Нашите орхидеи – тема 31

  • 32 738
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 189
Здравейте! Някой знае ли какво е това?
Подариха ми този прекрасен фаленопсис, но това нещо много ме учуди.


# 706
  • Варна
  • Мнения: 25 295
Корен.

# 707
  • Мнения: 189
Предположих и аз, че е корен, но е много по- дебело от тези,които съм виждала досега.

# 708
  • Русе
  • Мнения: 1 861
Честита нова година! Да сте здрави и обградени с цветна красота!
Вещи, разкошна е! Браво!

# 709
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Благодаря, момичета Hug
Флоксче, това е някакъв вид  Катасетум -  Cycnodes Wine Delight. С ясно изразени периоди на покой и развитие. Купих си (нали си падам по предизвикателствата) миналата година два различни вида и много съм горда, че не успях да ги уморя от първата година още Blush
Очаквам скоро и другата да цъфне, ще ви покажа и нея. А ако и другата година успея да ги събудя, развия и докарам до цъфтеж, ще се престраша да си обогатя колекцията с още видове.
А Дивата ми котка, след като прецъфтя първият цветоност, развива трети Flushed Може би няма да св засекат с втория, но така или иначе и сам си е много кичест.
Фалчетата са още доста назад в цветоносите, което е добре-ще ми осигури цвят след като тези видове прецъфтят. Висящата ми Белина сякаш св чувства сега добре - листата се изпънаха, втвърдиха, вади ново листо.... Та се разкандърдисах и няма да я вадя и този сезон....
Няма търпение да ви видя цимбитата Hug

# 710
  • Бургас
  • Мнения: 2 150
За много години Hug

И розовка разтвори три пъпки от спяща.


# 711
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 057
Моя дендробиум нобиле вади кейки. Надявах се да са цветове ама хич не приличат на цветове.

# 712
  • Мнения: X
Аз идвам да се оплача Disappointed Relieved ... Изсъхват ми пъпчиците на едната орхидея

# 713
  • Мнения: 454
maya, орхидеите са прекрасни ! Искам и аз друг цвят, освен бяла-но ще ме набият вече Grinning

# 714
  • Мнения: 2 897
Аз идвам да се оплача Disappointed Relieved ... Изсъхват ми пъпчиците на едната орхидея
Скрит текст:
По абсолютно същият начин съхнат и моите. Като гледам снимката, все едно гледам моята орхидея. Аз нямам обяснение от какво е.

maya_76, жълтушата е прекрасна! Heart Eyes

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 17:14 от Sysly

# 715
  • Варна
  • Мнения: 1 951
За да съхнат пъпките има причина, ясно е. Трудно е да се каже наизуст, защото е проблем в условията, а и може да е всичко - сух въздух, студено течение, прекалено топло течение, ниска температура, съответно и много висока такава, липса на достатъчно светлина..... Търсете си причината, сменете мястото на растението. Хубавото е, че даже някои пъпки да изсъхнат, като се елиминира причинителят на проблема, растението ще пусне нови и пак ще цъфне. Така че не се отказвайте Hug

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 2 150
Ето това остана от лилавото миди

Преди четири седмици отвори първи цвят

Има ли шанс да оцелее? Всички уморени от мен орхидеи са от загнили и останали без функциониращи корени 4-5 на брой. Тази обаче има все още корени и две стари здрави листа. Ще я забравя в ъгъла пък каквото ще става да става.

# 717
  • Мнения: 2 897
На моето жълто мини му стопих корените. Ама направо брутално му ги изгорих с активен въглен. Кой дявол ме накара вместо въглени в корите да сложа стрит активен!? Не мога да си отговоря на този въпрос. Да се дезивенцира. Rolling Eyes Е, добре го дезинфекцирах та му разказах играта.
През почивните дни не му обръщах внимание, а преди ден видях, че има тръгнал нов лист. Обаче, като го загледах по-отблизо - корените му черни, пипнах с пръст, те меки. Веднага го извадих от саксията и с ужас установих, че корените му са стопени, всичко се свлече и останаха само жилките. Имаше черно чак до шийката.
Изрязах до чуканче, оставих я да просъхне и сега бере душа в Серамис.
Тъкмо се беше адаптирала, листета и бяха лъскави като гланцирани, и ново и изби... Толкова и се радвах и с целият си акъл я унищожих!
Unamused

# 718
  • Варна
  • Мнения: 1 951
|Интересно ми стана това с активния въглен. Досега съм смятала, че е безопасен. Не съм го използвала за цветята и за първи път чета такъв опит, това твое хрумване ли е или има информация, че се използва и при какви условия?

maya_76 не я забравяй съвсем - поопръсквай от време на време корите, може да се възстанови.

# 719
  • Бургас
  • Мнения: 2 150
Вещи благодаря за съвета, на колко често да опръсквам? Примерно вчера я полях сложила съм я в оригинално надупчена саксия в която има много по голяма вентилация. През 5-6 дни да опръсквам отгоре?

Общи условия

Активация на акаунт