Какъв крем за лице използвате? – 19

  • 69 519
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 23 481
Искайте тестове на този ФДТ на Виши.За мен е ужасно тежък.
Наистина ли,аз го намирам с много нежна текстура, странно. А ти какъв използваш?
Диор Бекстейдж, Тoo Faced peach perfect, , Лореал Фреш уеър са ми най-харесвани.

# 661
  • Мнения: 4 658
Аз съм на 29, със смесена кожа, но толкова мазна в Т-зоната, че сутрин като се пипнех по ръцете ми оставаше филм от олио 😥🙄 Filorga Hydra filler Matt ми го препоръча козметичката ми, която преди посещавах всеки месец за почистване и процедури, за да държим мазнотията под контрол и да не излизат пъпки.
 Сега имам нужда от почистване веднъж на 6 месеца, вместо всеки месец, дотолкова е прекрасен крема. Цял ден не лъщя. Ако забравя да се намажа няколко дни по стечение на обстоятелствата (случвало се е ) веднага се връщам на старата история. Та за мен дори не струва толкова много, при положение че давах 50лв/месец за почистване. Една опаковка от 50мл ми стига за около 3 месеца, мазане сутрин и вечер. Не го сменям за нищо. Нямам и толкова много черни точки вече. Чуден ми е, чудеен Simple Smile
 Не съм взимала тестери на филорга, защото имам доверие на козметичката и направо взех 50мл, но в темата за филорга момичетата са казвали че в големите аптеки дават. Аз нямам опит, може да питаш там.
Преди това съм ползвала на drDerm sebum control  или нещо подобно, но ми правеше кир и не вършеше работа за повече от няколко часа.
Благодаря за отговора! Аз също сутрин като се събудя и си пипна носа или челото, мога да си опържа филии. Ужасно е! Склонна съм да дам повече пари за крем, но наистина да ми върши работа. Писнало ми е от това лъщене, все едно не съм си мила лицето 5 дни, а не е като да не полагам грижи. Ще питам в по-големите аптеки за мостра, макар да знам, че си ги скриват за техни хора, ако ли пък не намеря, директно ще поръчам, пък дано това е и моят крем.

# 662
  • Мнения: 2 259
И при мен преди имаше този мазен филм сутрин. Започнах регулярна худратация, смених част от козметиката и всичко се регулира.
Към момента нямам нужда от почистване сутрин, освен вода Simple Smile

# 663
  • Мнения: 598
Той е и хидратиращ, та регулярно върши 2 в 1.
 Иначе да, мазната нехидратирана кожа е склонна да компенсира с още повече производство на себум липсата на хидратация. Това и аз го знам.

# 664
  • Мнения: 104
И аз съм с мазна кожа, което съответно води със себе си разширени пори, черни точки и зачервяване но с годините проба грешка и изчитане на материали за тази кожа реших че това не е "проблем" а тим кожа. Най важното е всеки да намери правилната грижа, за момента съм открила рутината си и съм доволна - сутрин и вечер почистване ( първо мляко и после пяна) сутрин само пяна, след това тоник или лосион без отмиване, след това серум (за разширени пори) но някой път и редувам и с други за бръчки, или маслени ( но предимно вечер), после основната ми грижа (пак различна според това дали е вечер или сутрин) и фнд, пудра и д-р. Гледам най вече да няма алкохол в продуктите, да са по изчистени и от няколко години също спрях матиращите продукти защото на 100 процента за мен с тях се влошава положението.

# 665
  • Мнения: 5 318
Момичета , търся си серум с ретинол. Бях ползвала на dr dennis gross( получих го с кутия на my full box), хареса ми ефекта, но свърши. Вие ползвате ли ретинол и от кой сте доволни? Blush
Слагахте ли крем след серума или само с него?Колко често седмично го слагате?

# 666
  • Мнения: 2 643
И аэ мисля, че матиращите не винаги са решение. До преди няколко години бях с маэна кожа и пъпки, но от скоро дори преди цикъл не ми иэлиэат вече и кожата ми е по-скоро суха или нормална. Матиращите продукти от типа Авен клийнанс и Биодерма себиум са само эа тийнове според мен. Ако ще е матиращ-поне нека да е нещо анти ейдж, эащото докато се усетите и бръчките ще се появят осибено по челото. Эатова харесвам хидратация с хиалурон  эа млада кожа-не драэни,намалява омаэняването,предотвратява бръчки, държи кожата влажна и чиста, а хиалурона е и натурален антиандроген-намалява чувствителността на рецепторите в кожата, които превръщат маэнината в кожата в пъпка.

# 667
  • Мнения: 583
Много благодаря!! Много благодаря!!
Аз лично мисля, че проблемната кожа ми се получава от това, че поставям фон дьо тена директно върху лицето. Забелязах, че като спра да ползвам какъвто и да е фон дьо тен нещата се оправят. Та мисля, че това е главния проблем..

От всичко, което си обяснила би трябвало този крем да ти е точен. Има си всичко, като за летните месеци бих слагала и отделна слънцезащита, освен тази в крема:
https://biotrade.bg/pure-skin-ozaryavasht-i-regenerirasht-dneven … a-kiselina-spf50/

Не запушва пори, не лъсва, изглажа тена, държи се идеално под грим. Разпитай в аптеките за мостра да ти дадат.
Аз лично за първи път от години съм впечатлена от крем, а това е много трудно. Или ще ми изсушава, което ще доведе до още повече омазняване, или ще запушва пори, ще прави кир ефект и т.н. и т.н.

Аз също подкрепям съвета да смениш ФДТ. Какво използваш в момента?

Разпитвам, защото кожата ми е близка до твоята и мога да се опитам да помогна.

Едит: Ако не намериш тестерче, а ти е интерсен продукта, има такъв мини комплект:
https://biotrade.bg/pure-skin-ritual-za-siyaen-ten-s-mini-produkti/

Сменях доста на Лореал тру мъч, фит ме, на лумене фон дьо тена матовия. Сега със със СС на лумене той като че ло е най добре за кожата ми. Не е достатъчно покривен обаче на места.

# 668
  • Мнения: 762
Моят съвет е първо да си поискате мостра на Filorga Hydra filler Matt. И аз съм с мазна кожа, бях си взела тестер и не ми допадна, идваше ми прекалено изсушаващ, носа и брадата почнаха да се белят. Пробвах и други тестери на  Филорга, явно таза марка не е моята. Всичко е индивидуално и трябва проба. Спрях всякакви матиращи кремове, пък нека си лъщя, наблягам на хидратацията Използвам кърпички, които попиват себума, което се случва по-някое време следобед.

# 669
  • Мнения: 942
Здравейте момичета една много мила съфорумка ме препрати при вас. Изглежда имам проблем със сутрешната ми рутина. След измиване на лицето със почистващ гел направо нанасям фон дьо тена. Та идвам при вас за съвет какъв крем и слънцезащита да поставя преди да нанеса фон дьо тена. Също така бих била ужасно благодарна да споменете някоя флорална вода и серум, за който също не бях наясно.
С мазна кожа съм на 24 години, ако има значение.
Ходих в няколко магазина, където консултантките ми казаха съвсем ралични неща. Имам чувството, че надушват, че нищо не разбирам и  се опитват да ми набутат неща, от които нямам нужда или не са подходящи 😃
Задължително трябва да сложиш крем след измиването и преди фон до тена! Ти си млада и може да си вземеш някоя не скъпа серия, включително и българските са добри за твоята възраст.
Емоция, аз съм се заредила яко с Нюкс и съм много доволна. На 46 години съм и ползвам червената и зелената серия. Определено от зелената Nuxuriance съм по- доволна, но и Merveillance става.

# 670
  • Мнения: 5 234
Аз се чудя кога да нанасям хидратиращ крем и кога подхранващ антиейдж?

# 671
  • Мнения: 942
Така и така се насочи към Виши,пробвай минералния им фон дьо тен, силно го препоръчвам 😊
Като бях по-млада и аз им харесвах фон дьо тените.

# 672
  • Мнения: 104
Аз вечер слагам тежката артилерия- подхранващи,анти ейдж че ми е мазна кожата пък и после сутринта да ми е свежа, а сутрин по лека серия да издържи и грима.
Аз се чудя кога да нанасям хидратиращ крем и кога подхранващ антиейдж?

# 673
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Аз също залагам денем на хидратация най общо и слънцезащита според сезона. А вечер мажа на воля всичко, което ми е на сърце. Ексфолиране и маски също правя само вечер, както и почиствам двойно, без значение дали съм била вкъщи/навън, както и дали съм била с/без грим.
Сутрин се освежавам по два начина-единия вариант е лек измиващ продукт (най-често пяна) или само хладка вода и тоник/лосион нанесен с ръце. По тампона се хаби продукт, а и ми раздразва кожата. После вече следват серум и/ли крем и ако ще излизам + слънцезащита.
На 35+ съм, кожата ми е склонна към зачервяване, чувствителна през зимата и след бремеността, леко мазна в Т-зоната, пъпки не са ми излизали отдавна, черните точки държа под контрол, по-често и лесно ми се запушват пори. За момента също доизхабявам налични основни продукти.
За през деня Ланком с лифт ефект и spf 15-много копринен и нежен. След него допълнително нанасям spf, ако имам нужда и според зависи кое ми е кеф-Ла рош за мазна кожа spf 30 (под него мога и без друг крем, евентуално само хидр.серум Ла рош или Clarins),  Шака флуид spf 50 или екрана на Clarins.
През вечер мажа Guerlain Double R, а под него минимално количество от маската им с мед. Когато не нанасям серума, под маската нанасям обилно 2 пласта поне с ръце от лосиона им. Ексфолиращите продукти и маските редувам според настроението и моментната нужда.

# 674
  • Мнения: 286
Някой ползвал ли е продукти на корейската  марка Iunik ? Има ли доволни

Общи условия

Активация на акаунт