения: 1 766
Изследването за ембриотоксини трябва да бъде назначено ли  или мога ей така, да отида и да си поискам да ми го пуснат и да дам кръв?

# 167
  • София
  • Мнения: 7 523
Звъниш и питаш - горе съм обяснила защо. То не е просто кръвно изследване, за което дават кръв и използват готов реактив.

На мен ми беше назначено, пуснах го в конкретен ден - така че да е удобно за 10-дневно следене.

# 168
  • Мнения: 1 766
Звъниш и питаш - горе съм обяснила защо. То не е просто кръвно изследване, за което дават кръв и използват готов реактив.

На мен ми беше назначено, пуснах го в конкретен ден - така че да е удобно за 10-дневно следене.
Да, аз знам,че се прави с миши ембриони, но не съм запозната в детайли. Благодаря ти.

# 169
  • Мнения: 1 659
Здравейте! За какво се пуска изследване на йод и серумно желязо при бременни ?

# 170
  • София
  • Мнения: 147
Здравейте. Предстои ми имуномодулация с Provigen 2.5g. Тъй като ми е за първи път и не съм на ясно след тази вливка дали ще се  промени състоянието ми. С кола ще бъда и ме интересува дали след това ще е ок да шофирам?

# 171
  • Мнения: 1 659
Здравейте. Предстои ми имуномодулация с Provigen 2.5g. Тъй като ми е за първи път и не съм на ясно след тази вливка дали ще се  промени състоянието ми. С кола ще бъда и ме интересува дали след това ще е ок да шофирам?

Ами след това НЕ, но по време на вливката малко замаяно и ми се спеше. После станах, движение, пих  вода и си шофирах.

# 172
  • Мнения: 476


Здравейте, може ли малко разяснение ❤

# 173
  • Мнения: 90
Здравейте момичета,
Някой може ли да ми обясни възможно ли е някъде в Пловдив да се пусне изследване за НК клетки и ембрио токсини или само в София може? Къде да търся причината за липсата на имплантация след трансфер, при положение че съм с донорски яйцеклетки и се предполага че проблема не е в тях? Благодаря ви !

# 174
  • Мнения: 1 659
Здравейте момичета,
Някой може ли да ми обясни възможно ли е някъде в Пловдив да се пусне изследване за НК клетки и ембрио токсини или само в София може? Къде да търся причината за липсата на имплантация след трансфер, при положение че съм с донорски яйцеклетки и се предполага че проблема не е в тях? Благодаря ви !

В лигавицата - структура, дебелина /може да направиш биопсия имунологична+биопсия за импланц.прозорец, което е ера тест, ако не бъркам/, нивото на прогестерон в деня на трансфера, нива на пролактин и TSH и др.хормони и антитела за отхвърляне на хашимото, кр.захар, инсулинова резистентност, нива на витамини; Я.-донорски, а мъжкият материал добър ли е ?

# 175
  • София
  • Мнения: 7 523
Доц. Конова, репродуктивен имунолог, преглежда веднъж в месеца в Пловдив.

# 176
  • Мнения: 811
Извинете за глупавия въпрос , но ако мъжкия и женския кариотип са нормални , това значи ли че генетично увредено дете със синдром е случайно събитие при деленето?
Обмислям да пусне кариотип , още не са пуснали изследване на плода и се отчайвам да чакам..

# 177
  • София
  • Мнения: 7 523
Инфинити, да. Много често се случва при родители с нормален кариотип да има ембриони с хромозомни аномалии - това са случайни хромозомни грешки при деленето, които се получават все по-често с напредването на възрастта на жената. За съжаление яйцеклетките стареят заедно с нас.

# 178
  • Мнения: 811
Инфинити, да. Много често се случва при родители с нормален кариотип да има ембриони с хромозомни аномалии - това са случайни хромозомни грешки при деленето, които се получават все по-често с напредването на възрастта на жената. За съжаление яйцеклетките стареят заедно с нас.
дели, благодаря ти. Вече съм убедена , че трябва да пуснем кариотип , вместо да чакаме с месеци евентуално да изследват плода. Поне ще имам някакъв отговор по-рано.
В София може ли да се пусне някъде освен в МД?

# 179
  • Мнения: 1 052
Инфинити, да. Много често се случва при родители с нормален кариотип да има ембриони с хромозомни аномалии - това са случайни хромозомни грешки при деленето, които се получават все по-често с напредването на възрастта на жената. За съжаление яйцеклетките стареят заедно с нас.
дели, благодаря ти. Вече съм убедена , че трябва да пуснем кариотип , вместо да чакаме с месеци евентуално да изследват плода. Поне ще имам някакъв отговор по-рано.
В София може ли да се пусне някъде освен в МД?
За кариотип се чака резултат 3-4 седмици. Рядко има проблем в кариотипа, но не пречи да се изследва. Защо ще чакате месеци за изследване на плода и кой освен родителите ще решава дали да прави изследване?  При прекъсната/загубена бременност , ако е взет материал от плода, резултатът излиза за 2-3 седмици, не повече. Ако е текуща бременност и има съмнение за проблеми с плода се прави амниоцентеза, за нея не се чака месеци също.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт